Artykuł Dodaj artykuł

SAFEGE S.A.S Oddział w Polsce Ponownie z potrójnym tytułem Kreatora Budownictwa Roku 2023

9 listopada br. odbyła się Gala „Kreatora Budownictwa Roku 2023”. To wyróżnienie osób, firm i inwestycji / produktów, które zasługują na szczególne uznanie kreując idee, standardy, trendy na rynku budowlanym i inżynieryjnym w Polsce. Galę poprowadziła dziennikarka i prezenterka Agnieszka Hyży. Nagrody rozdano w 54 kategoriach.

SAFEGE S.A.S Oddział w Polsce Ponownie z potrójnym tytułem Kreatora Budownictwa Roku 2023

9 listopada br. odbyła się Gala „Kreatora Budownictwa Roku 2023”. To wyróżnienie osób, firm i inwestycji / produktów, które zasługują na szczególne uznanie kreując idee, standardy, trendy na rynku budowlanym i inżynieryjnym w Polsce. Galę poprowadziła dziennikarka i prezenterka Agnieszka Hyży. Nagrody rozdano w 54 kategoriach.

Firma SAFEGE S.A.S Oddział w Polsce ponownie zdobyła certyfikaty w 2021 i 2023 roku.

XIII edycja Gali Kreatora Budownictwa Roku 2023 odbyła się w Pałacyku Otrębusy k. Warszawy. Prestiżowe tytuły wręczyli Aneta Grinberg-Iwańska, prezes Wydawnictwa PIIB, oraz Mariusz Dobrzeniecki, prezes Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Adam Baryłka, dyrektor Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji Ministerstwa Rozwoju i Technologii, a także Piotr Krasiński, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Polska Izba Inżynierów Budownictwa objęły wydarzenie Honorowym Patronatem. Partnerem Głównym XIII edycji zostało Województwo Podlaskie.

Tytułem „Kreatora Budownictwa Roku 2023” nagrodzono SAFEGE S.A.S Oddział w Polsce; firmę która od trzydziestu trzech lat wspomaga rozwój infrastruktury w Polsce, obsługuje inwestycje budowlane w każdym sektorze oraz wspiera przedsiębiorstwa przemysłowe i samorządy lokalne w procesie transformacji ekologicznej i energetycznej. Nagrodę odebrała Kamila Kurowska-Gawryś, Dyrektor Zarządzający w/w firmy, która nawiązała m.in. do współczesnych wyzwań:

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, w jakim czasie przyszło nam wcielać w życie wizje i misje firm, które reprezentujemy. Ostatnie lata zdecydowanie uczą nas pokory, ale dzięki wydarzeniom takim jak dzisiejsza Gala, dzięki docenianiu naszej pracy, którego jesteśmy tutaj świadkami oraz dzięki dyskusjom, które tutaj z Państwem toczymy – wspólnie kreujemy przyszłość branży, a co za tym idzie wszystkich tych, którzy korzystają później z naszego know-how – powiedziała Kurowska-Gawryś.

Tytuły Kreatora Budownictwa Roku 2023 zostały przyznane również (mgr inż.) Przemysławowi Piszczkowi i inwestycji nadzorowanej przez w/w firmę – to nowoczesna fabryka Reynaers Aluminium w Żabiej Woli k. Warszawy.Tytuły Kreatora Budownictwa Roku 2023 zostały przyznane również (mgr inż.) Przemysławowi Piszczkowi i inwestycji nadzorowanej przez w/w firmę – to nowoczesna fabryka Reynaers Aluminium w Żabiej Woli k. Warszawy.

Dyrektor Biura Projektów i Konsultingu SAFEGE (SUEZ Consulting) w Polsce Przemysław Piszczek Kreatorem Budownictwa Roku 2023

Mgr inż. konstrukcji budowlanych i inżynierskich Przemysław Piszczek uhonorowany tytułem Kreatora Budownictwa 2023

Członek Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, z 25-letnim doświadczeniem w branży inżynierii i budownictwa. Absolwent Politechniki Poznańskiej, kierunku: Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie. W SAFEGE Polska od 2014 roku, pełni funkcję Dyrektora Biura Projektów i Konsultingu. Laureat nagrody im. gen. Ignacego Prądzyńskiego za rok 2009 w kategorii” Inżynieria - Projekty i Myśl Techniczna, Nowe Technologie i Dzieła Eksperckie” – za nowatorskie, nietypowe w kraju rozwiązanie skomplikowanych problemów funkcjonalnych w projekcie przebudowy ulicy Winogrady w Poznaniu. Podczas odbierania tytułu laureat powiedział:

Nasza praca jako inżynierów projektantów jest nieustannym wyzwaniem. Musimy być na bieżąco z najnowszymi technologiami, dążyć do zrównoważonych rozwiązań i nieustannie się rozwijać. Ta nagroda stanowi dla mnie dodatkową motywację do dalszego doskonalenia naszych umiejętności i podejmowania jeszcze bardziej ambitnych projektów” – stwierdził Piszczek.

Kreator Budownictwa Roku 2023 dla fabryki aluminium Reynaers Aluminium Sp. z. o.o.

Fabryka w Żabiej Woli jest jednym z największych obiektów tego typu należących do Reynaers Alumiunium; ma ponad 31 000 m2 i 1200 m2 przestrzeni biurowej. Całość dopełni aż 37 200 m2 terenów zielonych (biologicznie czynnych). Na terenie zainstalowano również naziemne zbiorniki retencyjne. Budynek spełnia wymogi certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent, co podkreśla jego walory ekologiczne i energooszczędne. SAFEGE Polska nadzorowało proces budowy.

W nowym obiekcie funkcjonować będą cztery linie technologiczne: trzy lakiernicze oraz linia anodowania profili. Na ich potrzeby firma zaimplementowała zespół Stacji Demi produkującej wodę demineralizowaną, a także właśnie oczyszczalnię ścieków WWT. W produkcji wykorzystywana będzie przyjazna środowisku technologia bezchromowa w eksploatacji linii lakierniczych oraz linii anodowania. Część zapotrzebowania na energię zaspokoją instalacje fotowoltaiczne na dachu obiektów. Ponadto do celów grzewczych w budynku biurowym wykorzystywane będą pompy ciepła.

Nagrodę za wsparcie tej dużej inwestycji również odebrała Kamila Kurowska-Gawryś. Dyrektor Zarządzająca SAFEGE Polska w swoim przemówieniu wyraziła wdzięczność i ponownie wspomniała o środowisku:

Praca dla Reynaers była dla naszego Zespołu przyjemnością, za co bardzo dziękuję w imieniu wszystkich zaangażowanych. Każdy tego typu projekt przybliża nas do wizji świata czystszego, zrównoważonego i stabilniejszego – podkreśliła Kurowska-Gawryś.


Informację opracowało Biuro Prasowe SAFEGE S.A.S Oddział w Polsce (bez wsparcia AI).

Firma SUEZ Consulting - SAFEGE S.A.S. Oddział w Polsce (SUEZ Consulting Polska) istnieje w Polsce od ponad 30 lat. Zapewnia kompleksowe prowadzenie każdej inwestycji poprzez usługi opracowania dokumentacji przedprojektowej, wielobranżowego projektowania, przeprowadzenia przetargów na wybór generalnego wykonawcy robót, nadzoru inwestorskiego, doradztwa oraz pomocy technicznej we wszystkich sektorach inżynierii budowlanej i środowiskowej. SAFEGE Polska wspiera sektory budownictwa, przemysłu, ochrony środowiska, transportu i gospodarki komunalnej, a także przemysł i samorządy w procesie transformacji ekologicznej i energetycznej oraz w procesie adaptacji do zmian klimatycznych.

Artykuł sponsorowany

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.