Artykuły, wiadomości i porady - budownictwo.org

Wiadomości Więcej artykułów

XIII Kongres Stolarki Polskiej zakończony – co działo się na Kongresie? - zdjęcie
Czytaj artykuł

XIII Kongres Stolarki Polskiej zakończony – co działo się na Kongresie?

Trzy inspirujące bloki tematyczne, 300 uczestników i rozmowy o przyszłości branży. Za nami XIII Kongres Stolarki Polskiej, który odbył się w dniach 24-25 maja br. w Warszawie. Tegoroczna odsłona Kongresu obfitowała w dyskusje o termomodernizacji, recyklingu oraz nowoczesnym marketingu.

Dobra jakość w niskiej cenie, czyli jak tanio wyposażyć łazienkę? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Dobra jakość w niskiej cenie, czyli jak tanio wyposażyć łazienkę?

Łazienka jest pomieszczeniem, którego remont zwykle kojarzony jest z wysokimi kosztami, a także i długim czasem trwania. Z tych właśnie względów to właśnie łazienka jest tak rzadko remontowana. Szacuje się, że Polacy decydują się na generalny jej remont raz na kilka, a nawet kilkanaście lat. Czy istnieją sposoby na obniżenie kosztów związanych z remontem? Czy tanim kosztem można uzyskać dobrą jakość? Jeśli planujesz remont łazienki i przy okazji chciałabyś nieco zaoszczędzić — koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Wycieraczka systemowa, mata gumowa czy metalowa kratka - co najlepiej zastosować na wejściu do sklepu? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Wycieraczka systemowa, mata gumowa czy metalowa kratka - co najlepiej zastosować na wejściu do sklepu?

Strefa wejścia do sklepu jest jego wizytówką. Powinna zatem być utrzymywana w porządku, a także bezpieczna i dobrze oznaczona. W celu ochrony przed zabrudzeniem oraz zwiększenia przyczepności, właściciele decydują się na różne opcje: wycieraczki systemowe, gumowe maty, metalowe kraty. Która z nich sprawdzi się najlepiej?

Krzesła – elegancja i wygoda w jednym: odkryj najnowsze trendy z krzesłami tapicerowanymi - zdjęcie
Czytaj artykuł

Krzesła – elegancja i wygoda w jednym: odkryj najnowsze trendy z krzesłami tapicerowanymi

Kiedy myślimy o wygodzie i elegancji w jednym, myślimy o krzesłach tapicerowanych. Od salonu po jadalnię, od biura po sypialnię, krzesła tapicerowane stały się kluczowym elementem we współczesnej aranżacji wnętrz. Wprowadzają do naszych domów nie tylko komfort, ale również element luksusu i finezji. Ale jakie są najnowsze trendy w krzesłach tapicerowanych? Jak wybrać to idealne? Odkryjmy to razem.

Porady Więcej artykułów

Ocieplanie fasad w systemie ETICS w praktyce: poradnik wykonawcy - zdjęcie
Czytaj artykuł

Ocieplanie fasad w systemie ETICS w praktyce: poradnik wykonawcy

Rosnące z dnia na dzień, wiosenne temperatury to niechybny znak rozpoczynającego się sezonu ociepleniowego. Fasada otynkowana to prawdziwy budowlany evergreen, który od lat stanowi najbardziej popularny sposób wykończenia ścian zewnętrznych. Na wykonawców czyha jednak szereg potencjalnych, kosztownych błędów. Jak ich uniknąć i stworzyć niezawodną izolację termiczną, stosując metodę lekką mokrą z użyciem płyt z wełny kamiennej oraz systemów cienkowarstwowych? Oto garść najważniejszych porad!

To musisz wiedzieć przed wymianą pokrycia dachowego! - zdjęcie
Czytaj artykuł

To musisz wiedzieć przed wymianą pokrycia dachowego!

Prace remontowe dachu stanowią ogromne wyzwanie dla właścicieli domu, w szczególności jeśli konieczna jest częściowa lub całkowita wymiana pokrycia dachowego.

Technologie Więcej artykułów

Maty czy otuliny? Jaki materiał do izolacji kanałów i rurociągów wybrać? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Maty czy otuliny? Jaki materiał do izolacji kanałów i rurociągów wybrać?

Jeśli chodzi o izolacje techniczne przewodów grzewczych i kanałów wentylacyjnych, jak również rurociągów przemysłowych, trafnym wyborem jest wełna kamienna w postaci elastycznych mat oraz otulin. Obydwie formy tego materiału bardzo dobrze spełniają swoje funkcje termoizolacyjne, przeciwpożarowe, przeciwkondensacyjne i akustyczne. Czym jednak różnią się obie techniki izolacyjne i czy o którejś można powiedzieć, że jest lepsza?

Niezawodna jakość w kompaktowej obudowie: Panasonic wprowadza na rynek klimatyzatory PACi Elite Seria 4 - zdjęcie
Czytaj artykuł

Niezawodna jakość w kompaktowej obudowie: Panasonic wprowadza na rynek klimatyzatory PACi Elite Seria 4

Panasonic Heating & Cooling Solutions wprowadza na rynek nowe stylowe klimatyzatory PACi NX Elite Series 4 o mocach od 7,1 do 14 kW. Ta najnowsza seria zapewnia idealne rozwiązanie dla ogrzewania i chłodzenia obiektów komercyjnych, mając na względzie globalną politykę dekarbonizacyjną i jednocześnie utrzymując wysoką wydajność klimatyzacji.

Dach zielony – na co należy zwrócić uwagę przy jego projektowaniu - zdjęcie
Czytaj artykuł

Dach zielony – na co należy zwrócić uwagę przy jego projektowaniu

Znaczenie obecności roślin w otoczeniu człowieka jest nie do przecenienia. Wpływ zieleni na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne jest tak wielki, że można wręcz mówić o zielonych przestrzeniach jako o wielkich stabilizatorach. I choć kształtowanie zielonych przestrzeni powinno być zadaniem publicznym, czasem trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. I stworzyć zielony dach.

Jak poradzić sobie z nieszczelnościami dachu zabytkowego budynku? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jak poradzić sobie z nieszczelnościami dachu zabytkowego budynku?

Zabytkowe budynki zasługują na szczególną ochronę ze względu na swoją wartość kulturową i historyczną. Bardzo często z powodu stosowania przy ich konstrukcji przestarzałych materiałów są znacznie bardziej narażone na złe warunki atmosferyczne i pożary niż budynki współczesne. Mając to na uwadze, wykonawcy starają się zabezpieczyć cenne obiekty przy jednoczesnym zachowaniu ich wyjątkowego charakteru.

Wywiady Więcej artykułów

„Era szkła we współczesnej architekturze trwa i będzie trwać w najlepsze” – wywiad z Benedyktem Kordułą, dyrektorem marketingu Saint-Gobain Glass - zdjęcie
Czytaj artykuł

„Era szkła we współczesnej architekturze trwa i będzie trwać w najlepsze” – wywiad z Benedyktem Kordułą, dyrektorem marketingu Saint-Gobain Glass

„Era szkła we współczesnej architekturze trwa i będzie trwać w najlepsze” – wywiad z Benedyktem Kordułą, dyrektorem marketingu Saint-Gobain Glass

Miękki, kolorowy i mniej formalny design biur - zdjęcie
Czytaj artykuł

Miękki, kolorowy i mniej formalny design biur

Wywiad z Karoliną Kowalik, architektem i współzałożycielką pracowni Studio A+KA, na temat projektowania zdrowych i przyjaznych pracownikom wnętrz biurowych.

Wywiad. OknoPlus - od 25 lat dbamy o ciepło, ciszę i komfort klientów - zdjęcie
Czytaj artykuł

Wywiad. OknoPlus - od 25 lat dbamy o ciepło, ciszę i komfort klientów

Jak w ciągu ostatniego ćwierćwiecza zmieniała się branża okienna?

PlanRadar: w interesie firm leży dziś większe zaangażowanie w edukację młodego pokolenia oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku całej branży budowlanej - zdjęcie
Czytaj artykuł

PlanRadar: w interesie firm leży dziś większe zaangażowanie w edukację młodego pokolenia oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku całej branży budowlanej

Problem związany z brakiem pracowników spędza dziś sen z powiek inwestorom oraz właścicielom firm budowlanych. Wpływa bowiem na rentowność projektów oraz opóźnienia w realizacji inwestycji.


Najpopularniejsze tagi
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.