Knauf Industries Polska Sp. z o.o.
Miejsce reklamowe Przedsiębiorstwo Wdrożeniowe PRO-SERVICE Sp. z o.o.	Test-Therm Sp. z o.o.

Wiadomości Więcej artykułów

FLIR wprowadza wysokoprądowy miernik cęgowy CM94 dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej i wykonawców instalacji elektrycznych w przemyśle  - zdjęcie
Czytaj artykuł

FLIR wprowadza wysokoprądowy miernik cęgowy CM94 dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej i wykonawców instalacji elektrycznych w przemyśle

Firma FLIR Systems, Inc. (NASDAQ: FLIR) ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek elektrycznego miernika cęgowego AC/DC FLIR CM94 2000 A dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej. Zaprojektowany z myślą o pomiarach prądu o wysokim natężeniu w wymagających zakładach przemysłowych i energetycznych model CM94 jest wyposażony w większe cęgi umożliwiającą łatwe obchodzenie się z większymi przewodami i szynami zbiorczymi.

Styropianowe panele dekoracyjne 3D. Stara cegła. - zdjęcie
Czytaj artykuł

Styropianowe panele dekoracyjne 3D. Stara cegła.

Popularnym elementem wykończenia wnętrz są lica cegieł często malowane na biały kolor. Zwykle są to cegły rozbiórkowe lub imitacja wykonana z gipsu. Na rynku dostępne są także lżejsze i szybsze w montażu styropianowe panele ścienne 3D imitujące starą cegłę firmy DECORTENA.

Czy ekologiczny dom to dom energooszczędny? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Czy ekologiczny dom to dom energooszczędny?

Ekologiczny dom to długoterminowa inwestycja, która pozwala na zmniejszenie kosztów energii, a co za tym idzie zminimalizowanie emisji szkodliwych związków do atmosfery oraz zużycia zasobów planety. Ekspert z firmy Awilux, Rafał Buczek, opowiada o tym, jak stworzyć ekodom, by cieszyć się dobrym klimatem wewnątrz i wesprzeć środowisko.

ANTCZAK Construction z szeregiem nowych kontraktów   - zdjęcie
Czytaj artykuł

ANTCZAK Construction z szeregiem nowych kontraktów

Kaliski generalny wykonawca realizuje liczne umowy na budowę hal przemysłowych i magazynowych dla znanych marek w Wielkopolsce. A do portfolio projektów dodaje również duże inwestycje miejskie w Jarocinie i Kaliszu.

Porady Więcej artykułów

Jak ocieplić piwnicę? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jak ocieplić piwnicę?

Rosnące koszty ogrzewania i zaostrzające się przepisy prawne powodują, że coraz więcej osób decyduje się na termomodernizację domu. Właściciele budynków z piwnicą często zastanawiają się, jaka metoda jej ocieplenia będzie lepsza – od zewnątrz czy od wewnątrz. Każda z nich ma swoje wady i zalety, które warto rozważyć przed rozpoczęciem prac.

Jak wybrać najlepszy fotel kosmetyczny do salonu - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jak wybrać najlepszy fotel kosmetyczny do salonu

Dobrej jakości fotel kosmetyczny to zdecydowana baza w wyposażeniu, gdy otwierasz swój salon. Oczywistym jest, że ma być najlepszej jakości, wygodny dla klienta i pracownika, a także możliwie tani. Decyzja o jego zakupie nie jest jednak łatwa. Zanim zdecydujesz się wybrać konkretne fotele do zakładu, zadaj sobie kilka podstawowych pytań.

Budowanie przytulnego wnętrza – o co zadbać zanim zaczną się zimowe chłody - zdjęcie
Czytaj artykuł

Budowanie przytulnego wnętrza – o co zadbać zanim zaczną się zimowe chłody

Listopad przyniósł ochłodzenie i powoli możemy już zapomnieć o przyjemnej, złotej, polskiej jesieni, która jeszcze kilka dni temu królowała za naszymi oknami. Nadszedł czas szarości, chłodu i wilgoci, które większość z nas chce przeczekać w komfortowych warunkach domowego zacisza.

Technologie Więcej artykułów

Precyzyjna obróbka CNC w branży budowlanej - zdjęcie
Czytaj artykuł

Precyzyjna obróbka CNC w branży budowlanej

Dowiedz się jak nowoczesne metody wytwarzania części rewolucjonizują współczesny sektor budownictwa

Balkony francuskie - zalety - zdjęcie
Czytaj artykuł

Balkony francuskie - zalety

Balkony kojarzą się z wolnością i odpoczynkiem - to właśnie na nich można relaksować się po pracy, opalać się latem czy poczytać książkę…

Balustrady ze stali nierdzewnej - dlaczego warto w nie inwestować? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Balustrady ze stali nierdzewnej - dlaczego warto w nie inwestować?

Różnimy się i mamy odmienne gusta - widać to także wtedy, gdy postanawiamy postawić własny dom. Szukamy dla siebie oryginalnych projektów: utrzymanych w modernistycznym stylu lub wręcz przeciwnie - takich, które nawiązują do tradycji. Niezależnie jednak od tego, jak chcemy wykończyć nasz dom, balustrady ze stali nierdzewnej zawsze będą dobrym pomysłem. Sprawdzają się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Zarówno jako balustrady przy schodach, jak i balustrady balkonowe - mogą same w sobie być ozdobą i centralnym punktem domu, jak i niemal niewidocznie wkomponować się w całość.

FLIR wprowadził na rynek swoją pierwszą kamerę do wykrywania metanu, niewymagającą chłodzenia detektora - zdjęcie
Czytaj artykuł

FLIR wprowadził na rynek swoją pierwszą kamerę do wykrywania metanu, niewymagającą chłodzenia detektora

FLIR GF77 jest kamerą przeznaczoną do nadzoru gazowego i dzięki niższej cenie umożliwia większej liczbie użytkowników dostęp do tej technologii

Wywiady Więcej artykułów

Lighting designer: zawód przyszłości? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Lighting designer: zawód przyszłości?

Podkreśla charakter obiektu, poprawia nastrój, a nawet... motywuje do pracy. Świadomie zaprojektowane oświetlenie może zdziałać cuda. Dlatego architekci coraz częściej decydują się na współpracę z projektantami systemów oświetleniowych. Jak wygląda ich współpraca?

Wyraziste projekty wszystkim się opłacają - zdjęcie
Czytaj artykuł

Wyraziste projekty wszystkim się opłacają

O wrocławskich trendach deweloperskich, inspirujących materiałach oraz atrakcyjnym projektowaniu budującym klimat miasta rozmawiamy z Tomaszem Szychlińskim – prezesem wrocławskiej firmy Toscom Development.

Sztuka detalu - zdjęcie
Czytaj artykuł

Sztuka detalu

Dwoje architektów, których wspólnym mianownikiem są detal i jakość. Agnieszka Kuratczyk i Szymon Tarnowski to duet, tworzący na co dzień markę Tarnowski Division. O inspiracjach, warsztacie twórczym i projekcie pokazowego apartamentu na osiedlu Awangarda opowiedzieli w swoim „Atelier 1925”, mieszczącym się na warszawskim Mokotowie.

Światło ma znaczenie: wywiad z Radosławem Zacheją, prezesem firmy Bright Lights - zdjęcie
Czytaj artykuł

Światło ma znaczenie: wywiad z Radosławem Zacheją, prezesem firmy Bright Lights

W swoich projektach łączy systemy oświetleniowe, multimedia, sztukę i technologie. Tworzy w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania. Radosław Zacheja, prezes firmy Bright Lights o oświetleniu wie wszystko. W rozmowie z nami opowiedział o swojej fascynacji światłem, doświadczeniu i inspiracjach.

 


Najpopularniejsze tagi