Artykuły, wiadomości i porady - budownictwo.org

Wiadomości Więcej artykułów

(Re)aranżacja biura ze szkłem w roli głównej - zdjęcie
Czytaj artykuł

(Re)aranżacja biura ze szkłem w roli głównej

Nowoczesne biura coraz częściej przestają przypominać typowe miejsca wykonywania obowiązków służbowych i stają się przestrzenią, w której funkcjonalność miesza się z estetyką, ergonomią i designem.

Jak działają chwytaki do beczek? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jak działają chwytaki do beczek?

Chwytak do beczek to podstawowe narzędzie w wielu zastosowaniach przemysłowych. Są używane do bezpiecznego i efektywnego przenoszenia beczek z jednego miejsca na drugie. Dlaczego są tak ważnym elementem wyposażenia wielu firm? Wyjaśniamy!

Czy warto kłaść płyty bitumiczne na dach? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Czy warto kłaść płyty bitumiczne na dach?

Płyty bitumiczne to rodzaj pokrycia dachowego, które jest powszechnie stosowane w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Składają się one z maty z włókna szklanego, która jest nasycona asfaltem, co daje im zdolność do bycia wodoodpornymi i odpornymi na ogień. Płyty bitumiczne występują w różnych rozmiarach, w zależności od wielkości i kształtu dachu, na którym będą montowane. Dodatkowo można je przycinać lub kształtować tak, aby pasowały do każdego miejsca, w którym trzeba je zastosować.

Co to jest agrotkanina? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Co to jest agrotkanina?

Agrotkanina, znana również jako mata szkółkarska lub tkanina ściółkująca, była głównie używana w ogrodnictwie i zastosowaniach krajobrazowych. Jest to forma tkaniny z tworzywa sztucznego, która jest przeznaczona do układania na powierzchni ziemi w celu np. kontroli głuszenia chwastów, kontroli temperatury i zapobiegania erozji. Materiał jest bardzo trwały, odporny na warunki atmosferyczne i ma doskonałą zdolność zatrzymywania wody.

Porady Więcej artykułów

To musisz wiedzieć przed wymianą pokrycia dachowego! - zdjęcie
Czytaj artykuł

To musisz wiedzieć przed wymianą pokrycia dachowego!

Prace remontowe dachu stanowią ogromne wyzwanie dla właścicieli domu, w szczególności jeśli konieczna jest częściowa lub całkowita wymiana pokrycia dachowego.

Wiosenny porządek na dachu - zdjęcie
Czytaj artykuł

Wiosenny porządek na dachu

Pierwsze promienie wiosennego słońca zachęcają do spędzania wolnego czasu na zewnątrz.

Technologie Więcej artykułów

Po co izolować niezaizolowane rury? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Po co izolować niezaizolowane rury?

Izolacja rur instalacji grzewczych, sanitarnych, chłodniczych czy wentylacyjnych to nie tylko prawny wymóg dotyczący prawidłowości wykonywania tego typu prac.

Złoty Medal BUDMA 2023 dla blachy trapezowej TP26 SUPER - Blachy Pruszyński - zdjęcie
Czytaj artykuł

Złoty Medal BUDMA 2023 dla blachy trapezowej TP26 SUPER - Blachy Pruszyński

Jako lider sprzedaży stalowych pokryć dachowych firma Blachy Pruszyński stale rozwija swoją ofertę i dostosowuje ją do aktualnych wymagań rynkowych. Tak właśnie powstała blacha trapezowa TP26 SUPER, która zdobyła tegoroczny medal MTP.

O czym musisz wiedzieć, izolując dach płaski? - zdjęcie
Czytaj artykuł

O czym musisz wiedzieć, izolując dach płaski?

Zaprojektowanie i wykonanie dachu płaskiego tak, aby zapewniał bezproblemową eksploatację przez cały cykl życia budynku, wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych zadań.

Bezpieczeństwo pożarowe instalacji w budynkach - zdjęcie
Czytaj artykuł

Bezpieczeństwo pożarowe instalacji w budynkach

Myśląc o przeciwpożarowym zabezpieczeniu budynków, zazwyczaj skupiamy się na ich konstrukcji.

Wywiady Więcej artykułów

„Era szkła we współczesnej architekturze trwa i będzie trwać w najlepsze” – wywiad z Benedyktem Kordułą, dyrektorem marketingu Saint-Gobain Glass - zdjęcie
Czytaj artykuł

„Era szkła we współczesnej architekturze trwa i będzie trwać w najlepsze” – wywiad z Benedyktem Kordułą, dyrektorem marketingu Saint-Gobain Glass

„Era szkła we współczesnej architekturze trwa i będzie trwać w najlepsze” – wywiad z Benedyktem Kordułą, dyrektorem marketingu Saint-Gobain Glass

Miękki, kolorowy i mniej formalny design biur - zdjęcie
Czytaj artykuł

Miękki, kolorowy i mniej formalny design biur

Wywiad z Karoliną Kowalik, architektem i współzałożycielką pracowni Studio A+KA, na temat projektowania zdrowych i przyjaznych pracownikom wnętrz biurowych.

Wywiad. OknoPlus - od 25 lat dbamy o ciepło, ciszę i komfort klientów - zdjęcie
Czytaj artykuł

Wywiad. OknoPlus - od 25 lat dbamy o ciepło, ciszę i komfort klientów

Jak w ciągu ostatniego ćwierćwiecza zmieniała się branża okienna?

PlanRadar: w interesie firm leży dziś większe zaangażowanie w edukację młodego pokolenia oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku całej branży budowlanej - zdjęcie
Czytaj artykuł

PlanRadar: w interesie firm leży dziś większe zaangażowanie w edukację młodego pokolenia oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku całej branży budowlanej

Problem związany z brakiem pracowników spędza dziś sen z powiek inwestorom oraz właścicielom firm budowlanych. Wpływa bowiem na rentowność projektów oraz opóźnienia w realizacji inwestycji.


Najpopularniejsze tagi
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.