Artykuły - Technologie


 
Dokładne cięcie bez dodatkowych obliczeń - zdjęcie

Dokładne cięcie bez dodatkowych obliczeń

11-08-2023

Dzięki nowej akumulatorowej pilarce SYMC 70 listwy można ciąć dwa razy szybciej niż przy użyciu ukośnicy przesuwnej - precyzyjnie i bez dodatkowych obliczeń. Nie ma już przewodów które mogłyby przeszkadzać, dlatego pilarka zachowuje pełną mobilność. Kątownik nastawny umożliwia dokonanie pomiaru kątów wewnętrznych i zewnętrznych oraz przeniesienie ich na system ustawianych symetrycznie prowadnic..

Czytaj więcej

 
ThermaLint i Tracingset od Thermaflex - czyli kable grzewcze zapobiegające zamarzaniu systemów rurowych - zdjęcie

ThermaLint i Tracingset od Thermaflex - czyli kable grzewcze zapobiegające zamarzaniu systemów rurowych

08-08-2023

Innowacyjne przewody grzejne ThermaLint i Tracingset od Thermaflex zostały opracowane z myślą o zabezpieczeniu instalacji rurowych przed najtrudniejszymi warunkami atmosferycznymi. Uniwersalny przewód grzejny Tracingset połączony z zewnętrznym termostatem oraz w pełni automatyczne kable grzewcze z wbudowanym termostatem ThermaLint są wyjątkowo szybkie w instalacji, a w połączeniu z izolacją rur Thermaflex, stanowią rozwiązanie problemu zamarzających rur. 

Czytaj więcej

 
Korozja kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Dlaczego do niej dochodzi? Jak jej zapobiec? - zdjęcie

Korozja kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Dlaczego do niej dochodzi? Jak jej zapobiec?

02-08-2023

Niepożądane zmiany w strukturze materiału instalacji, lub w skrócie korozja – to zjawisko, które często dotyczy systemów wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych w budynkach. Jego skutków nie należy bagatelizować, gdyż mogą prowadzić do kosztownych komplikacji. Jak skutecznie się przed nimi chronić?

Czytaj więcej

 
Jak Panasonic zaadresował nadchodzące zmiany legislacyjne w kontekście urządzeń grzewczo-chłodniczych? - zdjęcie

Jak Panasonic zaadresował nadchodzące zmiany legislacyjne w kontekście urządzeń grzewczo-chłodniczych?

26-07-2023

Panasonic Heating & Cooling Solutions, w odpowiedzi na obawy i pytania dotyczące wprowadzonych przez Unię Europejską nowych regulacji określonych w Rozporządzeniu REACH, które dotyczą m.in. stosowania czynników chłodniczych w pompach ciepła, informuje na swoim blogu, że zmiany te nie wymagają wymiany już użytkowanych urządzeń.

Czytaj więcej

 
Nasza nowa izolacja - zdjęcie

Nasza nowa izolacja

18-07-2023

Ocieplanie budynków nie jest niczym nowym. Z powodzeniem stosowane było także kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu. Jednak przeprowadzona wówczas izolacja, niestety, nie sprawdza się dzisiaj. Przede wszystkim ze względu na jej niskie parametry izolacyjne w stosunku do obecnie panujących standardów. Wniosek nasuwa się jeden – należy bezzwłocznie na nowo docieplić starszy budynek.

Czytaj więcej

 
Hałas z systemów HVAC. Jak skutecznie wytłumić szachty i kanały wentylacyjne? - zdjęcie

Hałas z systemów HVAC. Jak skutecznie wytłumić szachty i kanały wentylacyjne?

29-06-2023

Dobra jakość powietrza, optymalna temperatura wnętrz, dostęp do światła i… cisza. To warunki niezbędne do komfortowego korzystania z budynków. I o ile podnoszone normy i przepisy narzucają coraz grubsze ocieplenie ścian i dachów, o tyle o kwestii odpowiedniej izolacji akustycznej nie mówi się dostatecznie głośno. Zwłaszcza, że systemy wentylacji i szachty instalacyjne potrafią narobić dużo hałasu. Jak wyglądają wymagania w tym zakresie i na jakie dodatkowe aspekty techniczne warto zwrócić uwagę?

Czytaj więcej

 
Bohaterki wśród kompaktowych wkrętarek - zdjęcie

Bohaterki wśród kompaktowych wkrętarek

28-06-2023

Nowe akumulatorowe wiertarko-wkrętarki 18 V CXS 18 i TXS 18 Festool

Czytaj więcej

 
Kontrola wilgoci w konstrukcjach ścian zewnętrznych. Procesy, ryzyka, rozwiązania - zdjęcie

Kontrola wilgoci w konstrukcjach ścian zewnętrznych. Procesy, ryzyka, rozwiązania

22-06-2023

Uszczerbki na zdrowiu – zarówno budynków, jak i ich użytkowników – często mają swoje źródło w wilgoci. Kontrola nad nią stanowi ważny element już na etapie projektowania obiektu, a jedną z kluczowych ról odgrywają tutaj konstrukcje ścian zewnętrznych, ocieplane i wykańczane materiałami o różnych właściwościach wodoodporności.

Czytaj więcej

 
Jak kupić dobry styropian do ocieplenia domu? - zdjęcie

Jak kupić dobry styropian do ocieplenia domu?

05-06-2023

Oszczędzaj pieniądze na ogrzewaniu i mieszkaj zdrowo!

Czytaj więcej

 
Maty czy otuliny? Jaki materiał do izolacji kanałów i rurociągów wybrać? - zdjęcie

Maty czy otuliny? Jaki materiał do izolacji kanałów i rurociągów wybrać?

02-05-2023

Jeśli chodzi o izolacje techniczne przewodów grzewczych i kanałów wentylacyjnych, jak również rurociągów przemysłowych, trafnym wyborem jest wełna kamienna w postaci elastycznych mat oraz otulin. Obydwie formy tego materiału bardzo dobrze spełniają swoje funkcje termoizolacyjne, przeciwpożarowe, przeciwkondensacyjne i akustyczne. Czym jednak różnią się obie techniki izolacyjne i czy o którejś można powiedzieć, że jest lepsza?

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 4580

Najpopularniejsze tagi