Artykuły - Wiadomości


 
Sześć nowych salonów dołączyło do Sieci KRISHOME - zdjęcie

Sześć nowych salonów dołączyło do Sieci KRISHOME

20-10-2021

Coraz szersza grupa przedsiębiorców dostrzega szansę rozwoju dla swoich lokalnych biznesów i razem z niezawodnym producentem chce budować swoje salony. Tegoroczna jesień jest niezwykle pracowita – nagrodzona Laurem Klienta Sieć Salonów KRISHOME rozbudowuje się o kolejne punkty na mapie Polski.

Czytaj więcej

 
Gotowe projekty domów - zdjęcie

Gotowe projekty domów

20-10-2021

Na początku XX wieku, w Stanach Zjednoczonych pojawiły się gotowe projekty domów do powszechnej sprzedaży. Tamtejsze pracownie architektoniczne postanowiły promować przygotowane domy do wybudowania w zaprojektowanych katalogach.

Czytaj więcej

 
Porady: Jak sprytnie zaplanować przestrzeń w małym domku letniskowym? - zdjęcie

Porady: Jak sprytnie zaplanować przestrzeń w małym domku letniskowym?

20-10-2021

Małe domki letniskowe stają się niezwykle popularnym wyborem wśród wielu osób, co sprawia, że planowanie i budowa takich konstrukcji nabiera ogromnego znaczenia. Wybierając domek letniskowy, nie tylko chronisz przyrodę, ale również swój budżet – taki rodzaj budynku jest tańszy w eksploatacji i wysoce ekonomiczny. Dlatego, zamiast rozważać mieszkanie w dużym pałacu z mnóstwem pomieszczeń, lepiej zastanowić się nad rozsądnym zaplanowaniem mniejszej przestrzeni. Aby projektowanie i planowanie przestrzeni w małym drewnianym domku letnim było przyjemniejsze, warto jest zwrócić uwagę na kilka wskazówek, które ułatwią podołanie temu zadaniu oraz pomogą zbudować domek letniskowy Twoich marzeń.

Czytaj więcej

 
Firma JONIEC® sponsorem Mistrzostw Świata Karate Kyokushin - zdjęcie

Firma JONIEC® sponsorem Mistrzostw Świata Karate Kyokushin

20-10-2021

W dniach 19-20.11.2021 r. w TAURON Arena Kraków odbędzie się Karate Kyokushin World Championship. Firma JONIEC® jest partnerem niezwykłego wydarzenia, które pierwszy raz w historii organizowane jest poza stolicą tego sportu – Japonią. Nigdy wcześniej zawody tej rangi nie odbywały się w Polsce, a nawet w Europie. Królewskie miasto Kraków ugości najlepszych karateków z całego świata, którzy rywalizować będą o tytuł Mistrza Świata.

Czytaj więcej

 
Jak przeszklenia pomagają zmniejszyć hałas? - zdjęcie

Jak przeszklenia pomagają zmniejszyć hałas?

19-10-2021

Codziennie jesteśmy narażeni na działanie hałasu, który na dłuższą metę działa szkodliwie – powoduje problemy ze słuchem czy zwiększa ryzyko chorób.

Czytaj więcej

 
Śnieżka wyróżniona za najlepsze sprawozdanie z działalności - zdjęcie

Śnieżka wyróżniona za najlepsze sprawozdanie z działalności

19-10-2021

W konkursie The Best Annual Report 2020 FFiL Śnieżka SA została uhonorowana wyróżnieniem za najlepsze sprawozdanie zarządu z działalności. Jury doceniło przede wszystkim jakość i przystępność jej giełdowego raportu za 2020 rok także dla osób, które nie specjalizują się w opisywanych w nim zagadnieniach. Spółka dba o rzetelną komunikację z inwestorami od momentu debiutu na GPW w 2003 roku.

Czytaj więcej

 
Taras z kompozytu — impregnacja z głowy - zdjęcie

Taras z kompozytu — impregnacja z głowy

18-10-2021

Wszystko ma swoje plusy oraz minusy - również i drewno. Do jego zalet wlicza się piękny kolor, efektowne usłojenie oraz naturalny skład. Do minusów możemy zaliczyć potrzebę sezonowego zabezpieczenia. Jeżeli nie mamy głowy do konserwacji i pielęgnacji, to warto zainteresować się tarasem kompozytowym. Zwłaszcza, że oferuje wiele z zalet drewna — bez jego słabości.

Czytaj więcej

 
Związek Polskie Okna i Drzwi podejmuje współpracę z Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej - Polisch Passive Hause Institute oraz Akademią Zdrowego Budownictwa - zdjęcie

Związek Polskie Okna i Drzwi podejmuje współpracę z Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej - Polisch Passive Hause Institute oraz Akademią Zdrowego Budownictwa

18-10-2021

Związek POiD podjął współpracę z Polskim Instytutem Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej w zakresie działań na rzecz promocji certyfikowanej stolarki pasywnej oraz interdyscyplinarnych szkoleń z budownictwa wysoce energooszczędnego i pasywnego.

Czytaj więcej

 
PDD ukończyło budowę osiedla w Łodzi. Pierwsze Domy na Pszennej są już zarezerwowane - zdjęcie

PDD ukończyło budowę osiedla w Łodzi. Pierwsze Domy na Pszennej są już zarezerwowane

18-10-2021

Polskie Domy Drewniane zakończyły budowę 11 domów jednorodzinnych, realizowanych w technologii modułowych drewnianych konstrukcji szkieletowych. Inwestycja powstała w łódzkiej dzielnicy Polesie, przy ulicy Pszennej 7. Trwa sprzedaż budynków, z których 6 jest już zarezerwowanych. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się jeszcze w tym roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm RISER i RISER.domy.

Czytaj więcej

 
Spotkanie z cyklu „Future Builders”: Zbigniew Maćków namawia do zagęszczania miast - zdjęcie

Spotkanie z cyklu „Future Builders”: Zbigniew Maćków namawia do zagęszczania miast

18-10-2021

„Koszalin ma powierzchnię większą od Paryża, ale to w Paryżu chce się mieszkać” twierdzi Zbigniew Maćków w ramach „Future Builders” – międzynarodowego cyklu wywiadów z opiniotwórczymi architektami na temat wyzwań stojących przed współczesną architekturą i urbanistyką. Spotkanie odbyło się 7. października. Zbigniew Maćków to założyciel 60-osobowej pracowni MPP i laureat wielu branżowych nagród w Polsce i na świecie, w tym Honorowej Nagrody SARP 2020.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 25522

Najpopularniejsze tagi