Artykuły - Wiadomości


 
 Kotły na pellet – jak dobrać moc kotła - zdjęcie

Kotły na pellet – jak dobrać moc kotła

24-01-2020

Pellet stanowi ekologiczne oraz energooszczędne źródło zasilania kotłów na pellet. Dobierając moc kotła, zwróćmy uwagę na to, by odpowiednio dobrać moc do rzeczywistego zapotrzebowania na energię

Czytaj więcej

 
Noworoczny remont. Zacznij od podłogi  - zdjęcie

Noworoczny remont. Zacznij od podłogi

24-01-2020

Planujesz noworoczny remont w mieszkaniu lub w domu? Pomyśl o nowej podłodze z laminatu. Jakie zalety mają panele laminowane? Jak je ułożyć samodzielnie? Jakich narzędzi użyć? Oto poradnik, dzięki któremu układanie podłogi staje się jeszcze łatwiejsze.

Czytaj więcej

 
3 największe mity dotyczące ogrzewania podłogowego [okiem eksperta] - zdjęcie

3 największe mity dotyczące ogrzewania podłogowego [okiem eksperta]

23-01-2020

Chociaż ogrzewanie podłogowe coraz skuteczniej wpiera z rynku tradycyjne rozwiązania, na jego temat wciąż krąży wiele błędnych informacji. Najpopularniejsze dotyczą negatywnego wpływu podłogówki na nasze zdrowie, samopoczucie czy budżet. Bierzemy pod lupę największe mity związane z instalacją ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego.

Czytaj więcej

 
SPIN Extra 2020 – już w marcu nowości w programie spotkania - zdjęcie

SPIN Extra 2020 – już w marcu nowości w programie spotkania

23-01-2020

25-26 marca 2020 w Hotelu Marina koło Olsztyna, odbędzie się SPIN Extra 2020. Tradycyjnie podczas Spotkania Partnerzy zaprezentują swoje rozwiązania podczas prelekcji. Do dyspozycji uczestników będzie część ekspozycyjna, w ramach której prowadzone będą prezentacje sprzętu i indywidualne doradztwo. Nie zabraknie konsultacji z ekspertami oraz czasu na rozmowy kuluarowe i integrację.

Czytaj więcej

 
Czy styropian sprawdzi się jako izolacja dachu płaskiego? - zdjęcie

Czy styropian sprawdzi się jako izolacja dachu płaskiego?

23-01-2020

Jednym z poważniejszych wyzwań, jakie stawia przed inwestorem konstrukcja dachu płaskiego, jest zapewnienie skutecznego i niezakłóconego spływu wody z połaci. Każda nierówność na dachu, a także dodatkowe montowane na nim urządzenia, zwiększają ryzyko tzw. zastoin, a tym samym uszkodzenia dachu.

Czytaj więcej

 
Śnieżka Winter Cup – zimowe zmagania zakończone - zdjęcie

Śnieżka Winter Cup – zimowe zmagania zakończone

23-01-2020

Przez ostatnie dwa miesiące – w ramach Śnieżka Winter Cup – na parkiecie hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy młodzi piłkarze rywalizowali o miano najlepszych w swoim roczniku. W rozgrywkach udział wzięło ponad 1000 zawodników z 70 drużyn z trzech województw. Kolejne piłkarskie zmagania już za kilka miesięcy – w letniej odsłonie turnieju.

Czytaj więcej

 
Trwałość i piękny wygląd łączą siły w panelach Casa Corona marki Classen - zdjęcie

Trwałość i piękny wygląd łączą siły w panelach Casa Corona marki Classen

23-01-2020

Wyjątkowe wzornictwo, precyzyjne wykończenie, wytrzymałość – to kluczowe wyróżniki paneli Casa Corona, proponowanych przez firmę Classen. Podłogi powstały z myślą o tym, by użytkownicy mogli cieszyć się nimi przez lata. Walory użytkowe idą tu w parze z naturalną estetyką, która dziś jest obiektem pożądania wielu osób urządzających swoje wnętrza.

Czytaj więcej

 
Szkolenie: Nowe prawo zamówień publicznych dla energetyki, ciepłownictwa i przedsiębiorstw komunalnych - zdjęcie

Szkolenie: Nowe prawo zamówień publicznych dla energetyki, ciepłownictwa i przedsiębiorstw komunalnych

23-01-2020

Szanowni Państwo, zapraszamy Państwa specjalistyczne warsztaty "Nowe prawo zamówień publicznych dla energetyki, ciepłownictwa i przedsiębiorstw komunalnych", które odbedzie się w dniu 14 maja 2020 roku.

Czytaj więcej

 
 Piękny i zadbany ogród w zasięgu ręki - zdjęcie

Piękny i zadbany ogród w zasięgu ręki

22-01-2020

Ogród to przestrzeń oazy i spokoju w miejskiej dżungli. Jest on pewnego rodzaju wizytówką i pokazują osobowość właściciela. Nigdy nie jest on jednorodną przestrzenią np. jednolitym trawnikiem, ale łączy w sobie wiele elementów. Do połączenia poszczególnych przestrzeni w nowoczesnych projektach ogrodów, architekci wykorzystują ekobord. Są to listwy wykonane z materiałów, które w znaczącej większości pochodzą z recyklingu. Dzięki temu łączą one funkcjonalność z pozytywnym stosunkiem do środowiska naturalnego.

Czytaj więcej

 
 Prosty sposób na ograniczenie hałasu w budynkach – nowoczesne izolacje akustyczne od firmy Armacell - zdjęcie

Prosty sposób na ograniczenie hałasu w budynkach – nowoczesne izolacje akustyczne od firmy Armacell

22-01-2020

Odpowiednia akustyka pomieszczeń to jeden z czynników istotnie wpływających na ostateczny odbiór danego budynku zarówno przez inwestorów, jak i użytkowników. Nic więc dziwnego, że i jedni i drudzy oczekują perfekcyjnej izolacji akustycznej. Warto zatem już na etapie planowania obiektów uwzględnić rozwiązania, które ograniczą ilość niepożądanych odgłosów dobiegających m.in. z rur kanalizacyjnych oraz wewnętrznych części systemów odprowadzających wodę deszczową. Z myślą o poprawie kontroli hałasu w budynkach firma Armacell stworzyła efektywne i wszechstronne rozwiązania izolacyjne pozwalające szybko i łatwo spełnić wymogi zdrowego i komfortowego mieszkania.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 23263

Najpopularniejsze tagi