Każda inwestycja budowlana nie może obejść się bez odpowiedniego zaplecza w postaci obiektów biurowych, socjalnych, czy magazynowych. Jeżeli wykonawca nie dysponuje własnym zapleczem warto skorzystać z usługi wynajmu kontenerów. Na rynku istnieje wiele firm działających zarówno lokalnie jak i w całym kraju, a każda z nich oferuje trochę inny profil usług. W tym artykule podpowiadamy jakie kontenery można wynająć, a także jakie poczynić przygotowania i na co zwrócić uwagę podpisując umowę.
Dostępne na rynku kontenery różnią się między sobą zarówno budową i wielkością, jak i przeznaczeniem. Największą popularnością cieszą się bez wątpienia pojemniki stalowe, które są odporne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych i służą przez długi czas. Jakie rodzaje kontenerów możemy wyróżnić?
Kontenery magazynowe mają różnorakie zastosowanie – sprawdzają się w przypadku firm handlowych czy zajmujących się produkcją, jak również przedsiębiorstw budowlanych.
W Polsce wciąż produkuje się mnóstwo śmieci, a dzikie wysypiska i pożary składowisk regularnie pojawiają się w mediach. Powinno jednak cieszyć, że rosną statystyki recyklingu – przyczyniają się do tego m. in. polskie start-upy.
Zmiany metod naliczania stawek, nienajlepsza sytuacja gospodarcza, wysokie ceny prądu i paliwa to jedne z czynników powodujących wzrost opłat za gospodarowanie odpadami.
W ostatnich latach spore problemy interpretacyjne budziła kwestia opodatkowania przenośnych kontenerów, które są wykorzystywane np. na dużych placach budowy.
Wybór odpowiednich pojemników do magazynowania i przenoszenia towarów zależy od trzech czynników – rodzaju przechowywanych produktów, wielkości i konstrukcji przestrzeni magazynowej oraz posiadanego budżetu.
Unikalne surowce, procesy produkcji oraz gotowe do spawania komponenty to atuty firmy Ruukki, gdy pomaga ona producentom kontenerów wytwarzać lepsze wyroby w bardziej efektywny sposób.
Każdy człowiek generuje śmieci. Można z tym walczyć, można śmieci ograniczać, czy wręcz zacząć żyć zgodnie z zasadami zero waste.
W 98 proc. składa się z powietrza, można go podawać recyklingowi wielokrotnie, a skutkiem jego zastosowania jest oszczędność energii.
Zapraszamy na wystawę pt. „Coolturalne kontenery”, gdzie zostaną pokazane rezultaty konkursu architektonicznego na mobilne centrum sztuki, organizowanego przez fundację VOX Artis. Wszystkie prezentowane projekty to ciekawe i nowoczesne przykłady obiektów architektonicznych, stworzonych przy wykorzystaniu modułów kontenerowych Touax.
Realizacja projektu w kilka tygodni oraz elastyczność inwestycji dla potrzeb klienta.
Mali dorośli, tak samo jak duzi, mają swój charakter i pasje, a więc także oczekiwania względem otoczenia, w którym będą je rozwijać.
Koncepcja kontenera Ruukki o lekkiej i trwałej konstrukcji uzyskanej w rezultacie użycia gotowych do spawania komponentów: spawanych laserowo i giętych ultra wysokowytrzymałych stali, wysokowytrzymałych kształtowników zamkniętych i profili otwartych oraz komponentów ze stali odpornych na ścieranie.
Jako pionier w rozwoju wysokowytrzymałych gatunków stali, Ruukki od 2002 roku produkuje konstrukcyjne stale Optim.