Wynik wyszukiwania

 
Potwierdzanie i rozpoznawanie jakości membran dla dachów skośnych. Norma EN- 13859-01 - jak działa i co określa? zdjęcie

Potwierdzanie i rozpoznawanie jakości membran dla dachów skośnych. Norma EN- 13859-01 - jak działa i co określa?

Europejskie normy techniczne mają na celu potwierdzenie, że dane produkty spełniły konkretne wymagania i osiągnęły pewien poziom jakości, bezpieczeństwa i niezawodności. To właśnie one określają sposoby badań oraz oceny. Jedną z ważniejszych norm w dekarstwie jest EN- 13859-01, która wskazuje na właściwości elastycznych wyrobów stosowanych jako podkłady ułożone pod nieciągłymi pokryciami dachowymi. W jaki sposób ona działa, co potwierdza i czym różni się od certyfikacji ETA?

Czytaj więcej

 
Certyfikat ETA w dekarstwie. Dlaczego jest ważny przy zakupie membran? zdjęcie

Certyfikat ETA w dekarstwie. Dlaczego jest ważny przy zakupie membran?

Oznaczenie o wydanej Europejskiej Ocenie Technicznej (ETA) to jedno z ważniejszych, jakie powinna posiadać jakościowa, nowoczesna membrana. Potwierdza ono spełnienie wymagań Unii Europejskiej oraz przestrzeganie założonych standardów wytwarzania, przechowywania oraz dystrybucji materiałów budowlanych. To znak dobrej jakości i gwarancja bezpieczeństwa w użyciu innowacyjnego produktu. Dlaczego jest ona aż tak istotna w dekarstwie i jakie mogą być skutki użycia membrany, która nie przeszła takiej weryfikacji?

Czytaj więcej

 
Certyfikacja montażowa Vetrex zdjęcie

Certyfikacja montażowa Vetrex

Vetrex prowadzi certyfikację montażową Autoryzowanych Salonów Sprzedaży.

Czytaj więcej

 
Deklaracje środowiskowe i ich rola w projektowaniu budynków – produkty Uponor pozwalające na uzyskanie wyższych poziomów w certyfikacjach LEED i BREEAM zdjęcie

Deklaracje środowiskowe i ich rola w projektowaniu budynków – produkty Uponor pozwalające na uzyskanie wyższych poziomów w certyfikacjach LEED i BREEAM

Chęć powstrzymania zmian klimatycznych wynikających z globalnego ocieplenia sprawia, że w ostatnich latach coraz więcej obiektów projektowanych jest zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, zakładającymi m.in. efektywne wykorzystywanie zasobów w zakresie energii, wody oraz stosowanych materiałów.

Czytaj więcej

 
abas Business Solutions Poland o cyfryzacji produkcji w branży metalurgicznej podczas targów METAL zdjęcie

abas Business Solutions Poland o cyfryzacji produkcji w branży metalurgicznej podczas targów METAL

abas Business Solutions Poland, będący częścią globalnej Grupy abas - lidera w dziedzinie transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, opowie na czym właściwie polega cyfryzacja produkcji w branży metalurgicznej i optymalizacja 8 kluczowych obszarów podczas wrześniowej i już XXIV edycji Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL w Kielcach.

Czytaj więcej

 
Sklep z paletami zdjęcie

Sklep z paletami

Używanie palet do przechowywania i transportu istnieje od wieków. Teraz, wraz z pojawieniem się zaawansowanej technologii, palety stają się coraz bardziej popularne w różnych branżach. Sklep z paletami to miejsce, w którym ludzie mogą kupić nowe i używane palety, które zostały zaprojektowane tak, aby spełniały ich specyficzne potrzeby.

Czytaj więcej

 
Wycieraczka systemowa, mata gumowa czy metalowa kratka - co najlepiej zastosować na wejściu do sklepu? zdjęcie

Wycieraczka systemowa, mata gumowa czy metalowa kratka - co najlepiej zastosować na wejściu do sklepu?

Strefa wejścia do sklepu jest jego wizytówką. Powinna zatem być utrzymywana w porządku, a także bezpieczna i dobrze oznaczona. W celu ochrony przed zabrudzeniem oraz zwiększenia przyczepności, właściciele decydują się na różne opcje: wycieraczki systemowe, gumowe maty, metalowe kraty. Która z nich sprawdzi się najlepiej?

Czytaj więcej

 
Inteligentny Sterownik do Klimatyzatora od Netatmo – łatwy sposób zarządzania energią i rachunkami w smart home zdjęcie

Inteligentny Sterownik do Klimatyzatora od Netatmo – łatwy sposób zarządzania energią i rachunkami w smart home

Firma Netatmo wprowadza na rynek Inteligentny Kontroler Klimatyzacji – urządzenie umożliwiające użytkownikom zarządzanie klimatyzatorami i pompami ciepła typu powietrze-powietrze  z dowolnego miejsca na świecie. Łatwy w instalacji sterownik sprawia, że urządzenie chłodzące powietrze lub zarządzające energią cieplną  może stać się częścią inteligentnego domu.

Czytaj więcej

 
Posadzki poliuretanowe – skuteczna ochrona parkingów w inwestycjach mieszkaniowych zdjęcie

Posadzki poliuretanowe – skuteczna ochrona parkingów w inwestycjach mieszkaniowych

Parkingi i garaże to nieodłączny element nowych budynków wielorodzinnych. Jest to funkcja w inwestycji mieszkaniowej, która stanowi duże obciążenie mechaniczne i chemiczne dla płyt stropowych. Bardzo często miejsca postojowe zlokalizowane są w podziemnej części budynków, co stwarza dodatkowe wyzwania związane z występowaniem wilgoci na skutek działania wód gruntowych, jak i wody naniesionej na powierzchnię płyt parkingowych.

Czytaj więcej

 
Inteligentny Czujnik Dymu i Inteligentny Czujnik Tlenku Węgla od Netatmo od teraz kompatybilne z Google Home zdjęcie

Inteligentny Czujnik Dymu i Inteligentny Czujnik Tlenku Węgla od Netatmo od teraz kompatybilne z Google Home

Firma Netatmo informuje, że do ich gamy produktów kompatybilnych z Google Home dołączają kolejne urządzenia - Inteligentny Czujnik Dymu oraz Inteligentny Czujnik Tlenku Węgla. To sprawia, że mogą teraz współpracować ze wszystkimi trzema najważniejszymi rozwiązaniami komunikacji głosowej: Alexa, Apple Home i Google Home.

Czytaj więcej

 
Metamorfoza kuchni bez gruntownego remontu - 5 pomysłów na 2023 rok zdjęcie

Metamorfoza kuchni bez gruntownego remontu - 5 pomysłów na 2023 rok

Nowy rok i stara kuchnia? Jeśli na myśl o tym czujesz wewnętrzny sprzeciw, z początkiem 2023 roku warto zaplanować szybkie, ale spektakularne zmiany. Z rozwiązaniami Tikkurila można dosłownie wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie dokonać metamorfozy kuchni przy ograniczonym koszcie, bez wielkiego remontu, a przede wszystkim w duchu „less waste”. Wystarczy ciekawy pomysł i wolny weekend. A oto kilka inspirujących propozycji.

Czytaj więcej

 
Roleta DUO — nowoczesna i praktyczna ozdoba okna. Dlaczego warto ją mieć? zdjęcie

Roleta DUO — nowoczesna i praktyczna ozdoba okna. Dlaczego warto ją mieć?

Rolety DUO zyskują na coraz większej popularności. Jest to bowiem nie tylko oryginalna, ale i funkcjonalna dekoracja okna, która idealnie uzupełni każde wnętrze. Jak działa, jak wygląda i w jakich pomieszczeniach sprawdza się najlepiej?

Czytaj więcej

 
Schody Mix 200 Vertical metalowe - dlaczego warto je wybrać? zdjęcie

Schody Mix 200 Vertical metalowe - dlaczego warto je wybrać?

Schody to niezbędna część funkcjonalnego domu piętrowego.

Czytaj więcej

 
Roleta Duo – poznaj alternatywę dla firan i zasłon zdjęcie

Roleta Duo – poznaj alternatywę dla firan i zasłon

Pomysł na oryginalną, a przy tym bardzo praktyczną dekorację okna? Roleta DUO cieszy się coraz większą popularnością! Łączy ona w sobie cechy zasłon i firan, pełniąc funkcję wygodnej w użytkowaniu osłony okiennej, a jednocześnie pięknie uzupełniając wystrój wnętrza.

Czytaj więcej

 
Łazienka i toaleta – razem czy osobno? zdjęcie

Łazienka i toaleta – razem czy osobno?

Łazienka i toaleta – razem czy osobno? To spory dylemat, z którym boryka się wiele osób, budujących dom, czy też urządzających lub remontujących mieszkanie. Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Z pewnością jest to rzecz gustu, jednak warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, takich jak ilość domowników, częstotliwość odwiedzania przez gości, a także przyzwyczajenia, no i najważniejsze – możliwości powierzchniowe.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1510
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.