Artykuł Dodaj artykuł

Domowe SPA, czyli przestrzeń, styl i luksus w łazience

Gdy przed nami pół roku do wakacji, dni wciąż są krótkie, a w pracy czeka nawał obowiązków, poszukujemy skutecznego sposobu na relaks. Jednym z rozwiązań, może być stworzenie domowego saloniku SPA.

Gdy przed nami pół roku do wakacji, dni wciąż są krótkie, a w pracy czeka nawał obowiązków, poszukujemy skutecznego sposobu na relaks. Jednym
z rozwiązań, może być stworzenie domowego saloniku SPA.

TwojaBateria - Kerasan nowa
generacja łazienek

Elementarne zasady przy tworzeniu pokoju mającego służyć głównie odprężeniu, można wyłożyć w trzech słowach: kolor, światło i … pedanteria.

Po pierwsze Kolor

Łazienka powinna być wnętrzem utrzymanym w monochromatycznej stylistyce, gdzie barwa światła harmonizuje z kolorem ścian. Kolory powszechnie znane ze swoich dobroczynnych właściwości to niebieski, zielony oraz wszelkiej maści beże i żółcienie.

Kolor niebieski uspokaja, ma działanie wyciszające, jednak nie wszystkie osoby dobrze czują się w tak chłodno urządzonych wnętrzach. Wtedy dobrym rozwiązaniem może okazać użycie koloru zielonego, który działa kojąco na nerwy oraz żółty uspokajający osoby z natury zbyt nadpobudliwe.

Po drugie światło

TwojaBateria - seria Cento od
Kerasan

Rzeczą niebywale istotną w urządzaniu naszego gabinetu SPA jest sposób rozwiązania kwestii oświetlenia. Okno i bezpośredni dostęp do światła to naturalne panaceum na wszelkie dolegliwości - dzięki niemu możemy szybko i łatwo pozbyć zalegającej pary wodnej, panie przy naturalnym świetle wykonają nienaganny makijaż, a rachunki za prąd znacząco się zmniejszą. Jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, poszukajmy źródeł światła o barwie ciepłej, jak najbardziej zbliżonej do naturalnej.

Po trzecie – troska o szczegóły

Łazienkę niech opanują rośliny, a kupując meble postawmy na naturalne materiały. W tak starannie skomponowanym wnętrzu zapomnimy o wszelkich troskach zajmujących zwykle nasz umysł.

Świetnie sprawdzą się poukładane miękkie ręczniki, wielkie szlafroki, w które schowamy się po długich kąpielach, zaś aromatyczne świece oraz olejki eteryczne ( lawenda i rumianek to najlepszy wybór ) zwieńczą dzieło. Zadbajmy również o to, by w naszym prywatnym gabinecie wellness panował niezbędny porządek-tylko w pomieszczeniu, w którym panuje ład, będziemy potrafili należycie się zrelaksować.

Hydroterapia dla par

TwojaBateria - Kerasan seria
Spa

Prócz starannej aranżacji wnętrza naszego salonu kąpielowego, istotne jest by rozejrzeć się wśród producentów oferujących technologiczne nowinki, służące łazienkowym sesjom relaksacyjnym i wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Mając łazienkę o małym metrażu będzie musiał wystarczyć nam panel prysznicowy z możliwością hydromasażu. Jeśli jednak mamy do dyspozycji całkiem spory metraż – najlepszą inwestycją będzie zakup wanny z hydromasażem.

Jednym z najnowszych udogodnień jest pojawienie się na rynku dwuosobowych wanien z hydromasażem – doradza Kamil Urbaś, ekspert ze sklepu twojabateria.pl - W tak innowacyjnie skonstruowanej wannie, kapiący się mogą równocześnie korzystać z masażu, siedząc wygodnie naprzeciw siebie.

Hydroterapia zasadniczo oparta jest na trzech podstawowych elementach, są to: ciepło, zanurzenie się w wodzie i ruch wody, czyli hydromasaż. W specjalnie przystosowanych do tego wannach, dysze będą umiejscowione tak, by precyzyjnie oddziaływać na nasz kręgosłup i wszelkie inne punkty naszego ciała, które są najbardziej obciążone po całym dniu stresów.Dlatego też kupując taką wannę, stawiajmy na dobrych producentów a unikajmy urządzania łazienki jak najmniejszym kosztem- w końcu zależy od tego nasz komfort na długie lata.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.