Artykuł Dodaj artykuł

Łazienkowe szaleństwa

Koniec z banalnym wzornictwem w naszych łazienkach. Dostępne elementy wystroju pozwalają stworzyć niepowtarzalny indywidualny klimat oraz luksus i to niewielkim kosztem. Jaka łazienka jest dzisiaj trendy?

twojabateria.pl%20-%20kerasan%20seria%20godia.1.2010-11-29.jpg
TwojaBateria.pl - Kerasan
seria Godia

Koniec z banalnym wzornictwem w naszych łazienkach. Dostępne elementy wystroju pozwalają stworzyć niepowtarzalny indywidualny klimat oraz luksus i to niewielkim kosztem. Jaka łazienka jest dzisiaj trendy?

Łazienkowe szaleństwa

Współczesne trendy wyposażenia łazienek czynią z nich coś więcej, niż tylko zwykłe pomieszczenia użytkowe. Urządzając swoją łazienkę dbamy coraz częściej, by łączyła ona funkcjonalność z wygodą, a jednocześnie wyrażała jakąś cząstkę naszej osobowości. Należy jednak pamiętać, że nie każdy potrafi w praktyczny sposób wyrazić własne wyobrażenia na temat wymarzonego wnętrza.

twojabateria.pl%20-%20umywalki%20kerasan%20flo.2.2010-11-29.jpg
TwojaBateria.pl - umywalki
Kerasan Flo

– Przy aranżacji łazienki niezwykle pomocne jest znalezienie najbliższego sercu stylu. – doradza Kamil Urbaś ze sklepu internetowego TwojaBateria.pl – Możemy cofnąć się w czasie, wybierając klasyczny styl retro lub postawić na nowoczesne, oryginalne rozwiązania. Nie musimy przy tym ograniczać się do zamkniętych form, gdyż różnorodność wzorów, barw i kształtów elementów wyposażenia, otwiera całą gamę możliwości. Właściwe ich wykorzystanie zapewni niezbędny komfort i elegancję.

Rozmiar nie ma znaczenia

Duże łazienki stanowią doskonałe pole do dekoracyjnych manewrów. Możemy bez większych problemów zainstalować gustowną wannę wolnostojącą lub stworzyć domowe SPA w wannie z hydromasażem.

twojabateria.pl%20-%20wanna%20melfen%20fortuna.3.2010-11-29.jpg
Twojabateria.pl - wanna
Melfen Fortuna

Łatwiej rozmieścić sprzęty, dokonać podziału na strefy użytkowe czy wprowadzić niecodzienne kolory ceramiki. Urządzenie mniejszych łazienek bywa trudne, ale nie musi oznaczać nieprzyjemnego poczucia ścisku. 

– Aby stworzyć wrażenie przestrzenności, wystarczy wypełnić pomieszczenie jasnymi barwami – zauważa Kamil Urbaś z TwojaBateria.pl – Odpowiednio dobrane kafelki, oświetlenie i duże lustro powiększą nam łazienkę, bez konieczności przesuwania ścian.

Pamiętajmy też o ogromnym wyborze zestawów mebli, wanien, kabin prysznicowych czy umywalek, których kształty i rozmiary można dopasować do każdego wnętrza. Liczy się pomysł i kreatywność, a gotowe rozwiązania przyjdą same.

twojabateria.pl%20-%20wanna%20melfen%20pamela.4.2010-11-29.jpg
TwojaBateria.pl - wanna
Melfen Pamela

Jak sobie urządzisz, tak się wykąpiesz…

Niepowtarzalny charakter łazienki jest wynikiem wielu czynników. Każdy z nich powinien być dopasowany do gustu i trybu życia użytkownika. Wybór między wanną a prysznicem, szklane umywalki i drewniane podłogi jako alternatywa dla tradycyjnych materiałów czy odwieczny dylemat dotyczący koloru kafelków, to nieodłączne elementy urządzania wnętrza łazienki.

Trzeba też zdecydować się na oświetlenie, które połączy relaksujący nastrój kąpieli z pragmatyzmem codziennego golenia czy nakładania makijażu, a także dobrać meble i dodatki w taki sposób, by współgrały z resztą aranżacji. Szeroki wachlarz dostępnych rozwiązań stanowi nie lada wyzwanie, ale też szansę na skomponowanie niepowtarzalnego wystroju. Najlepszym doradcą w tej sytuacji będzie świadomość własnych potrzeb oraz, nieograniczona żadnymi szablonami, wyobraźnia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.