Artykuł Dodaj artykuł

Geometryczna elegancja łazienki

Planując aranżację łazienki na początku powinniśmy zastanowić się, który kierunek jest nam bliższy – klasyczne, tradycyjne kształty czy raczej nowoczesny minimalizm i prostota geometrycznych form. Dla patrzących w przyszłość prezentujemy dziś kilka pomysłów na sprytne wykorzystanie geometrii w kąpielowym wnętrzu.

TwojaBateria.pl - Glasspoint umywalka i meble Xeno

Planując aranżację łazienki na początku powinniśmy zastanowić się, który kierunek jest nam bliższy – klasyczne, tradycyjne kształty czy raczej nowoczesny minimalizm i prostota geometrycznych form. Dla patrzących w przyszłość prezentujemy dziś kilka pomysłów na sprytne wykorzystanie geometrii w kąpielowym wnętrzu.

Geometryczna elegancja łazienki

Podziwiając stylizację wybranej łazienki zazwyczaj pierwsze w oko rzucają się duże formy, jak umywalki czy wanny. Od zawsze niemal kojarzą się one z tradycyjnym, owalnym kształtem – mimo, że projektanci od dłuższego czasu starają się zmienić ten trend, proponując surowe formy zamknięte w prostokącie czy kwadracie. – Klienci coraz chętniej, choć wciąż jeszcze trochę nieśmiało, wybierają umywalki o niestandardowym kształcie, dobierając do nich także inne elementy wyposażenia utrzymane w podobnej stylistyce – zdradza Kamil Urbaś ze sklepu TwojaBateria.pl. – Nie dziwi mnie ten kierunek, ponieważ są one zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne, a ich forma sama w sobie jest niesamowitą ozdobą wnętrza.

TwojaBateria.pl - bateria NewForm model Base

Kubistyczna bateria

Jeśli zdecydujemy się na geometryczną umywalkę, np. szklany model Glasspoint Xeno 60 lub Quattro oferowany przez Koło, warto pomyśleć o innych elementach, które wraz z nią stworzą całą linię, główny punkt aranżacji.

Pierwszym przychodzącym na myśl rozwiązaniem jest oczywiście bateria. – Umywalka i bateria to nierozerwalna para – zauważa Kamil Urbaś. -  Te dwa elementy, jeśli są dobrze skomponowane, stworzą idealny zestaw, jednak w przeciwnym razie mogą wyjątkowo razić, dając efekt przeciwny do zamierzonego.

Do geometrycznej umywalki dobrze pasują utrzymane w podobnej stylistyce delikatne i subtelne baterie Cifial Techno M3. Jeśli poszukujemy bardziej masywnych, ale wciąż prostych kształtów, wybierzmy model Flauto marki Webert.

TwojaBateria.pl - mydelniczka Dado

Dodatkowe kąty proste

Jednak wanna, kabina prysznicowa, bidet czy umywalka to nie wszystko. Charakter każdego wnętrza, także łazienki, podkreślają dopiero idealnie dobrane dodatki i pomysłowe akcenty. Tutaj także najlepiej kierować się przy wyborze wcześniej zaplanowaną linią aranżacji.

Jeśli więc stawiamy na prostokąty, kwadraty i bryłę prostopadłościanu – bądźmy konsekwentni także przy zakupie mniejszych, ale równie ważnych elementów wyposażenia. Dobrze w tym wypadku zaopatrzyć się w dodatki z jednej linii, aby idealnie współgrały ze sobą, tworząc prawdziwą, pełną smaku całość. Ciekawym wzornictwem odznacza się seria Quattro marki Bagno&Associati. Prostokątne mydelniczki, dozowniki mydła, kubki, szczotki do WC - dla poszukujących modnych wykończeń dostępne są także z akcentem venge. Linia Cifial Techno natomiast proponuje minimalistyczne kształty ubrane w czyste, sterylne niemal szkło.

Dobre uzupełnienie stylizacji utrzymanej w klimacie minimalizmu i geometrii stanowią zimne, nowoczesne kolory, jednak nie jest to regułą. Pamiętajmy, że zarówno w przypadku wyboru kolorystyki, jak i charakteru aranżacji złotym środkiem jest konsekwencja doprawiona odrobiną umiaru. Bez nich nawet najbardziej dopieszczony projekt może okazać się estetyczną katastrofą.

Podobne artykuły