Zakończona niedawno przy udziale Probet-Dasag inwestycja na Dworcu Głównym w Stuttgarcie to przykład, jak efektywnie projektować rozwiązania dedykowane konkretnym potrzebom funkcjonalnym, a zarazem zgodne z charakterem danego miejsca.
Plac 5 Rogów, Rondo Dmowskiego czy Aleje Jana Pawła II to tylko niektóre miejsca w stolicy odmienione przez prefabrykaty betonowe od marki Probet-Dasag. W jaki sposób zmieniała się Warszawa oraz gdzie obecnie można zobaczyć płyty nawierzchniowe od producenta z Żagania?
Rozmowa z Andrzejem Chłopkiem - Dyrektorem Handlowym Probet-Dasag
Stworzenie nowoczesnej, minimalistycznej, a przy tym wyrafinowanej przestrzeni komercyjnej, wymaga starannego projektowania. Niezbędnym aspektem tego procesu jest dobór eleganckich i funkcjonalnych płyt posadzkowych. Jest to tym ważniejsze, jeśli płyta posadzkowa ma sprawdzić się w miejscu o dużym natężeniu ruchu albo wystawionym na działanie czynników zewnętrznych.
Warszawa to jedno z najszybciej zmieniających się miast w Europie.
Już w 2022 roku Łasztownia – wyspa rzeczna w Szczecinie – doczeka się nowego obiektu multimedialnego, który na pewno przyciągnie w swoje progi setki tysięcy odwiedzających. Budowane właśnie Morskie Centrum Nauki w Szczecinie im. prof. Jerzego Stelmacha to placówka naukowo–edukacyjna, której głównym założeniem będzie prezentowanie zjawisk przyrodniczych związanych z wodą. Na potrzeby inwestycji marka Dasag dostarczy około 5 tysięcy metrów kwadratowych płyt betonowych z serii Promenada i Indigo Prato.
Duże kompleksy sportowo-rekreacyjne to inwestycje niezwykle wymagające.
Warszawskie stacje metra w dzielnicy Wola, które powstały m.in. w oparciu o produkty firmy Dasag, zostały nominowane do prestiżowej nagrody Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe. Od 1987 roku, czyli początku istnienia tej nagrody, inwestycja z Polski wygrała dopiero jeden raz.
Znane w Polsce od lat, doceniane za niezwykłą wytrzymałość oraz bezapelacyjną funkcjonalność, a dziś prezentujące swoje nowoczesne, designerskie oblicze – lastryko, jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych wrócił do gry i jest obecnie stosowany podczas prac przy największych inwestycjach.
Podobno butów, torebek i dodatków nigdy za wiele – wiedzą o tym wszyscy miłośnicy mody i… każdy dobrze zaopatrzony salon.
Poranek spędzony na plaży, a wieczorem obowiązkowy spacer i odkrywanie uroków miasta.
Etap w myśleniu o architekturze, kiedy od materiałów wykończeniowych oczekiwaliśmy tylko designerskiego wyglądu minął bezpowrotnie.
Współczesne projekty architektoniczne budynków publicznych potrafią zaskakiwać pomysłowością i designem. Ważny jest bowiem nie tylko aspekt funkcjonalny projektu, ale także jego estetyka i atrakcyjność wizualna. Producenci oferują zatem swoim klientom takie rozwiązania, które z powodzeniem łączą w sobie wysokie parametry użytkowe z efektownością i jakością wykonania.
To tylko liczby, ale jakie... przyjemne! Zwłaszcza, że Diamenty Forbesa to nie jest konkurs, do którego się przystępuje – ale ekspercka analiza rynku, w której się... jest. W tegorocznym zestawieniu, wśród 4 035 wyróżnionych, znalazło się aż 78 przedsiębiorstw z województwa lubuskiego spełniających warunki włączenia do ogólnopolskiego rankingu.
Ze względu na intensywny ruch i ponadprzeciętne obciążenia, posadzki w miejscach użyteczności publicznej powinny być wykonane z materiałów, które cechują się wyjątkową wytrzymałością.