Za nami druga edycja targów Glass-Tech Poland, które w dniach 27–29 maja 2026 roku zgromadziły w Ptak Warsaw Expo producentów szkła, dostawców technologii, firmy przetwórcze oraz ekspertów związanych z sektorem szklarskim. Wydarzenie po raz kolejny stworzyło przestrzeń do prezentacji nowoczesnych rozwiązań technologicznych, wymiany wiedzy oraz budowania relacji biznesowych pomiędzy uczestnikami rynku.
Czas odliczania właśnie się rozpoczął. Do Parking Tech Expo 2026 pozostał niespełna miesiąc, a to oznacza jedno – branża parkingowa, infrastrukturalna i technologiczna już szykuje się na jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tej wiosny. Jeśli działasz w obszarze smart city, nieruchomości, mobilności lub nowoczesnych technologii, Twoja obecność w Nadarzynie w dniach 19-21 maja powinna być obowiązkowa.
Już 26–28 maja 2026 roku stolica Polski stanie się miejscem jednego z najważniejszych wydarzeń w branży stolarki okiennej, drzwiowej i fasadowej. Window Tech Expo powraca w drugiej edycji jako międzynarodowe targi innowacji, technologii i produktów dedykowane profesjonalistom z całego świata.
W dniach 26–28 maja 2026 roku w Ptak Warsaw Expo odbędzie się kolejna edycja targów Glass-Tech Poland – wydarzenia dedykowanego technologiom produkcji, obróbki oraz zastosowania szkła w przemyśle i budownictwie. Targi konsekwentnie umacniają swoją pozycję jako jedno z najważniejszych spotkań branży w Europie Środkowo-Wschodniej, przyciągając liderów rynku, producentów oraz ekspertów technologicznych.
Po raz kolejny kapituła konkursu przyznała Złote Medale na targach BUDMA i WINDOOR-TECH. Jak podkreślali eksperci oceniający zgłoszone rozwiązania, wybór laureatów był bardzo trudny z uwagi na ich wysoki poziom innowacyjności oraz unikalne cechy zgłoszonych produktów. Kapituła postanowiła przyznać aż dziewiętnaście Złotych Medali produktom zgłoszonym przez wystawców targów BUDMA. Dodatkowo dziewięć tych prestiżowych wyróżnień otrzymały firmy prezentujące swoją ofertę na targach WINDOOR-TECH. Poznajcie laureatów!
Najnowsze trendy w automatyzacji branży stolarki otworowej, premiery produktowe, liczne pokazy oraz bogaty program konferencji nt. aktualnych wyzwań tego sektora – to wszystko czeka uczestników zbliżających się targów WINDOOR-TECH. Ósma edycja tego odbywającego się w cyklu dwuletnim wydarzenia potrwa od 11 do 14 lutego 2025 w Poznaniu. W tym samym czasie będzie można zwiedzić ekspozycję targów BUDMA. O najbliższych planach organizacyjnych mówi Hanna Lisiecka, dyrektor targów WINDOOR-TECH 2025.
Technologie smart, energooszczędność oraz zrównoważone budownictwo – to trendy, które są obecnie dominujące w branży stolarki otworowej. Odzwierciedleniem tych rynkowych potrzeb będzie tegoroczna ekspozycja targów WINDOOR-TECH i BUDMA. Zwiedzający oprócz flagowej oferty prezentowanej przez wystawców mogą spodziewać się specjalistycznej wiedzy na konferencjach towarzyszących tej edycji.
Energia spotkań na żywo, emocje towarzyszące odkryciom nowoczesnych technologii i rozwiązań kreujących przyszłość branży stolarki, inspirujące panele dyskusyjne i prezentacje – to zostanie z nami jeszcze na długo po zakończonych 14 lutego targach WINDOOR-TECH. Jak podkreślali wystawcy to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce i każdy związany z sektorem okien i drzwi powinien tu być.
Odpowiedni regulator temperatury to dziś nie tylko wygoda, ale realne oszczędności i większa kontrola nad komfortem życia. Wśród wielu dostępnych rozwiązań na rynku szczególnie wyróżnia się regulator temperatury Auraton Fenix SET – inteligentne, bezprzewodowe urządzenie do zarządzania ogrzewaniem (w zestawie z odbiornikiem), które z powodzeniem konkuruje z produktami marek takich jak TECH Sterowniki, ENGO Controls, ZAMEL, EUROSTER czy Thermoval. Co sprawia, że to właśnie Auraton jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem do domów i mieszkań?
II edycja Targów Technologii i Urządzeń Wodno‑Kanalizacyjnych WodKan‑Tech odbędzie się w dniach 16–18 września 2025 w Ptak Warsaw Expo pod Warszawą — największym tego typu centrum targowym w Polsce . To wyjątkowa okazja, by zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w obszarze gospodarki wodno‑ściekowej — od technologii uzdatniania i oczyszczania, przez automatyzację, aż po systemy monitoringu i zarządzania zasobami wodnymi.
W dniach 11-14 lutego 2025 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się 33. edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA. To najważniejsza impreza branżowa, dla przedstawicieli sektora budowlanego, w której od ponad trzech dekad biorą udział producenci, inwestorzy, generalni wykonawcy, inżynierowie, architekci oraz fachowcy. W tym roku równoległe z targami BUDMA odbędą się targi maszyn, narzędzi i komponentów do produkcji okien, drzwi, bram i fasad WinDoor-tech.
Polska jest największym dostawcą wyrobów stolarki otworowej na rynek unijny. Tak dobre wyniki w eksporcie zawdzięczamy dwóm tysiącom firm działających w tym sektorze. Z bogatą ofertą nowoczesnych technologii tej branży będzie można zapoznać się 11-14 lutego 2025 r. podczas najbliższej edycji targów WINDOOR-TECH i BUDMA. Nie zabraknie także pierwiastka wiedzy. Jednym z punktów programu będzie Forum EPPA poświęcone najważniejszym zagadnieniom związanym z regulacjami klimatycznymi oraz ich wpływem na sektor budowlany.
Hale wypełnione maszynami i technologiami do produkcji nowoczesnych okien i drzwi – to czeka już wkrótce wszystkich profesjonalistów związanych ze stolarką. Święto branży: Targi WinDoor-tech i Budma potrwa od 31 stycznia do 3 lutego 2023.
Sytuacja na rynku szkła i pokrewnych sektorów z branży budownictwa a także sugestie wystawców i partnerów branżowych skłoniły Zarząd Grupy MTP do podjęcia decyzji o przeniesieniu ekspozycji targów Glass do flagowej oferty targów WinDoor-tech, które potrwają od 31 stycznia do 3 lutego 2023 r. – Połączenie tematyki targów Glass, WinDoor-tech i Budmy sprawi, że będzie to największa światowa wystawa polskiej branży stolarki otworowej oraz jej potencjału, łącząca nowoczesny rynek szklarski z technologiami przyszłości wykorzystywanymi m.in. przy produkcji okien i drzwi – deklaruje Mateusz Szymczak, dyrektor WinDoor-tech.
Marka illbruck, lider innowacji w zakresie klejenia i uszczelniania złączy okien, drzwi i fasad, wprowadza istotne zmiany w technologii impregnowanych taśm rozprężnych. Taśmy NG (Nowej Generacji) stanowią odpowiedź na rosnące wyzwania, związane m.in. z coraz bardziej nieprzewidywanymi zjawiskami pogodowymi, aby zapewnić szczelny montaż stolarki okiennej i drzwiowej w każdych warunkach. Nowości są już dostępne w sprzedaży, stopniowo wypierają dotychczasowy asortyment impregnowanych taśm rozprężnych.