Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX wracają do wiosennego terminu i będą się odbywać w cyklu dwuletnim. Jak wynika z rozmów z przedstawicielami branży, jest to najbardziej optymalna decyzja pozwalająca na zorganizowanie pełnowymiarowego wydarzenia zaspokajającego oczekiwania każdego z uczestników.
Europejska branża fotowoltaiczna w 2021 roku zanotowała najlepszy wynik w historii. W dużej mierze przyczyniły się do tego inwestycje w Polsce. Energooszczędne systemy nie tracą na popularności. Bogatą ofertę wystawienniczą z zakresu fotowoltaiki i techniki grzewczej będzie można zobaczyć w kwietniu podczas targów GREENPOWER w Poznaniu.
Najważniejsze spotkanie z udziałem producentów i dystrybutorów maszyn i komponentów do produkcji okien, drzwi, bram oraz systemów fasadowych - targi WinDoor-tech wracają do swojego pierwotnego kalendarza. Najbliższą edycję zaplanowano na rok 2023. Jednak wyselekcjonowaną ekspozycję nowości branżowych będzie można zobaczyć już podczas Budmy, 1-4 lutego 2022 r., w ramach Salonu Stolarki Budowlanej.
Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE to od lat największe spotkanie przedstawicieli branży, gdzie kompleksowo prezentowana jest oferta wiodących producentów oraz dostawców urządzeń, technologii i usług z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej. Branża instalacyjna ponownie spotka się w Poznaniu już za trzy miesiące, w dniach 25-27 kwietnia.
Trzydziesta, jubileuszowa edycja BUDMY odbędzie się w dniach od 1 do 4 lutego 2022 roku.
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 29 maja 2020 od 6 czerwca można organizować targi i kongresy. 4 czerwca ukazały się pierwsze wytyczne dla organizatorów targów w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. – To wiadomość, na którą czekaliśmy od dawna – komentuje Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP. – Jesteśmy w pełni przygotowani, by w nowych warunkach sanitarnych zaprosić na targi wystawców i gości – dodaje.
Już ponad 300 wystawców zadeklarowało udział w przyszłorocznych targach budownictwa i architektury BUDMA. Powrót po „krótkiej przerwie” zapowiada się znakomicie – w Poznaniu będziemy mogli liczyć na prezentację kilkuset nowości i premier rynkowych, a spora część wystawców targów ubiega się także o przyznanie dla ich produktów prestiżowej nagrody Złotego Medalu targów BUDMA.
Rok 2019 była dla Grupy MTP rokiem niezwykle intensywnym i przełomowym. Zauważalne zmiany nastąpiły nie tylko w ramach wewnętrznej organizacji instytucji (rebranding Grupy MTP), ale również w kwestii organizacji wydarzeń dedykowanych branży drzewnej i meblarskiej – czyli naszych wiodących targów DREMA oraz DremaSilesia.
Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, przyznawana innowacyjnym produktom najwyższej jakości, wytwarzanych w oparciu o najwyższej klasy technologie.
Po wnikliwych konsultacjach z wystawcami, w trosce o ich bezpieczeństwo oraz z uwagi na sytuację związaną z zachorowaniami na koronawirusa w Polsce i na świecie, zarząd Grupy MTP zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz zalecanymi przez instytucje państwowe procedurami podjął decyzję o przełożeniu targów SECUREX na termin 18 – 20 listopada 2020 roku.
Według wielu analiz rynkowych i w opinii niemałej części producentów, sytuację w branży budowlanej na koniec 2020 roku można było określić jako dobrą, a zdaniem wielu firm wręcz znakomitą, pomimo panującego wokół gospodarczego napięcia. Jak długo będzie tak dobrze, czy możemy spodziewać się tąpnięcia, a może jednak sektor budownictwa wyjdzie obronną ręką i nie zejdzie na „minus”? Na jakie rozwiązania, technologie i ulepszenia stawiać w tych „ciekawych” czasach? Czy warto inwestować w budownictwo?
Każdego roku Poznań przez cztery dni staje się stolicą przemysłu drzewnego i meblarskiego, a Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA wyznacznikiem zmian, trendów i kierunku rozwoju oraz odzwierciedleniem faktycznej sytuacji branży. Początek DREMY już we wtorek.
4 dni debat i prezentacji tworzących Dni Budownictwa i Architektury 2021, obejrzało łącznie niemal 2000 osób, a swoją wiedzą i doświadczeniem podzieliło się z nimi ponad 50 prelegentów i gości specjalnych. Organizatorzy nie kryją satysfakcji z dużej frekwencji oraz ilości pozytywnych komentarzy.
Organizowane już po raz trzeci Forum Gospodarcze Budownictwa „Build 4 Future” w swojej najbliższej odsłonie podejmie najbardziej aktualne dla sektora tematy – tym razem dyskusje odbędą się on-line.
Ogrodzenie ROMA firmy JONIEC® zostało nagrodzone Złotym Medalem MTP BUDMA 2018. To jedna z najbardziej cenionych i prestiżowych nagród na polskim rynku, o najdłuższej, ponad trzydziestoletniej, tradycji. Nowoczesny system ogrodzeniowy ROMA zdobył uznanie Ekspertów Sądu Konkursowego i znalazł się wśród tegorocznych medalistów.