Artykuł Dodaj artykuł

Jak wybrać grzejnik płytowy?

Grzejniki stalowe, zwane również płytowymi są obecnie najpopularniejszą alternatywą dla żeliwnych kaloryferów.

Funkcjonalne grzejniki panelowe - Co warto o nich wiedzieć?

Grzejniki stalowe, zwane również płytowymi są obecnie najpopularniejszą alternatywą dla żeliwnych kaloryferów. Grzejniki stalowe Purmo, dzięki swojemu estetycznemu wyglądowi doskonale pasują do niemal każdego pomieszczenia, jednocześnie nadając mu przyjaznego klimatu. Nie dziwi więc fakt, że grzejniki te są obecne w wielu polskich domach. Jak wybrać odpowiedni grzejnik?

Jak wybrać grzejnik płytowy
  1. Grzejniki stalowe - Efektywnie ogrzeją dom
  2. Grzejniki Purmo - Dlaczego warto je wybrać?
  3. Jak działa grzejnik płytowy?
  4. Montaż grzejników płytowych

1. Grzejniki stalowe - Efektywnie ogrzeją dom

Grzejnik płytowy stalowy to urządzenie o prostym designie, które dzięki minimalistycznemu wyglądowi świetnie komponuje się z dowolną aranżacją. Ponieważ miejscem, przez które z domu wydostaje się najwięcej przerwa są okna, to właśnie pod nimi najczęściej montowane są grzejniki. Taki zabieg pozwala zachować możliwie największą wydajność ogrzewania.

W celu uzyskania najlepszego efektu grzewczego, boki grzejnika stanowią pełne blachy. Od góry natomiast płyty te przykryte są kratką, umożliwiającą łatwy przepływ ogrzanego powietrza. Pomiędzy osłonami znajduje się spirala, przez którą przepływa woda lub para wodna. Ciepło powstałe z podgrzanej cieczy przekazywane jest przez spiralę do otoczenia. W celu zwiększenia mocy grzewczej urządzenia, do płyt montowana jest falista blacha.

Wysokiej jakości grzejniki zapewnią skuteczne ogrzewanie w każdym pomieszczeniu, zamieniając dom w przyjazną i przytulną przestrzeń.

2. Grzejniki Purmo - Dlaczego warto je wybrać?

Znakomity i rozpoznawalny w całej Polsce produkt, jakim jest grzejnik Purmo to rozwiązanie dobre zarówno dla domów rodzinnych, jak i mieszkań. Marka Purmo oferuje swoim klientom grzejniki panelowe oraz grzejniki dekoracyjne. Każdy z tych produktów można dostosować do najnowocześniejszych wodnych systemów grzewczych, co pozwala użytkownikom cieszyć się najlepszymi rozwiązaniami we własnym domu.

Dzięki zmniejszeniu zawartości wody w grzejnikach, przy jednoczesnym zwiększeniu powierzchni grzewczej, producentom udało się zmniejszyć zużycie energii przez pompę oraz zwiększyć wydajność urządzeń. Oznacza to, że grzejniki Purmo dopasowane są dla osób, którym zależy na oszczędzaniu pieniędzy, a nie potencjału.

3. Jak działa grzejnik płytowy?

Do produkcji grzejników płytowych wybierane są arkusze blachy, która dobrze przewodzi ciepło. Te z kolei zgrzewane są ze sobą. Między dwiema ścianami blachy w specjalnie przygotowanych kanałach przepływa gorąca woda. Proces ten sprawia, że najpierw nagrzewa się blacha, a następnie uzyskane ciepło przekazywane jest do powietrza. Najwydajniejsze grzejniki Purmo wyposażone są w konwektor, czyli dodatkowy arkusz falistej blachy, która przymocowana jest do płyty. Pozwala to na zwiększenie mocy grzejnika nawet o 60%.

4. Montaż grzejników płytowych

Montując grzejniki Purmo należy kierować się obowiązującymi przepisami, normami oraz instrukcją montażu. Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem montażu jest dokładne sprawdzenie stanu ściany. Ma to na celu potwierdzić jej gotowość do montażu grzejnika. Do montażu powinny zostać wykorzystane wyłącznie mocowania dostarczone lub rekomendowane przez producenta grzejników. Dzięki temu montaż odbędzie się pomyślnie i grzejniki nie będą stanowić zagrożenia dla domowników.

Warto również wspomnieć, że instalacja ogrzewania może również zostać zamontowana w podłodze. Tak zwane ogrzewanie podłogowe instalowane jest na specjalne zamówienie klienta

Artykuł sponsorowany