Artykuł Dodaj artykuł

Jak przygotować taras do sezonu? Letnie prace na tarasie

Taras to miejsce, w którym od maja spędzamy coraz więcej czasu. Warto więc odpowiednio zadbać zarówno o taras, jak i balkon.

Taras to miejsce, w którym od maja spędzamy coraz więcej czasu. Warto więc odpowiednio zadbać zarówno o taras, jak i balkon. Wiele osób uważa, że taras i balkon bez kwiatów są ubogie i czegoś im brakuje. Często to właśnie rośliny są dopełnieniem całości. Rośliny balkonowe doskonale ozdobią te miejsca, sprawiając, że są one bardziej przytulne. Aby taras lub balkon cieszył nasze oczy, warto właściwie zadbać o tę przestrzeń. Jak przygotować taras do lata? Na czym się skupić? O czym nie możemy zapomnieć? Sprawdź nasze porady.

Rośliny balkonowe

Rośliny balkonowe – najlepsza ozdoba tarasu

Przygotowanie tarasu do sezonu powinniśmy rozpocząć od sprawdzenia, co pozostało nam z zeszłego roku. Jeśli zimą trzymałeś swoje rośliny w zimnych, suchych pomieszczeniach, to gdy wyjmiesz je na zewnątrz mogą wyglądać nie za ciekawie. Nie martw się - to naturalne. Po kilku dniach na powietrzu ich stan diametralnie się zmieni. Aby rośliny wróciły do poprzedniego stanu, warto odpowiednio o nie zadbać i zapewnić im komfortowe warunki.

Każdemu, kto prowadzi prace porządkowe i naprawcze na balkonie przyda się z pewnością profesjonalny sprzęt, taki jak: okulary spawalnicze samościemniające i zestaw kluczy yato 216.

Jaka ziemia do kwiatów balkonowych?

Jedną z ważniejszych kwestii, na którą należy zwrócić uwagę jest rodzaj ziemi, jaką wybieramy do kwiatów balkonowych. Możesz zostawić ziemię, która już znajduje się w doniczce. Zaleca się jednak jej zmianę. Jaką ziemię wybrać? Wszystko zależy od rodzaju roślin, które mamy. Niezbyt wymagające rośliny zadowolą się ziemią uniwersalną. Na rynku znajdziesz jednak także ziemie, przeznaczone do uprawy konkretnych rodzajów roślin w zależności od gatunku.

Rośliny w nowych warunkach

Druga połowa kwietnia to czas, gdy rośliny będą powoli przyzwyczajać się do zmiany otoczenia. W tym okresie możesz śmiało wystawić rośliny na balkon. Nawet jeśli nocą pojawiają się jeszcze przymrozki - rośliny możesz wyjmować na pewien czas, np. tylko za dnia, aby miały szansę stopniowo przyzwyczajać się do nowych warunków.

Pamiętaj, aby nie wystawiać od razu roślin na pełne słońce, gdyż może to okazać się zbyt dużym szokiem dla rośliny. Warto więc rozpocząć od wystawiania roślin na kilka godzin – wszystko zależy od pogody.

Zalecane jest, aby donica z rośliną była ustawiona początkowo na zacienionym miejscu. Później te sesje wydłużamy stopniowo. Pamiętaj, aby w tym okresie szczególnie obserwować roślinę. Nadmiar promieni słonecznych może jej bowiem skutecznie zaszkodzić.

Kupno sadzonek

Wiosną warto wyposażyć się również w nowe sadzonki. Przed zakupem sprawdź, czy nie jest ona uszkodzona – na wielu z nich możesz znaleźć brązowe plamy, które uniemożliwiają wzrost.

Przed sezonem warto również zdecydować się na zakup nawozu. Zwróćmy uwagę na jego skład. Rośliny kwitnące wymagają bowiem większej dawki składników, takich jak: fosfor i potas. Rośliny zielne warto natomiast uzupełnić o azot. Na rynku znajdziesz nawozy, idealne do roślin kwitnących, które charakteryzują się odpowiednim składem.

Roślina, którą hodujemy od sadzonki warto stopniowo przygotowywać do tego, że za jakiś czas zostanie w jednym miejscu przez cały sezon.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły