Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Konkurs „Bezpieczna winda” na półmetku

23-07-2013, 00:00

Logo SchindlerIdealna winda jest nie tylko bezpieczna, ale także zadbana. Niestety, zniszczone windy to wciąż problem wielu spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych. Najlepszym rozwiązaniem w zakresie ochrony dźwigu jest działanie profilaktyczne, czyli montaż monitoringu wewnątrz kabiny. Stąd organizowany już po raz drugi przez firmę Schindler Polska, pod patronatem medialnym magazynu Dźwig, konkurs „Bezpieczna winda”. Na zgłoszenia pozostał już niecały miesiąc.

Konkurs „Bezpieczna winda” na półmetku Schindler

Konkurs „Bezpieczna winda” powstał z myślą o wspieraniu wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, które borykają się z problemem, jakim bez wątpienia są akty wandalizmu w windach. Sytuację na pewno poprawiłby powszechny montaż systemów monitoringów, jednakże priorytety mieszkańców są często inne – naprawa przeciekającego dachu, termomodernizacja budynku czy remont klatki schodowej. Warto jednak pamiętać, że to działania profilaktyczne są znacznie skuteczniejsze i wymagają mniejszych nakładów finansowych niż ciągłe naprawy i renowacje.

II edycja konkursu cieszy się dużym zainteresowaniem wspólnot i spółdzielni. Do wygrania są aż trzy praktyczne zestawy monitoringu. - W skład każdego kompletu wchodzą: cztery kamery, dwa bezprzewodowe transmitery, czterokanałowy rejestrator oraz dysk twardy – informuje Adrian Breś, doradca techniczno-handlowy Schindlera oraz pomysłodawca „Bezpiecznej widny”.

Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 15 sierpnia. Do udziału zaproszona jest każda wspólnota i spółdzielnia mieszkaniowa, która ma w zasobach przynajmniej jeden dźwig osobowy dowolnego producenta. Uczestnictwo w konkursie jest całkowicie bezpłatne - wystarczy prawidłowo wypełnić dostępny na stronie www.bezpieczna-winda.pl formularz, w tym odpowiedzieć na krótkie pytanie konkursowe.

Źródło: Schindler Polska Sp. z o.o.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły