Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Schindler wygrał międzynarodowy konkurs Elevator World Award 2016 na projekt modernizacji

26-01-2016, 00:00

Schindler uzyskał tytuł „Projekt Roku” w konkursie Elevator World 2016 w kategorii Modernizacje Wind za projekt modernizacji systemu dźwigowego w budynku Great Eagle Centre w Hong Kongu.

Wybitne osiągnięcia

Schindler wygrał międzynarodowy konkurs Elevator World Award 2016 na projekt modernizacji Fot. Schindler
Fot. Schindler

Światowy konkurs Elevator World nagradza wybitne osiągnięcia w innowacyjnym designie, specjalnych aplikacjach lub podejściu, które rozwiązuje kluczowe problemy lub staje naprzeciw jedynym w swoim rodzaju wyzwaniom. Nadesłane projekty były oceniane pod względem kreatywności, wyzwań, metod i technik instalacji, wykorzystania zaawansowanych technologii oraz ogólnej jakości prezentacji.

Jesteśmy zaszczyceni, że nasza praca przy projekcie modernizacji wind w budynku Great Eagle Centre została uznana za „Projekt Roku” w konkursie Elevator World. Ta nagroda jest dowodem na niesłabnące zaangażowanie Schindlera w zwiększanie satysfakcji klientów i w dostarczanie najlepszych w swojej klasie technologii i usług- mówi Jujudhan Jena, Chief Executive of Jardine Schindler Group.

33-kondygnacyjny budynek Great Eagle Centre jest ikoną biurowo-handlowego budownictwa w popularnej handlowej dzielnicy Wan Chai, w sąsiedztwie założonego w 1983 roku centrum konferencyjno-wystawowego w Hong Kongu. Zespół Schindlera zmodernizował 14 oryginalnych wind, które były wyposażone w poprzednią generację kontrolerów Aconic i zestaw silnikowo-prądnicowy. Zastąpił je nowymi sterownikami, bezprzekładniowymi maszynami, wysoko wydajnymi napędami regeneracyjnymi z falownikami Power Factor One (PF1), technologią PORT i najnowocześniejszym inteligentnym systemem zarządzania tranzytem, który wpływa na poprawę efektywności ruchu i zapewnia najemcom sprawne, nowoczesne doświadczenia podczas jazdy.

Planowanie i ścisła współpraca z klientem

Schindler wygrał międzynarodowy konkurs Elevator World Award 2016 na projekt modernizacji Fot. Schindler
Fot. Schindler
 

Prace modernizacyjne rozpoczęły się w październiku 2013 roku, a zostały zakończone w maju 2015 roku, powodując jedynie minimalne zakłócenia najemcom budynku. Naszym największym wyzwaniem było dostosowanie konwencjonalnej windy w tym bardzo zaludnionym, zabytkowym i komercyjnym budynku do najnowszego supernowoczesnego systemu, pozostawiając ogólny stan nienaruszonym. Sukces projektu zawdzięczamy w dużej mierze dokładnemu planowaniu oraz ścisłej współpracy z klientem. Wygrana i zdobycie tytułu „Projekt Roku” jest dla naszego zespołu bardzo ważnym docenieniem ciężkiej pracy, która zapewniła sprawną i terminową realizację projektu – dodaje Noky Wong, Managing Director of Schindler Lifts Hong Kong.

Źródło: Schindler Polska Sp. z o.o.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły