Zapraszamy już 6 i 7 listopada do Galerii Szyb Wilson, ul. Oswobodzenia 1. Szukasz inspiracji i pomysłów na własną przestrzeń? Chcesz mieszkać w pięknych wnętrzach? Przyjdź na Festiwal Wnętrz w Katowicach i poznaj najnowsze trendy i design!
Na 600 dni do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012™ budowany we Wrocławiu terminal lotniczy jest już prawie gotowy w stanie surowym zamkniętym. W listopadzie pełną parą ruszą prace wykończeniowe.
Drewniane elementy, takie jak altanki, płotki czy ławeczki potrafią nadać ogrodowi niepowtarzalnego charakteru i klimatu. Niestety bez odpowiedniej pielęgnacji chroniącej je przed wpływem złej pogody, szybko stracą one swój urok.
W wybranych miastach Polski rozpoczęły się pokazy automatycznych kosiarek AUTOMOWER™ firmy HUSQVARNA®. Jest to rodzina inteligentnych, zautomatyzowanych kosiarek, które wprowadzają nowoczesność do codziennego życia... Pracujące urządzenia będzie
Najwyższa jakość wykorzystanych materiałów w połączeniu z energooszczędnymi rozwiązaniami instalacyjnymi powodują, że w technologii budownictwa pasywnego realizowane są coraz bardziej śmiałe i oryginalne pomysły.
Tysiąc wypełnionych po brzegi betoniarek i stalowe pręty o długości Wisły – tyle materiału użyto dotychczas do budowy OVO Wrocław z hotelem Hilton. Kompleks wspiął się właśnie nad ziemię – to kamień milowy w realizacji najbardziej oczekiwanej w mieście inwestycji.
Niemal sstała, od 2 lat podaż mieszkań i domów na katowickim rynku nieruchomości, sprawia, że klienci coraz częściej zaczynają spoglądać w kierunku innych śląskich miast oraz lokalnych rynków w poszukiwaniu nowych i tańszych inwestycji. Jednym z miast, które od ponad roku cieszy się rosnącym zainteresowaniem klienta są Gliwice. W mieście obecnie realizuje się ponad 10 nowych inwestycji mieszkaniowych. – W Katowicach na nowe inwestycje trzeba będzie poczekać rok, dwa lata, deweloperzy dopiero wracają do swoich planów lub rozpoczynają realizację zupełnie nowych inwestycji. Tymczasem w Gliwicach wiele inwestycji jest już na finiszu – mówi Bartosz Nowak, właściciel firmy HNBudownictwo w Gliwicach.
W Szczecinie powstaną trzy nowe inwestycje mieszkaniowe. Projekty zrealizuje SGI Baltis (www.sgi.pl), deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości mieszkań, apartamentów i obiektów biurowych. Budowa pierwszego projektu ruszyła już w styczniu 2011 r. Start kolejnych dwóch planowany jest na III kwartał br. Łączną wartość wszystkich inwestycji szacuje się na ok. 62 mln złotych.
Zakup projektu gotowego jest dopiero punktem wyjścia do powstania projektu budowlanego obiektu (w naszym przypadku domu jednorodzinnego), który dołączony zostanie do wniosku o pozwolenie na budowę.
W ostatnim czasie marszałek województwa dolnośląskiego przedstawił pomysł na to, by drogi w województwie były nareszcie bez dziur i kolein, za to w dobrym stanie. Rozwiązaniem w jego mniemaniu jest przekazanie ich w zarząd prywatnym firmom. O tym, czy jest to dobry sposób, czy też nie za bardzo wypowiedziało się wielu ekspertów z dziedzin drogownictwa. Ale czy rozwiąże to wieczne problemy ze stanem nawierzchni na polskich drogach?
W Piasecznie pod Warszawą otwarty został właśnie DOM BEZ ŻARÓWKI, pierwszy taki budynek w Polsce i jeden z pierwszych na świecie. Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz jest on oświetlony wyłącznie za pomocą światła emitowanego przez diody LED.
Budowanie z wielkiej płyty odeszło już w zapomnienie. Obecnie deweloperzy dbają nie tylko o to, by zapewnić ludziom dach nad głową, ale coraz ważniejsza staje się forma architektoniczna, wykończenie klatki schodowej czy wygląd podwórka.
W pierwszych 6 miesiącach 2009 r. Ronson Development sprzedał we wszystkich swoich inwestycjach mieszkaniowych łącznie 118 mieszkań. To znacznie więcej niż w I półroczu 2008 r. kiedy spółka znalazła nabywców na 43 lokale.
Coraz więcej zwolenników znajdują rozwiązania aranżacyjne, w których salon przenika do ogrodu. Obecnie jest to o tyle łatwiejsze, że najnowsze technologie umożliwiają realizację takich projektów, zarówno pod względem architektonicznym, jak i wyposażenia wnętrz.
Słońce praży niczym na Sycylii, a temperatura powietrza przekracza trzydzieści kresek. Siedzimy wygodnie w przyjemnym cieniu, popijając mrożoną, zieloną herbatę. Tuż obok, na trawie, wesoło bawią się dzieci.