W dniu 7 grudnia 2017 roku Minister Edukacji Narodowej podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego. Oznacza to, że po opublikowaniu podstawy programowej, szkoły będą mogły rozpocząć kształcenie w zawodzie montera stolarki budowlanej od 1 września 2018 roku. O utworzenie tej profesji, wraz z instytucjami z branży budowlanej, aktywnie zabiegał Związek POiD.
Wybór kierunku studiów jest jedną z pierwszych kluczowych decyzji, które podejmuje młoda osoba w swoim dorosłym życiu.
Przybliżenie programu współpracy szkół partnerskich z Akademią Techniczną PPG Deco oraz przedstawienie systemu wykończenia wnętrz – to główne założenia szkolenia zorganizowanego w ramach programu „Kreatywna Szkoła Dekoral”.
Nadchodzi wrzesień a wraz z nim atrakcje cenowe w Fabryce Mebli Gawin. Nową ofertę promocyjną AKCJA SZKOŁA stworzono z myślą o przygotowaniu naszych mieszkań na nowy rok szkolny.
13 listopada 2017 r. wystartowała kolejna, V już edycja Olimpiady Budowlanej organizowanej przez MWSLiT we Wrocławiu dla wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
W piątek 25 września w Koninie odbyło się ostatnie szkolenie z cyklu Szkoła Dobrego Budowania. Jest to część kampanii promocyjnej „Pierwszy krok” organizowanej przez Franspol – producenta chemii budowlanej.
Kiedy w Polsce nadal buduje się przede wszystkim z betonu i stali, świat coraz chętniej sięga po surowce naturalne. Jednym z nich jest drewno, a polskie firmy stawiają coraz więcej takich domów – tyle że za granicą. W naszym kraju działa wielu renomowanych producentów prefabrykowanych domów z drewna, którzy oferują nowoczesne, energooszczędne i ekologiczne rozwiązania. Technologia prefabrykacji pozwala na szybszy montaż, mniejsze zużycie materiałów i lepszą kontrolę jakości. Przed firmami z branży stoi jednak wiele wyzwań związanych z inwestycjami i ich finansowaniem.
6 kwietnia 2018 r. w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu odbył się III etap V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Budowlanej. Do wielkiego finału zakwalifikowali się uczniowie, którzy najlepiej napisali dwa pierwsze etapy online. Tym razem finaliści musieli zmierzyć się z zadaniem otwartym. Konkurencja była duża, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, jako jedyna niepubliczna uczelnia na Dolnym Śląsku oferująca inżynierskie studia I stopnia na kierunku BUDOWNICTWO, zaprasza do wzięcia udziału w I edycji Olimpiady Budowlanej.
Inwestorzy dotrzymali obietnicy i tuż przed Świętami Bożego Narodzenia oddany został do użytkowania łącznik ulicy Suwak i ulicy Cybernetyki na warszawskim Służewcu. Oznacza to, że mieszkańcy okolicznych osiedli mieszkaniowych oraz pracownicy tutejszych biurowców zdecydowanie szybciej dojadą do domu lub pracy. Adgar Poland, a także Syrena Real Estate wspólnie z PineBridge Benson Elliot i AFI Europe wyłożyli na modernizację infrastruktury drogowej łącznie 15 mln złotych. Miasto st. Warszawa przekazało grunty pod przebudowę.
24 marca odbyło się uroczyste otwarcie Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie. Nowy budynek zastąpi dawny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, którego placówka nie kwalifikowała się do remontu.
Organizowana przez Związek POiD kampania „DOBRY MONTAŻ” to nie tylko działania skierowane do inwestorów indywidualnych, którzy na co dzień korzystają z wyrobów stolarki budowlanej. W ramach akcji realizowana jest także współpraca ze szkołami branżowymi, gdzie utworzone zostały klasy patronackie „DOBRY MONTAŻ”.
Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku to pierwsza w Polsce placówka tak dużego formatu, prowadzona przez organizację pozarządową Pozytywne Inicjatywy i ściśle współpracująca z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz Fundacją Polska Akcja Humanitarna.
Polski rynek pomp ciepła został zalany produktami z Azji, które nie spełniają europejskich norm jakości. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) niedawno zatrzymał na granicy wadliwe urządzenia, a mimo to znalazły się one na liście rekomendowanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).
Zakończyło się głosowanie internautów czternastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publiczność wybrała swoich faworytów z puli ponad 60 realizacji zgłoszonych w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz. Zwycięzców głosowania jury oraz zdobywcę nagrody Grand Prix 2021 poznamy na uroczystej Gali, która odbędzie się w czerwcu br.