Tremco CPG Poland, producent i dostawca szerokiej gamy materiałów i technologii dla budownictwa, został partnerem strategicznym programu „Builder For The Young Architects”, edycja 2023/24. Udział w przedsięwzięciu, którego inicjatorem jest miesięcznik „Builder”, to wyraz zaangażowania w długofalową współpracę z architektami, którym firma zapewnia fachowe doradztwo na każdym etapie projektu związanym z oferowanymi przez nią rozwiązaniami.
W dniach 28 – 29 września 2022 r w Hotelu Bania**** Thermal & SKI odbędzie się dwudziesta, południowa edycja Spotkania Projektantów Instalacji Niskoprądowych. Na Uczestników czeka wiele atrakcji oraz nowości w formule wydarzenia.
Przeboje kina amerykańskiego, a także polskie filmy niezależne i krótkometrażowe, można oglądać w ramach dębickiego kina letniego. Seanse odbywają się przez całe wakacje, w parku przy Domu Kultury „Śnieżka" w Dębicy. Partnerem wydarzenia jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA.
Reprezentacja Polski wkracza w EURO z pewnością siebie podbudowaną pierwszym sukcesem. Po wygranej z Irlandią Północną naszą drużynę czeka rozgrywka z Niemcami, którą z zapartym tchem obserwować będziemy już w czwartek 16 czerwca.
29. marca br., w siedzibie Grupy Aliplast (Aliplast Sp. z o.o. i Aliplast Extrusion Sp. z o.o.), w Lublinie zostały podpisane dokumenty powołujące Fundację Grupy Aliplast.
Już w najbliższy piątek, 29 października br. o godz. 10:00, Panasonic wraz z GLOBEnergia organizuje trzeci webinar w ramach kampanii #GoGreen.
Japoński Ośrodek Badania Jakości i Technologii Produkcji Wyrobów Tekstylnych potwierdził skuteczność technologii nanoe™ X od Panasonic w hamowaniu rozwoju nowych koronawirusów na powierzchniach w przestrzeni testowej o kubaturze 24 m3.
Już pod koniec października 2023 budynek Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zamieni się w arenę innowacyjnych rozwiązań, kreujących nowe trendy w branży profesjonalnego utrzymania czystości. Podczas targów CLEANING EXPO będzie można zobaczyć roboty, energooszczędne i ekologiczne rozwiązania, widowiskowe pokazy prezentujące możliwości sprzętu do sprzątania czy wziąć udział w praktycznych warsztatach i panelach dyskusyjnych. Wydarzenie, które jest najważniejszym spotkaniem liderów branży w tej części Europy, potrwa dwa dni - od 24 do 25 października 2023.
Trzy inspirujące bloki tematyczne, 300 uczestników i rozmowy o przyszłości branży. Za nami XIII Kongres Stolarki Polskiej, który odbył się w dniach 24-25 maja br. w Warszawie. Tegoroczna odsłona Kongresu obfitowała w dyskusje o termomodernizacji, recyklingu oraz nowoczesnym marketingu.
Ksiądz Czesław „Kuba” Marchewicz, założyciel Wspólnoty Burego Misia, sprawującej opiekę nad osobami z niepełnosprawnościami, został laureatem tegorocznej Nagrody „Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”. Statuetkę OKOcelebryty odebrał dziennikarz TVN 24 Piotr Jacoń. Statuetkę „Okulary ks. Kaczkowskiego” wręczył Karol Krysiński – prezes KRISPOL i KRISHOME – Mecenas Fundacji, podczas uroczystej gali w PFK Sopot w Operze Leśnej.
Ponad 130 pawilonów handlowousługowych, nowe miejsca pracy i rozwój handlu w strefie przygranicznej – to wszystko dzięki targowisku, które zostanie wybudowane Słubicach. Inwestorem jest Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, a generalnym wykonawcą firma Skanska. Wartość prac wyniesie ponad 4,5 mln zł netto.
Blisko do 24% więcej powierzchni użytkowej (przy minimalnej grubości zabudowy), doskonały komfort cieplny, wysoka odporność na zniszczenia, szybki i łatwy montaż to kluczowe benefity, jakie niesie zastosowanie nowych płyt zespolonych ISOVER EasyTherm.
Już w weekend w Targach Kielce rozpocznie się jedna z najbardziej lubianych przez mieszkańców regionu wystawa DOM, OGRÓD i TY. Tegoroczna odsłona, w której wejście dla zwiedzających będzie bezpłatne, odbędzie się 23 i 24 kwietnia w Targach Kielce.
Blok targów DREMA/ FURNICA/ SOFAB 2019 to najbardziej wyczekiwane spotkanie sektora przemysłu drzewno-meblarskiego w Polsce i jednocześnie największe w Europie Środkowo-Wschodniej centrum zaopatrzenia dla producentów mebli.
Wakacyjne seanse pod chmurką powoli zapisują się na stałe w kalendarzu dębickich imprez kulturalnych. Miejski Ośrodek Kultury wraz z Fabryką Farb i Lakierów Śnieżka SA po raz kolejny zaprasza wszystkich kinomanów na wspólne spędzanie piątkowych wieczorów.