25 maja 2019 był kolejnym świętem demokracji. Obywatele Unii Europejskiej wybierali swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Z wynikami wyborów możemy się zgadzać lub nie, ale musimy je zaakceptować i uszanować.
Wstępne wyniki dla europejskiego rynku ciepła słonecznego wskazują, że pomimo wzrostu całkowitej mocy zainstalowanej, sprzedaż rok do roku będzie miała ujemny wynik. Imponujący wzrost na rynkach takich jak Niemcy i Holandia pokazuje, że odpowiednie środki polityczne są skuteczne nawet w okresach pandemii, co pozwala zwiększyć odporność sektora i przyczynić się do jego dynamicznego rozwoju.
Inwestycja w prawidłową izolację systemu grzewczego to gwarancja ochrony instalacji, środowiska i… portfela. Odpowiednio dobrane rozwiązania izolacyjne skutecznie redukują straty ciepła, a energia wygenerowana przez system grzewczy zatrzymuje się we wnętrzu budynku, nie uciekając na zewnątrz. Jak zatem zaizolować instalację grzewczą i tym samym znacznie odciążyć domowy budżet?
Firma City Brand Energia Odnawialna serdecznie zaprasza na III edycje seminarium: „Kogeneracja + efektywność energetyczna”, które odbędzie się 27 września w Katowicach, w hotelu Qubus Hotel Prestige.
Pandemia Covid-19 zmienia plany organizatorów największych wydarzeń branżowych. Również Targi Kielce zdecydowały się na odwołanie tegorocznej edycji Enexu i przełożenie wydarzenia na następny rok. Jednak mimo wszystko liczni wystawcy i zwiedzający spotkają się! Organizatorzy zapraszają na Enex w sieci!
Tegoroczna edycja targów Enex nie może się odbyć w tradycyjnej formie, jednak organizatorzy wydarzenia przygotowują dla wystawców i zwiedzających ciekawą propozycję. Enex w sieci to możliwość prezentacji produktów, interesujące spotkania, a także branżowe nagrody.
Po burzliwym 2020, 2021 może być dobrym rokiem dla gospodarki.
24. edycja targów BUD-GRYF oraz 19. edycja targów ENERGIA dobiegły końca. Konferencje, spotkania, prezentacje, a przede wszystkim prezentacja oferty, wymiana wiedzy i doświadczeń wystawców targowych z odwiedzającymi - to wszystko działo się przez trzy dni w halach MTS.
Firmy produkcyjne i magazyny szukają możliwości zmniejszenia kosztów zasilania. W zakładach przemysłowych energia to nawet 40% wydatków. Jest wiele opcji wdrożenia oszczędności niewymagających kosztownych inwestycji i możliwych do szybkiego zrealizowania. Ekspert wymienia m.in. poprawę izolacji przegród, uszczelnianie doków ładunkowych, wymianę szyb na poliwęglany wielokomorowe czy uruchamianie tzw. strażników mocy. Podniesienie klasy efektywności silników tylko o jeden stopień, to o 1,3% lepsza efektywność – w skali roku to około 6-8 tys. zł oszczędności na jednym urządzeniu.
Bezpłatna Konferencja Techniczna, która odbędzie się 1 czerwca w Białymstoku (Hotel 3 Trio) skierowana jest do specjalistów odpowiedzialnych w zakładach przemysłowych za optymalizację zużycia energii i obniżanie kosztów produkcji, przy jednoczesnym zachowaniu jej płynności i wydajności.
Inicjatywa organizacji konferencji „Energia – Ekologia – Etyka”, obejmującej tematy szeroko pojętej energetyki, ochrony środowiska oraz etyki w nauce i biznesie zrodziła się w 2002 roku.
Podwyżki, których skutki odczuwamy w ostatnim czasie, sprawiły, że z niepokojem patrzymy na rachunki mieszkaniowe. Nie zapominajmy jednak, że możemy mieć realny wpływ na wysokość wydatków na utrzymanie domu. Znaczącą ich część stanowi energia elektryczna, a jej zużycie można zredukować, m.in. wykorzystując energooszczędne oświetlenie.
Już po raz 24 targi budowalne BUD-GRYF oraz towarzyszące im o kilkunastu lat targi ENERGIA przyciągną do Szczecina firmy z branży, architektów, wykonawców, i dystrybutorów materiałów budowlanych.
Już wkrótce w Katowicach odbędzie się ważne wydarzenie dla przedsiębiorców, producentów, samorządów oraz wszystkich użytkowników energii zainteresowanych obniżaniem jej kosztów.