Jak wynika z badania preferencji remontowych Polek i Polaków przeprowadzonego na zlecenie firmy PPG przez agencję badawczą SW Research , lato to nie tylko czas wyjazdów, ale również idealny moment na remonty. Aż 46% osób decyduje się na malowanie mieszkań i domów właśnie w tym okresie. 88% respondentów ma już doświadczenie w takich pracach, a kolejne 8% planuje je w niedalekiej przyszłości. Badanie pokazuje nasze preferencje dotyczące wyboru farb, motywacje do remontów oraz największe wyzwania z tym związane.
Targi Ekotech, to wydarzenie dedykowane branży komunalnej, które już od ćwierć wieku odgrywa kluczową rolę w rozwoju całego sektora, a także polskich miast i samorządów. Swoje najnowsze rozwiązania i maszyny prezentują dziesiątki czołowych firm, oferując innowacyjne systemy zarządzania odpadami, które znacząco poprawiają efektywność gospodarowania zasobami. Dopełnieniem są liczne fora, konferencje i spotkania, stanowiące doskonałą okazję do inspiracji.
W perspektywie 2020 roku połowa wytworzonych odpadów komunalnych powinna być kierowana do recyklingu. W kolejnych latach poziom ten jeszcze wzrośnie. Mimo że co roku w Polsce osiągane są coraz wyższe poziomy, to wykonanie unijnych norm nadal pozostaje wyzwaniem.
Targi Kielce stały się centrum ekologicznych i nowoczesnych rozwiązań dla samorządów oraz firm z branży komunalnej za sprawą 25. jubileuszowych targów Ekotech. Wydarzenie przyciągnęło do kieleckiego ośrodka ponad 2 tys. zwiedzających i ponad 60 wiodących firmy z sektora gospodarki odpadami oraz ochrony środowiska.
W ostatnich miesiącach słowo „bezpieczeństwo” odmieniane jest przez wszystkie przypadki, w najróżniejszych kontekstach. Umiejętność dostrzegania i usuwania zagrożeń to podstawa działania każdego podmiotu, niezależnie od skali i zasięgu funkcjonowania. W dniach 23-25 kwietnia 2024 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi Zabezpieczeń SECUREX, skupiające się na zagadnieniu bezpieczeństwa budynków, osób, mienia i cyberprzestrzeni.
Instalacja fotowoltaiczna jest rozwiązaniem, o które najczęściej, w kontekście proekologicznych technologii, pytają inwestorzy oraz najemcy hal przemysłowych. I nie ma się co dziwić – jej montaż pozwala na zasilenie obiektu w zieloną energię, a korzystanie z niej pozytywnie wpływa nie tylko na środowisko, ale także na postrzeganie firmy przez jej otoczenie biznesowe. Co więcej, w dobie rosnących cen energii, ta pozyskana ze słońca pozwala znacząco redukować bieżące koszty związane z utrzymaniem budynku. Czy montaż paneli fotowoltaicznych na dachach magazynów oraz zakładów produkcyjnych to na razie tylko nowa moda czy może już standard?
W Toruniu przy ul. Przelot 23F powstał modułowy blok pasywny, który stanowi przełomowe rozwiązanie w dziedzinie budownictwa energooszczędnego. W budynku, zrealizowanym przez firmę Vallor S.A., zastosowano innowacyjne technologie, które obniżają koszty eksploatacji i zmniejszają negatywny wpływ na środowisko.
- Już choćby ze względów przeciwpożarowych nie wolno składować drewna poużytkowego na wysypiskach, ani też ze względu na ochronę środowiska spalać w niekontrolowany sposób w zwykłych kotłach – mówił Bogdan Warchoł z firmy Pfleiderer w inauguracyjnym wystąpieniu na pierwszym FORUM DREWNA POUŻYTKOWEGO, które z inicjatywy powermeteings.eu, przy wsparciu firm Kronospan i Silva Recykling, Gospodarzy Honorowych, odbyło się 17-18 kwietnia 2023 w Warszawie. – Drewno poużytkowe, spełniające definicyjne warunki odpadu, którego nie można bezpośrednio wykorzystać ze względu na jego zużycie czy uszkodzenie, powinno jednak podlegać recyklingowi materiałowemu albo zostać unieszkodliwione przez termiczne przekształcenie w energię.
Targi EkoWaste i towarzysząca im konferencja pt. „Technologie Termiczne dla Zagospodarowania Odpadów" to wydarzenia, które odbędą się tej jesieni w Expo Silesia. Od 13 do 14 października w Sosnowcu spotkają się specjaliści z branży gospodarki odpadami oraz kadra naukowo-badawcza.
Z końcem lutego ponad 160 uczniów szkół podstawowych z gminy Dębica rozpoczęło naukę ekonomii przez zabawę w ramach programu „Przeogarniacze” Fundacji Śnieżka. Zajęcia odbywają się w ramach pilotażu najnowszej odsłony programu. W tej edycji czwartoklasiści ponownie będą rozwijać kreatywność, współpracę i wiedzę – nie tylko z zakresu przedsiębiorczości, lecz także innych ważnych dla ich przyszłości zagadnień. Finałem programu będzie nieodpłatna wycieczka tematyczna.
Oficjalną uroczystą inauguracją firma BASF otworzyła dzisiaj, w dniu 7 października 2010 roku nowy zakład produkujący systemy poliuretanowe oraz nową fabrykę chemii budowlanej w Śremie koło Poznania.
W obecnym czasie mniejszej dostępności surowca drzewnego, jego wysokich cen i coraz większym nacisku na ekologię, zrównoważony rozwój i gospodarkę obiegu zamkniętego – drewno poużytkowe (inaczej mówiąc z recyklingu czy odpadowe) coraz bardziej zyskuje na wartości i jest cennym surowcem dla firm wykorzystujących drewno w swojej produkcji czy budownictwie.
Dane GUS jednoznacznie pokazują, że w ciągu ostatnich 18 lat polski rynek elementów złącznych wzrósł siedmiokrotnie. Ostatnie dwa lata, które dla wielu gałęzi gospodarki były trudne z powodu pandemii i zerwanych łańcuchów dostaw, paradoksalnie poprawiły jeszcze sytuację polskich firm z branży łączników albo mocowań. Europejscy producenci, którzy spotkali się z problemem braku dostępności produktów z Azji, poszukiwali dostawców zlokalizowanych bliżej ich zakładów. Skorzystały na tym polskie firmy, które mogły zaoferować produkty wysokiej jakości, w przystępnej cenie.
Według przyjętego niedawno pakietu „Fit for 55” do 2030 r. Unia Europejska ma zredukować emisję o 55%. Dokładnie taki sam cel przyjęło Lafarge w Polsce w zaprezentowanej w maju br. strategii zrównoważonego rozwoju. Do realizacji zarówno celów firmy, jak i proponowanych założeń pakietu niezbędne jest wprowadzenie sprawiedliwego mechanizmu uwzględniania kosztów emisji CO2. Przyczyni się to do stworzenia przewidywalnego otoczenia biznesowego dla unijnego przemysłu, co z kolei zachęci do długoterminowych inwestycji w dekarbonizację, takich jak ta w Cementowni Małogoszcz.
Rozmowa z Arkadiuszem Borek - prezesem zarządu Instytutu Gospodarki Nieruchomosciami oraz prezydentem Federacji Gospodarki Nieruchomościami