Od początku września 180 uczniów Budzowa na Dolnym Śląsku uczy się w nowej, pierwszej w Polsce szkole charakteryzującej się niemal zerowym zużyciem energii.
Grupa ROBYG osiągnęła w I półroczu 2012 roku przychody w wysokości 207,6 mln zł, czyli o 232% więcej w porównaniu do I półrocza 2011. W tym okresie ROBYG zakontraktował 552 mieszkania, co umożliwiło spółce utrzymanie pozycji w czołówce polskich deweloperów. Zysk netto Grupy wyniósł 20,8 mln zł, co oznacza wzrost o 526% względem tego samego okresu roku poprzedniego. Ponadto, Grupa zanotowała ekonomiczny zysk netto na poziomie 40,3 mln zł.
Giełdowy deweloper zawarł umowę kupna gruntów w Olsztynie. Wartość transakcji to 16,5 mln zł netto. Na terenie tym spółka planuje realizację regionalnego centrum handlowego.
Ponad 200 wystawców i tysiące zwiedzających, specjalne rabaty na towary i usługi, seminaria z ekspertami oraz konkurs dla młodych architektów - tegoroczne Targi Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM w Rzeszowie
20 lat temu, w Gnieźnie na ul. Słonecznej, Grupa VELUX rozpoczęła produkcję okuć do okien, a następnie okien do poddaszy. Z tej okazji, 21 czerwca b.r. na terenie fabryki okien odbyła się uroczystość podsumowująca dotychczasową działalność firmy.
Trwa realizacja projektu inwestycyjnego w Cementowni Chełm. Niedawno stanął tu półkolisty balon, który jest wynikiem pierwszego etapu podjętych prac nad budową nowego hermetycznego magazynu klinkieru.
Zainteresowanie budownictwem energooszczędnym w Polsce wzrasta.
W przyszłym tygodniu w Gdańsku rozpocznie się remont ulicy Trakt św. Wojciecha. Inwestycję na zlecenie gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni zrealizuje firma Skanska. Kontrakt opiewa na 2,5 mln zł netto.
Rosnąca świadomość wykorzystywania energooszczędnych, a zarazem łatwych w zastosowaniu materiałów budowlanych sprawia, że bloczki z betonu komórkowego są produktem chętnie wybieranym zarówno przez inwestorów indywidualnych, jak i firmy deweloperskie.
Konkurs 5. EDYCJI Ogólnopolskiego Programu Budowlanego został rozstrzygnięty. Zwycięzców poznaliśmy podczas Gali Finałowej zorganizowanej 21 listopada na stadionie PGE Narodowym w ramach 53. Targów Mieszkaniowych Nowy DOM, Nowe MIESZKANIE 2015.
Wiosennymi targami mieszkaniowymi rozpoczął się okres wzmożonego zainteresowania klientów rynkiem nieruchomości. W związku z tym deweloperzy organizują na swoich inwestycjach drzwi otwarte.
Targi BUD-GRYF SZCZECIN i ENERGIA rocznie gromadzą ponad 250 firm związanych z branżą budowlaną i energetyczną, zarówno z Polski jak i z zagranicy.
Komentarz: Andrzej Brochocki, wspólnik zarządzający Kancelarii Brochocki Nieruchomości
100 000 słupów, ponad 120 nowych miejsc pracy, ponad 200 milionów PLN zainwestowanych w region.
Coraz większa liczba Polaków zaczyna interesować się Odnawialnymi Źródłami Energii. Coraz to głośniej mówi się o ich zaletach, możliwościach oraz o tym jakie płyną z tego korzyści, a w szczególności jeśli chodzi o przydomowe mikroinstalacje OZE. Jak jednak niestety wiadomo, nadal brak wyczekiwanego wsparcia dla OZE ze strony rządu.