Ekologiczne zużycie wody pozwala ograniczyć wydatki w domowym budżecie. I wcale nie musi być trudne, bateria może to robić za nas. Takie rozwiązanie zaprojektowano w serii baterii Oras Vega. W każdym modelu łazienkowej i kuchennej baterii znajduje się specjalny eko-przycisk, który powoduje, że po uruchomieniu woda płynie mniejszym, ekologicznym strumieniem.
W dniach 25 i 26 maja 2011 na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie odbędą się IX Międzynarodowe Targi Geologia 2011 GEO-EKO-TECH.
Skórzane obicia powoli przestają być wyznacznikiem prestiżu, a ich miejsce zajmują tkaniny produkowane z surowców roślinnych lub odnawialnych. Szczególną rolę w projektowaniu wnętrz „ekologicznych” samochodów przyszłości odegrają także innowacyjne tworzywa sztuczne, które są lekkie, wytrzymałe i przydatne do recyklingu.
Czołowy deweloper warszawski, firma Eko-Park, rozpoczyna realizację ostatniego etapu inwestycji mieszkaniowej - Grazioso Apartamenty. W ramach kompleksu kameralnych rezydencji parkowych w prestiżowej dzielnicy Warszawy, na Mokotowie przy Chodkiewicza, róg Rostafioskich powstaną 3 budynki apartamentowe. Realizacja projektu potrwa do połowy 2013 roku. GRAZIOSO APARTAMENTY – wyjątkowa lokalizacja, prestiżowe osiedle.
Już 430 zgłoszeń wpłynęło na konkurs firmy Oras „Jesteś eko” dotyczący oszczędzania wody. Wszyscy, którzy chcą zgłosić swoje pomysły, i wygrać ekologiczne baterie, mają czas jeszcze do końca listopada.
Kostka Ekol, z linii Technika firmy Polbruk, swoją popularność zawdzięcza funkcjonalnemu zastosowaniu. Teraz dzięki wykorzystaniu produktu w nowoczesnej przestrzeni osiedla domów w Ożarowie Mazowieckim, Ekol ujawnił dotychczas nieznane oblicze, a cała nawierzchnia prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Zobacz, jaki potencjał posiada Polbruk Ekol.
Koncern BASF ma obecnie w Śremie dwa zakłady produkcyjne - BASF Polska Działu Chemii Budowlanej oraz BASF Poliuretany Polska. Obie spółki BASF bardzo aktywnie włączyły się w życie miasta Śrem, czego dowodem było kilka inicjatyw skierowanych do miasta i jego mieszkańców oraz status partnera Dni Śremu 2010. W tym roku BASF będzie również partnerem Dni Śremu 2011, ale wcześniej firma organizuje ciekawy konkurs fotograficzny o tematyce ekologicznej – EKO BASF 2011.
2017 rok upływa pod znakiem wnętrz skandynawskich i EKO, manifestujących zamiłowanie do drewna i naturalnych barw oraz stojących w opozycji, stylów industrialnych i ultranowoczesnych, z dużą ilością szkła i stali. Wybraliśmy najciekawsze wzory schodów, które podkreślają panujące trendy wnętrzarskie.
Podwyżki cen prądu, gazu czy wody coraz częściej skłaniają Polaków do większego oszczędzania. Z drugiej strony przyczynia się do tego wzrost świadomości ekologicznej. Perlatory, technika sensorowa lub „eko” baterie - producenci akcesoriów łazienkowych proponują najnowsze rozwiązania w armaturze, które jednym pomogą oszczędzać, a drugim po prostu stać się ekologicznymi.
Ostatnio coraz częściej gwałtowne ulewne deszcze oraz wysokie temperatury zmuszają zarządców miast, architektów i mieszkańców do zmiany zagospodarowania przestrzeni i zarządzania wodą w mieście. Rośnie świadomość mieszkańców i samorządowców w zakresie oszczędzania wody i dbania o ten cenny zasób.
W jeden wieczór spotka się blisko 300 osób z branży wykończeniowo-budowlanej, podczas organizowanej przez firmę Flügger, gali Rekomendowany Wykonawca Flügger.
Pokaz kuchni francuskiej Pascala Brodnickiego, muzyczno - taneczny występ Jana Klimenta, Moulin Rouge Show a na koniec szampańska zabawa do rana –to atrakcje, które czekały na zaproszonych gości podczas uroczystej Gali Rekomendowany Wykonawca Flügger.
Stara cegła, kamień to aktualnie często stosowane elementy wykańczania wnętrz. Do uzyskania powierzchni przypominającej mur stosowane są odcięte lica starych cegieł bądź imitacje gipsowe.
W dniach 25-26 października podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki prezentować będziemy swoje rozwiązania z zakresu automatyki okiennej. Specjalnie na to wydarzenie z naszej centrali z Niemiec przyjedzie mobilny showroom.
Pawilon 8 i Aleja Lipowa – w tym miejscu podczas tegorocznych targów POLEKO, KOMTECHNIKA i GMINA (14-17.10.2014) zostanie wybudowane Miasteczko Ekologiczne.