Blisko 10.000 osób z całego kraju zapoznało się z ofertą wystawców Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER 2010, które odbyły się w Poznaniu w dniach 18-20 maja.
Branżę gospodarki odpadami w najbliższym czasie czeka wiele wyzwań. Zakończenie przez Sejm prac nad ustawami nowelizującymi akty dotyczące postępowania z odpadami oznacza konieczność dostosowania gminnych systemów gospodarki odpadami komunalnymi do nowych rozwiązań prawnych.
Tegoroczna przestrzeń specjalna „Miasteczko Ekologiczne” zapowiada się bardzo ciekawie.
Sezon grzewczy zaczął się niedawno, jednak już teraz widać efekty. Większość średnich i dużych miast zmaga się ze smogiem, do którego powstawania przyczynia się zanieczyszczenie powietrza.
Najbliższe targi POLEKO (14-17.10.2014 r.) będą okazją do zweryfikowania najnowszych trendów z zakresu ochrony środowiska.
Czy architektura może być HIGH-TECH? I co do tego ma BIM? Odpowiedź na to i inne pytania już podczas najbliższej konferencji DND Project poświęconej nowoczesnym i niestandardowym rozwiązaniom technologicznym w projektowaniu obiektów użyteczności publicznej i budynków wielokondygnacyjnych.
Pierwsze wydarzenie stworzone z myślą o branży zarządzania nieruchomościami
Nowe inwestycje, a tym samym rozwój rynku nieruchomości, sprawił, że usługi związane z zarządzaniem i administrowaniem nieruchomościami zyskały na popularności. Branża zarządzania nieruchomościami w ostatnich latach stała się jeszcze bardziej konkurencyjna.
Wiosenna edycja największych na Podkarpaciu 21. Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM oraz Targów Nieruchomości, przyciągnęła blisko 300 wystawców i ponad 15 tys. zwiedzających.
Energia to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki, bez której inne dziedziny nie mogłyby się rozwijać. Światem rządzi także segregacja oraz utylizacja odpadów, bez których utonęlibyśmy w śmieciach. Mówiąc o tych aspektach nie możemy zapominać o sprawnym doprowadzeniu wody.
Już po raz 10. Lublin stanie się stolicą polskiej energetyki, a to wszystko za sprawą Lubelskich Targów Energetycznych ENERGETICS. Jubileuszowa edycja wydarzenia odbędzie się w dn. 14-16 listopada b.r. w Targach Lublin przy ul. Dworcowej 11.
Branżowe konferencje, międzynarodowi wystawcy, konkursy, spotkania brokerskie i technologiczne nowości z branży już od 6 do 8 marca w Kielcach.
W Poznaniu zakończyły się targi POL-ECO-SYSTEM. Była to dla branży ochrony środowiska możliwość przeglądu ofert kilkuset firm, w tym zapoznanie się z ciekawymi eko-rozwiązaniami.
31 lipca 2011 roku mija wstępny termin ubiegania się o uprawnienia do bezpłatnych przydziałów emisji gazów cieplarnianych, a co za tym idzie udziału w handlu uprawnieniami od 2013 roku. Do składania odpowiednich wniosków zobligowane są wszystkie podmioty prowadzące instalacje określone w dyrektywie 2003/87/WE. Zanim dane trafią do KOBiZE muszą zostać poddane ocenie akredytowanego weryfikatora.
Poleko, Komtechnika, Gmina i Dworzec – znane branży imprezy targowe w zeszłym roku odbyły się po raz ostatni w starej formule. W wyniku rebrandingu nastąpiło połączenie kwartetu targów w jedno wydarzenie – Międzynarodowe Targi Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych POL-ECO-SYSTEM (27-30 października 2015 r.).