Już po raz jedenasty Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska wraz z Targami Kielce organizuje konferencję „Odnawialne Źródła Energii”, która odbędzie się 1 i 2 marca towarzysząc Targom ENEX 2011 w Kielcach.
Nie sprawdziły się przewidywania sceptyków co do braku zainteresowania energią słoneczną w Polsce. Ilość ukończonych oraz planowanych inwestycji potwierdza, że stale rośnie świadomość opłacalności pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Prognozy wskazują, że w ciągu najbliższych 10 lat Polska ma szansę zostać piątym pod względem wielkości rynkiem energetyki słonecznej w Unii Europejskiej.
Większość społeczeństwa świadoma jest faktu, iż zapasy energii są ograniczone. Dlatego też naukowcy dążą do zdobycia nowych, odnawialnych źródeł energii elektrycznej oraz cieplnej. Coraz powszechniejsze stają się zatem elektrownie wiatrowe, a także kolektory słoneczne.
Duże zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii powoduje, że inwestorzy coraz częściej i chętniej interesują się budową biogazowni rolniczych. Duża opłacalność produkcji tego biopaliwa, a także spore dotacje i dofinansowania pochodzące z programów rozwoju rolnictwa oraz obszarów wiejskich sprawiają, że coraz więcej biogazowni rolniczych pojawia się na mapie Polski.
Zmiana klimatu i szybko topniejące zasoby naturalne motywują rozwinięty świat do działania na rzecz ochrony Ziemi. W tym kontekście na znaczeniu zyskuje zrównoważone budownictwo, którego głównym elementem jest budynek o niskim zapotrzebowaniu na energię.
W dniach 17 – 19 listopada odbyła się w Hamburgu druga edycja Specjalistycznych Targów Elektrotechniki, Techniki Sanitarnej i Grzewczej oraz Klimatyzacji GET Nord.
Wprowadzona przez Sejm nowelizacja ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. 2022 poz. 1083), a konkretnie art. 26 wprowadza obowiązek zainstalowania w terminie do 1 stycznia 2025 roku minimum jednego punktu ładowania oraz osprzętu do poprowadzenia przewodów dla budynków niemieszkalnych posiadających więcej niż 20 miejsc postojowych, niebędących własnością małego lub średniego przedsiębiorstwa.
Oferta Marbet Decor została wzbogacona o dwie nowe linie elementów dekoracji wnętrz - Gold Exclusive i Super Gold Exclusive. Rozety, listwy i konsole w kolorze starego złota dodadzą szyku i elegancji salonom, jadalniom i reprezentacyjnym pomieszczeniom.
Podczas trwającego od 12 do 16 kwietnia największego wydarzenia w branży meblowej w Czechach - Targów MOBITEX 2011 – swoje produkty zaprezentuje firma Marbet. Na imponującym stoisku wystawienniczym zostaną zaprezentowane dwie marki: Marbet Style oraz Marbet Decor.
Od kilku lat na rynku polskim dostępne są systemy zintegrowanego ogrzewania, które dzięki wykorzystaniu energii odnawianej pozwalają zaoszczędzić na centralnym ogrzewaniu i ciepłej wodzie użytkowej kilka tysięcy złotych w skali roku.
Powód zwiększonego zainteresowania systemem zarządzania energią (HEMS) znajduje się między innymi w liście prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Rafała Gawina skierowanym do minister klimatu i środowiska Anny Moskwy.
W 2022 roku na rynku FM po początkowej niepewności spowodowanej wojną i istotnymi podwyżkami cen materiałów i energii, druga połowa roku przyniosła znaczne ożywienie.
Globalne zmiany mocno kształtują trendy, które obserwujemy w projektach nowoczesnych nieruchomości biurowych.
21 marca w hotelu Sheraton Grand Warsaw odbyła się XIV edycja konferencji organizowanej przez Executive Club - „Infrastruktura Polska i Budownictwo”. Podczas czterech paneli dyskusyjnych oraz trzech prezentacji, zaproszeni eksperci omówili najważniejsze kwestie dotyczące sektora budowlanego, kolejowego, transportowego oraz infrastrukturalnego.
14. Konferencja pn.: „Metody zagospodarowania osadów ściekowych” jest obecnie jednym z największych i najbardziej opiniotwórczych spotkań dotyczących tematyki zagospodarowania komunalnych osadów ściekowych w naszym kraju. Na czele rady programowej stoi prof. dr hab. inż. Tadeusz Pająk z AGH w Krakowie.