Przed nami kolejna, trzecia edycja Targów Urządzeń i Technologii Branży Wodociągowo - Kanalizacyjnej HydroSilesia 2011, która odbędzie się w Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu w dniach 13 – 14 października br. W tym samym terminie odbędzie się również nowe wydarzenie Targi Melioracji i Urządzeń Wodnych, Infrastruktury i Urządzeń Przeciwpowodziowych MELIORACJE.
W Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w dniach od 13 do 14 października odbyły się targi HydroSilesia, EkoWaste oraz MELIORACJE, związane z branżą wodociągowo-kanalizacyjną, melioracyjną oraz z gospodarką odpadami. W tym samym czasie organizatorzy gościli wystawców i zwiedzających targów dla branży laboratoryjnej, ExpoLAB. Imprezom targowym towarzyszyło wiele branżowych konferencji i spotkań na najwyższym szczeblu. Swoje produkty i usługi w Sosnowcu gronu 2500 zwiedzających zaprezentowało ponad 120 firm.
Z roku na rok coraz więcej uwagi poświęca się ekologicznym aspektom realizacji projektów budowlanych. Popierana przez Unię Europejską koncepcja zrównoważonego budownictwa na nowo weryfikuje standardy i normy budowlane. Wykorzystanie innowacyjnych materiałów, praktyka bezpiecznego budowania oraz nowe technologie, które nie zanieczyszczają środowiska, powodują, że użytkowanie obiektów jest przyjazne zarówno dla użytkowników, jak i środowiska. O tym jak w praktyce wygląda wdrożenie zasad zrównoważonego budownictwa mówi Jean-Luc Darras, ekspert z firmy RD bud, która od 2 lat jest inicjatorem projektu „Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej”.
Wszechstronne zastosowanie, znaczne skrócenie czasu trwania prac wykończeniowych przy jednoczesnym wyeliminowaniu pyłu gipsowego, a także gwarancja powtarzalnego, zawsze doskonałego rezultatu.
Letni sezon budowlany w pełni – powstaje wiele pięknych domów, ale na placach budowy produkowana jest również duża ilość sztucznych tworzyw, przede wszystkim folii. Warto zastanowić się, co zrobić z taką ilością odpadów.
Sześć firm z Konina i okolic potwierdziło właśnie swe wysokie kompetencje w zarządzaniu. Certyfikaty znaków Wielkopolska Jakość wręczyli w konińskim Ratuszu przedstawiciele Wielkopolskiego Instytutu Jakości i Prezydent Unii Wielkopolan Paweł Leszek Klepka
Rozmowa ze Shragą Weismanem, prezesem Aurec Home, marki stawiającej na budowę w Polsce ekologicznych osiedli, zgodnie z trendem zrównoważonego budownictwa.
Kolejne ekologiczne laury dla krakowskiego MPO. Tym razem spółka komunalna zdobyła nagrodę w ramach IX edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”
Większość społeczeństwa świadoma jest faktu, iż zapasy energii są ograniczone. Dlatego też naukowcy dążą do zdobycia nowych, odnawialnych źródeł energii elektrycznej oraz cieplnej. Coraz powszechniejsze stają się zatem elektrownie wiatrowe, a także kolektory słoneczne.
W procesie certyfikacji budynków w systemie LEED materiały budowlane odgrywają bardzo ważną rolę. Jeden z głównych warunków w ocenie, a co za tym idzie możliwość uzyskania punktów, czyli tzw. kredytów, dotyczy zawartości w produktach budowlanych materiałów z recyklingu.
W imieniu Centrum Targowego Pomorza i Kujaw mam przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w Międzynarodowych Targach Produkcji i Energetycznego Wykorzystania Biogazu „BIOGAZ-EXPO”, które odbędą się w dniach 18-20 czerwca 2013r. w Bydgoszczy w hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59.
Należący do portfolio MGPA Europe Fund II kompleks biurowy Rondo 1, jako pierwszy w Europie wieżowiec, otrzymał certyfikat ekologiczny LEED® Gold w kategorii „Budynki istniejące”. Certyfikat stanowi zwieńczenie ponad rocznego procesu wdrażania w Rondo 1 nowych rozwiązań przyjaznych dla środowiska naturalnego.
W maju w Rybniku odbyła się akcja edukacyjna „... z natury segreguję!”. Jej celem było przekonanie dzieci i młodzieży, że właściwie prowadzona segregacja śmieci jest równie ważna, jak recykling. Firma Rettig Heating – oferująca produkow
Proekologiczne działania samorządu Krakowa oraz inwestycje komunalne w tej dziedzinie to główne tematy wizyty, jaką złożył w Krakowie w piątek, 11 kwietnia, minister Andrzej Jagusiewicz, Główny Inspektor Ochrony Środowiska.
W tym roku Sąd Konkursowy postanowił uhonorować Złotym Medalem MTP 9 produktów i technologii zgłoszonych przez wystawców targów POL-ECO-SYSTEM (27-30.10.2015 r.).