Uroczyste otwarcie pierwszego w Polsce zakładu produkcyjnego dachówek ceramicznych marki CREATON miało miejsce 19 września 2012 r. w Widziszewie, w województwie wielkopolskim.
Od początku września 180 uczniów Budzowa na Dolnym Śląsku uczy się w nowej, pierwszej w Polsce szkole charakteryzującej się niemal zerowym zużyciem energii.
Ekskluzywne domy jednorodzinne w Brodnicy wyróżnia nie tylko efektowna architektura, ale także najwyższa jakość rozwiązań instalacyjnych. Zastosowano tam szerokie spektrum nowoczesnych produktów firmy Viega. Instalacje wody użytkowej wykonano w systemie Pexfit Pro, a instalację grzewczą w systemie Profipress. Zastosowano też ogrzewanie podłogowe, stelaże podtynkowe i szereg produktów łazienkowych Viega.
W dniu 6 czerwca 2013 r. w podwarszawskim Józefowie miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER, połączona z podpisaniem Aktu Erekcyjnego przez Partnerów-Fundatorów projektu.
Polski sektor budowlany czekają poważne zmiany związane z wprowadzeniem w życie przepisów unijnej Dyrektywy 2010/31/EU w sprawie charakterystyki energetycznej budynków – wynika z analizy przeprowadzonej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii (KAPE).
Planowana konferencja będzie stanowić otwarcie/inaugurację cyklu „Budujemy eko – logicznie” w trakcie którego przybliżone zostaną różnorodne zagadnienia związane z ekobudownictwem., począwszy od projektowania poprzez eko – budowanie, aż do eko – eksploatowania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Misją Organizatora jest wywarcie pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej.
Nowootwarta fabryka wyrobów bitumicznych na Białorusi to kolejna zagraniczna inwestycja Grupy Atlas.
Po raz jedenasty firma RD bud zgromadziła uznanych ekspertów z branży budowlanej oraz reprezentantów instytucji i firm, którym bliska jest tematyka zrównoważonego budownictwa.
Po raz szesnasty Partnerzy ISOVER z całego kraju zgromadzili się na spotkaniu Klubu ISOVER, połączonego z uroczystą galą. Wydarzenie ma już swoją małą tradycję, która i tym razem utrzymana została w określonej konwencji rozwiązań multimedialnych wykorzystywanych w programach telewizyjnych. Tegoroczny Klub ISOVER odbył się pod hasłem „Tworzymy Komfortowy Klimat”.
26 listopada w Rezidor Park Inn w Krakowie odbył się briefing prasowy, podczas którego deweloper GD&K Group przedstawił plany inwestycyjne dotyczące budynku biurowego AVIA. W spotkaniu uczestniczyli dziennikarze kluczowych mediów oraz krakowskie środowisk
Pomimo że koszt utrzymania mieszkań i domów w Polsce jest jednym z najdroższych w Europie. Na krajowym rynku istnieje wiele możliwości pozwalających zmniejszyć nakłady na eksploatację, w tym szczególnie dotkliwe dla budżetu domowego - wydatki na nośniki energii. Przykładem jest nowy program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który pozwoli budującym energooszczędne domy i kupującym mieszkania zaoszczędzić do 50 tys. zł .
Instytucje państwowe na całym świecie alarmują o konieczności adaptacji do nowoczesnego kierunku jakim jest zrównoważony rozwój w budownictwie.
Energooszczędność to temat coraz częściej powracający w dyskusjach naukowców, przedsiębiorców i polityków. Ci ostatni uchwalili w marcu tego roku ustawę o efektywności energetycznej, której głównym założeniem jest wprowadzenie certyfikatów energetycznych. Według Ministra Gospodarki nowe przepisy zracjonalizują ceny energii dla końcowych odbiorców oraz zwiększą konkurencyjność polskich firm tego sektora w Europie.
Konkurs na projekt toalety publicznej nad warszawską Wisłą dobiegł końca. Najlepszą zgłoszoną koncepcją okazała się praca trzech studentek Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
Wg ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku dodatnia dynamika produkcji budowlano-montażowej po trzech kwartałach 2014 roku zwiastuje poprawę sytuacji w branży budowlanej w 2015 r.