Księgarnia – szczegóły publikacji

Podgląd
dostępny

Projektowanie wybranych stalowych konstrukcji powłokowych z przykładami obliczeń

Zamów publikację

Autor:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Stron: 646
Data wydania: 2023-03-14
Typ: książka
Druk: tak
Wersja elektroniczna: nie
ISBN: 9788301226008


Wersja papierowa: 159,00 PLN

Data wydania:

14-03-2023

Wymiary:

16.5x23.5cm

Druk w kolorze:

nie

Papier kredowy:

nie

Twarda oprawa:

nie


Niniejsza książka jest opracowaniem o charakterze przewodnika projektowania stalowych konstrukcji powłokowych według eurokodów oraz norm zharmonizowanych, uwzględniającego aktualny stan wiedzy dotyczącej modelowania i obliczania przedmiotowych konstrukcji. Zawiera interpretację szczegółowych zapisów normowych i zakres ich praktycznego stosowania. Jest opracowaniem krajowym, które wychodzi naprzeciw wieloletnim oczekiwaniom środowiska inżynierów praktyków, którzy zgłaszali potrzebę upowszechnienia reguł i zasad projektowania zharmonizowanych z eurokodami, a także europejskimi dokumentami w nich powoływanymi. W niniejszym opracowaniu przedstawiono zagadnienia odnoszące się do projektowania stalowych konstrukcji powłokowych.

Przekazywana Czytelnikom książka ujmuje owe reguły i zasady projektowania w sposób kompleksowy wraz z kompletnymi przykładami projektowania różnych rodzajów konstrukcji z blach stalowych, takich jak: silosy i zasobniki, zbiorniki, a także rurociągi.

Opracowanie powstało w ramach działalności Sekcji Konstrukcji Metalowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk. Przeznaczone jest dla inżynierów projektantów, a także studentów i doktorantów wydziałów budownictwa wyższych uczelni technicznych.

 Spis treści:

Przedmowa

Wykaz ważniejszych skrótów

1. Ogólnie zasady projektowania powłok z uwagi na stateczność

2. Silosy i zasobniki

3. Zbiorniki

4. Rurociągi

Przykład I. Silos z blach nieprofilowanych

Przykład II. Silos z blach profilowanych poziomo

Przykład III. Zbiornik z dachem pływającym

Przykład IV. Zbiornik wieżowy

Przykład V. Rurociąg magistrali przesyłowej

Brak załączników
Brak prenumeraty
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.