Artykuł Dodaj artykuł

Bohaterki wśród kompaktowych wkrętarek

Nowe akumulatorowe wiertarko-wkrętarki 18 V CXS 18 i TXS 18 Festool

Bity zawsze pod ręką: Zintegrowany schowek na bity zapewnia miejsce na wiele bitów.TXS 18
Fot. Festool GmbH

Nowe akumulatorowe wiertarko-wkrętarki 18 V CXS 18 i TXS 18 Festool

Lekkie, kompaktowe, wszechstronne i zaskakująco mocne. Dwie wiertarko-wkrętarki kompaktowe 18V: CXS 18 i TXS 18 to uniwersalne wsparcie w wielu codziennych zadaniach. Poradzą sobie radę nawet w trudno dostępnych przestrzeniach i narożnikach.

Kompaktowa konstrukcja i imponująca wydajność w klasie kompaktowej: to cechy obu akumulatorowych wiertarko-wkrętarek CXS 18 i TXS 18. Dzięki mocnemu, bezszczotkowemu silnikowi EC-TEC nowe mocne wiertarko-wkrętarki w klasie kompaktowej doskonale radzą sobie z każdym zadaniem montażowym. Jak sama nazwa wskazuje, dwie kompaktowe wiertarko- wkrętarki dostępne są w wersjach o kształcie C i T. Typowy dla Festool, unikalny kształt litery C umożliwia precyzyjną pracę w osi wiercenia i wkręcania. Klasyczny kształt litery T zapewnia łatwą obsługę i niewielką odległość od obrabianego przedmiotu. Oba kształty: C i T są identyczne pod względem technicznym: pod względem ergonomiczności oba te narzędzia sprawdzą się w każdym zadaniu. Złącze FastFix oraz system CENTROTEC pozwalają na szybką wymianę narzędzi. Do CXS/TXS 18 można też zastosować liczne nasadki, które znacznie zwiększają zakres ich działania.

Nowe akumulatorowe wiertarko-wkrętarki CXS/TXS 18: Niezwykle silne i kompaktowe.
Nowe akumulatorowe wiertarko-wkrętarki CXS/TXS 18: Niezwykle silne i kompaktowe.

Nowe akumulatorowe wiertarko-wkrętarki CXS/TXS 18: Niezwykle silne i kompaktowe.
Fot. Festool GmbH

Pełna moc akumulatora - pełne wyposażenie

CXS/TXS 18 jest znakomicie wyposażona w: schowek na bity, regulację oświetlenia LED, zaczep do paska i mocny akumulator 18 V - wszystko to, co ułatwi Ci pracę. Najważniejsze jest przy tym elastyczne wkręcanie i wiercenie - wszystkie nasadki dotychczasowych wiertarko-wkrętarek akumulatorowych 18 V Festool są kompatybilne także z nowymi CXS/TXS 18. Co więcej, wymiana narzędzi jest prosta i szybka dzięki sprawdzonemu systemowi CENTROTEC i złączu FastFix. CXS/TXS 18 charakteryzuje się również wysoką wydajnością podczas pracy z wiertłami Forstnera do 35 mm i wkrętami do 6 x 240 mm do miękkiego drewna (wkręt z łbem stożkowym z częściowym gwintem). Wszystkie akumulatory 18 V Festool (oprócz akumulatora Ergo), pasują do CXS/TXS 18. Zintegrowane diody LED umożliwiają precyzyjną pracę nawet w ciemnych narożnikach. Świecenie ciągłe, poświata lub wyłączenie oświetlenia LED jest możliwe przy użyciu pokrętła nastawczego. Również ustawienie momentu obrotowego jest dziecinnie proste, wystarczy użyć pokrętła nastawczego. Jasność i czas światła LED można również spersonalizować za pośrednictwem aplikacji Festool Work (wymagany jest akumulator Bluetooth®). Za pomocą aplikacji można również w łatwy sposób przełączyć ustawienia z prawo/lewo. W przypadku użytkowników leworęcznych w aplikacji Festool Work można odwrócić przełącznik w prawo/w lewo tak, aby nie wystawał w obszarze uchwytu użytkownika leworęcznego podczas obrotów w prawo (możliwe tylko w połączeniu z akumulatorem Bluetooth®). Zawsze pod ręką, z możliwością zwolnienia ręki w odpowiednim momencie: Zaczep do paska dla osób prawo i leworęcznych z możliwością pozycjonowania. Zintegrowany schowek na bity zapewnia miejsce na wiele bitów, które są zamocowane magnetycznie. Do błyskawicznej zmiany akcesoriów pomiędzy wierceniem i wkręcaniem służy sprawdzony uchwyt narzędziowy CENTROTEC, który jest uchwytem wiertarskim i uchwytem bitów w jednym. Nadaje się do stosowania licznych elementów wyposażenia Festool CENTROTEC. Korzyść: jest on o połowę mniejszy i o 80% lżejszy od standardowego uchwytu wiertarskiego. Przy długości 14 (TXS) / 15,6 (CXS) cm i wysokości 22,4 (TXS) / 20,6 (CXS) cm (wraz z akumulatorem 3,0 Ah), CXS/TXS 18 jest nie tylko niezwykle mocna, ale i wyjątkowo kompaktowa.

Bity zawsze pod ręką: Zintegrowany schowek na bity zapewnia miejsce na wiele bitów.Bity zawsze pod ręką: Zintegrowany schowek na bity zapewnia miejsce na wiele bitów.
Fot. Festool GmbH

Festool FinansowaniePLUS - przy niskich miesięcznych ratach

Program Festool FinansowaniePLUS, realizowany we współpracy z partnerem finansowym Siemens Financial Services jest skierowany do wszystkich klientów prowadzących działalność gospodarczą w Polsce. Program ten, to przede wszystkim inwestycja dla klientów, którzy chcą zakupić narzędzia Festool na raty. Co istotne przedsiębiorca, który skorzysta z programu od początku jest właścicielem finansowanych narzędzi. Dodatkowym zabezpieczeniem usługi jest bezpłatna Gwarancja all-inclusive*. Dzięki niej w okresie kredytowania nie powstaną żadne nieprzewidziane koszty dodatkowe, a finansowane produkty są w pełni zabezpieczone przed kradzieżą i kosztami napraw przez 36 miesięcy. Dotyczy, to również akumulatorów i ładowarek.

Zapraszamy na stronę www.festool.pl/FinansowaniePLUS, gdzie można przeliczyć i wygenerować indywidualny przykład finansowania narzędzi Festool.

Wygraj z Festool

Nowe wiertarko-wkrętarki można zakupić u autoryzowanych dystrybutorów Festool, a następnie zarejestrować do Gwarancji all-inclusive i zgłosić je do Loterii „Wygraj z Festool”, żeby wziąć udział w losowaniu 1 z 10 comiesięcznych nagród oraz nagrody w losowaniu głównym – Mercedesa-Benz Vito wyposażonego w narzędzia 18 V i zabudowę bott lub jednej z 3 pilarek CSC SYS 50. Narzędzia 18 V zakupione na raty również biorą udział w Loterii.


Dane techniczne CXS 18/TXS 18

Napięcie akumulatora  18 V
Biegi 2
Prędkość obrotowa na biegu jałowym 1./2. biegu  0 -470/0-1600 min-¹
Średnica wiertła do drewna/stali  35/10 mm
Regulacja momentu obrotowego 1./2. bieg  1,1 - 8/0,4 - 2,3 Nm
Maks. moment obrot. w drewnie/stali  22/40 Nm
Zakres mocowania uchwytu wiertarskiego  1 - 10 mm
Pojemność akumulatora  3 Ah
Waga produktu  1,4 k*

*z uchwytem wiertarskim, akumulatorem 3,0 Ah i zaczepem do paska

Artykuł został dodany przez firmę

Festool Polska sp. z o. o.

Festool to specjalista w dziedzinie budownictwa drewnianego, prac stolarskich, malarskich i renowacyjnych oraz przygotowaniu perfekcyjnych powierzchni.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.