Artykuł Dodaj artykuł

Projektujesz instalacje budynkowe? Możesz liczyć na wsparcie PAROC!

Bez dobrego projektu uwzględniającego odpowiednią izolację termiczną, przeciwkondenacyjną czy przeciwogniową, trudno o poprawnie funkcjonujące instalacje techniczne czy przemysłowe.

AROC wsparcie projektanta

Bez dobrego projektu uwzględniającego odpowiednią izolację termiczną, przeciwkondenacyjną czy przeciwogniową, trudno o poprawnie funkcjonujące instalacje techniczne czy przemysłowe. Niezależnie, czy rzecz dotyczy złożonej sieci rurociągów i zbiorników w zakładzie energetycznym, czy systemów HVAC w domu jednorodzinnym, oprócz profesjonalnych rozwiązań izolacyjnych profesjonaliści mogą liczyć na kompleksowe wsparcie firmy Owens Corning PAROC Polska w postaci wiedzy i dedykowanych narzędzi.

Wartościowe wsparcie zaczyna się od ludzi. Osoby poszukujące doradztwa w zakresie izolacji technicznych rurociągów HVAC, szachtów oddymiających, kanałów wentylacyjnych czy zbiorników i urządzeń przemysłowych mogą zgłosić się z prośbą o pomoc bezpośrednio do doradców Owens Corning PAROC Polska. Eksperci firmy pomagają rozwiązywać zarówno problemy typowe, jak i zagadnienia niestandardowe – niezależnie od średnicy przewodów, temperatury roboczej instalacji czy środowiska projektowego.

– Nasz zespół wsparcia technicznego udzieli szczegółowych informacji na temat produktów, właściwości, posiadanych certyfikacji i aprobat, a także odpowie na wszelkie pytania związane z obszarem projektowania, doboru odpowiedniego rozwiązania oraz poprawnego montażu – podkreśla Paweł Stankiewicz, Manager ds. Wsparcia Sprzedaży Izolacji Technicznych w firmie Owens Corning PAROC Polska.

AdobeStock, PAROC wsparcie projektanta

Poradnik Projektanta Izolacji Technicznych

To kompendium wiedzy na temat izolacji systemów wodnych, grzewczo-wentylacyjnych i przemysłowych, które ułatwia jej optymalne rozplanowanie. Sześcioczęściowy poradnik skierowany jest przede wszystkim do projektantów i inżynierów instalacji, ale zawarte w nim informacje mogą zainteresować również pracowników służb utrzymania i obsługi linii produkcyjnych, a także kadrę zarządzającą – dla podniesienia swojej wiedzy na temat efektywności energetycznej procesów.

Poradnik Projektanta Izolacji Technicznych zawiera między innymi informacje na temat:

  • prawidłowego obliczania grubości izolacji
  • wymiarowania izolacji w celu zabezpieczenia instalacji przed kondensacją pary wodnej
  • wpływu wiatru na temperaturę powierzchni płaszcza instalacji
  • niuansów prawnych istotnych przy projektowaniu przewodów zabezpieczanych ogniowo
  • oceny i porównania parametrów akustycznych materiałów, z uwzględnieniem tych o jednakowej klasie pochłaniania dźwięku…
  • i wiele innych, podanych w formie praktycznych wskazówek oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Poradnik Projektanta

PAROC Calculus – sprawdź parametry izolacji

By zdeterminować jeden z kluczowych parametrów, jakim jest typ i grubość izolacji, można bazować na rezultatach własnych obliczeń. Łatwiej jednak będzie użyć docenianych przez branżę narzędzi kalkulacyjnych – takich jak np. bezpłatny program PAROC Calculus. Oparty o normę PN-EN ISO 12241 program pomaga dobrać optymalne rozwiązania izolacyjne dla różnego rodzaju instalacji przemysłowych oraz systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.

– Z pomocą tego narzędzia możemy określić między innymi wielkość strat cieplnych, spadek temperatury w izolacji i punkt rosy, czy wreszcie temperaturę powierzchni płaszcza. Kalkulacje dają też możliwość wzięcia poprawki na ewentualne straty ciepła jako skutku mostków termicznych tworzących się w obrębie rurociągów i kanałów podwieszanych – wyjaśnia Paweł Stankiewicz.

Calculus

Wparcie środowiska projektowania

Aby ułatwić pracę projektantom i inżynierom instalacji, Owens Corning PAROC Polska ściśle współpracuje z czołowymi producentami narzędzi informatycznych. Korzystając z oprogramowania AUDYTOR od firmy Sankom, InstalSystem od firmy InstalSoft lub Ventpack® i Hydronicpack® od firmy Fluid Desk, fachowcy mogą w łatwy sposób dobrać do projektu odpowiednie otuliny i maty z wełny kamiennej PAROC.

Fluid Desk,

Oprócz wsparcia dla najpopularniejszego oprogramowania na rynku, PAROC jako wiodący producent izolacji z wełny kamiennej oferuje także autorskie rozwiązanie, które całkowicie zmienia sposób projektowania instalacji w środowisku BIM.

– Bezpłatna wtyczka PAROC do programu Autodesk Revit® samodzielnie analizuje specyfikę projektu i automatycznie nakłada na rysunek izolację o odpowiednim rodzaju, grubości, średnicy wewnętrznej i pokryciu – wszystko zgodnie z założeniami projektu i zgodnie z wymaganiami norm i przepisów – podsumowuje Paweł Stankiewicz.

Narzędzie BIM

Wszystkie narzędzia wsparcia dla projektantów dostępne są bezpłatnie w zakładce NARZĘDZIA DLA PROJEKTANTA na stronie producenta.

Artykuł został dodany przez firmę

Paroc Polska sp. z o.o.

Grupa Paroc jest międzynarodowym producentem izolacji z kamiennej wełny mineralnej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.