Artykuł Dodaj artykuł

Oświetlenie na szynoprzewodach do kuchni - czy to się sprawdza?

Kuchnia tętni życiem, stanowiąc podstawowe miejsce, gdzie każdego dnia spotykają się domownicy, ale też przestrzeń, do której często przenoszą się rozmaite spotkania towarzyskie.

Oświetlenie na szynoprzewodach do kuchni

Kuchnia tętni życiem, stanowiąc podstawowe miejsce, gdzie każdego dnia spotykają się domownicy, ale też przestrzeń, do której często przenoszą się rozmaite spotkania towarzyskie. To w niej przygotowuje się posiłki, spędza czas na relaksie lub rozmowach. Trudno się zatem dziwić, że wymaga odpowiedniego oświetlenia, dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Z pomocą coraz częściej przychodzą oryginalne i praktyczne systemy na szynoprzewodach.

Czy rzeczywiście taka opcja sprawdza się dobrze w kuchennych przestrzeniach? Kiedy i gdzie ją zamontować, by uzyskać jak najlepsze doświetlenie przestrzeni? O tym napiszemy poniżej.

Oświetlenie na szynoprzewodach - z czego się składa?

Systemy oświetleniowe szynoprzewodowe kojarzą się zwłaszcza z praktycznymi rozwiązaniami do lokali użytkowych. Obecnie jednak stają się jednym z ciekawszych sposobów na oświetlenie wnętrz mieszkalnych.

To proste rozwiązanie składa się z połączonych ze sobą listew, w których biegną przewody do podłączenia opraw oświetleniowych (lampy wiszące lub reflektorki). Montuje się je na suficie, tworząc układy odpowiadające rzeczywistym potrzebom oświetleniowym w danym wnętrzu. Można zamontować jedną, dwie listwy w linii prostej bądź stworzyć wieloelementowe konstrukcje, doświetlające miejsca o nietypowym kształcie.

System występuje w wariancie natynkowych, podtynkowym i magnetycznym, co pozwala stworzyć rozwiązanie idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz charakteru konkretnego wnętrza.

Największe zalety systemu oświetleniowego na szynoprzewodach

Największą korzyścią, wynikającą z zastosowania systemów przewodowych, jak te dostępne na stronie: LightPlus.pl, jest olbrzymia uniwersalność takiego rozwiązania. Poszczególne listwy różnej długości da się łatwo łączyć, by uzyskać finalny system szyn o pożądanym kształcie. Znacząco ułatwia to stworzenie odpowiednich warunków oświetleniowych w pomieszczeniu.

Wykorzystane oprawy oświetleniowe mogą być przesuwane względem siebie, by jak najlepiej doświetlić konkretne przestrzenie. Postawienie na regulowane reflektory dodatkowo umożliwia modyfikację kąta padania światła, co jeszcze bardziej podnosi komfort oświetleniowy w szczególnie wymagających częściach kuchni.

Warto również docenić prosty i wygodny montaż rozwiązań szynoprzewodowych oraz możliwość niemal dowolnego dobrania opraw, wpisujących się w każdy nurt aranżacyjny. Tak naprawdę systemy tego typu wpisują się we wszystkie popularne trendy. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model.

Gdzie zamontować szynoprzewody - planowanie oświetlenia do kuchni

Szynoprzewody da się wykorzystać zarówno jako oświetlenie główne, strefowe, zadaniowe, jak i dekoracyjne. W zależności od funkcji, jakie ma pełnić, warto umieścić je w innej części pomieszczenia. Trzeba pamiętać o tym, że produkty oświetleniowe, które trafiają bezpośrednio nad zlew lub kuchenkę powinny wyróżniać się podwyższonym współczynnikiem ochrony IP. Ciągłe ryzyko rozchlapania wody oraz wysoka wilgotność mogą bowiem uszkodzić mniej trwałe i nieprzystosowane produkty oświetleniowe.

Jak wykorzystać szynoprzewody w kuchni? W niewielkich wnętrzach chętnie stosuje się szynoprzewody z reflektorami. Nie zajmują wiele miejsca, a pozwalają doświetlić wszystkie zakamarki. W nieco większych przestrzeniach szynoprzewody trafiają strefowo nad blaty robocze, wyspę kuchenną lub stół do rodzinnych posiłków. Dzięki temu tworzy się odpowiednie warunki do przygotowywania i spożywania posiłków lub wykonywania innych czynności.

Nie zapominajmy też o funkcjach dekoracyjnych. Niektóre z reflektorów można umieścić tak, by doświetlały punktowo detale architektoniczne lub ozdobne przedmioty znajdujące się w kuchni. To prosty sposób na dopełnienie aranżacji, wydobycie jej klimatu oraz zbudowanie przytulności wnętrza. Dzięki temu przestrzeń stanie się jeszcze przyjaźniejsza dla wszystkich użytkowników.

Nowoczesne i praktyczne oświetlenie domowych wnętrz - funkcjonalne szynoprzewody

Oświetlenie w kuchni musi być funkcjonalne i wygodne. Równocześnie powinno wpisywać się w całościową aranżację oraz dodawać jej charakteru. Rozwiązania na szynoprzewodach pod tym względem sprawdzają się świetnie. Przy ich pomocy można oświetlić lub doświetlić każde wnętrze. Może również sprawdziłyby się w Waszych kuchniach?

Artykuł sponsorowany


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.