Artykuł Dodaj artykuł

Urządzenia 3Dconnexion - dla projektantów, architektów i konstruktorów! Sprawdź aktualną promocję!

Firma 3Dconnexion jako jedyna na świecie produkuje urządzenia, których jedynym celem jest poprawa komfortu, ergonomii i wydajności pracy projektantów i architektów tworzących w 3D.

Firma 3Dconnexion jako jedyna na świecie produkuje urządzenia, których jedynym celem jest poprawa komfortu, ergonomii i wydajności pracy projektantów i architektów tworzących w 3D. Raport z badań przeprowadzonych przez niemiecki Instytut Fraunhofera potwierdza nie tylko ekonomiczne, lecz przede wszystkim ergonomiczne zalety pracy z myszami 3D firmy 3Dconnexion. Proponowany przez 3Dconnexion styl pracy na dwie ręce – z myszą 3D w lewej ręce i standardową myszą w prawej – odciąża prawą rękę, co chroni przed kontuzjami na odcinku dłoń-bark oraz wymusza wyprostowaną postawę ciała projektanta CAD podczas siedzenia.

W 2021 roku 3Dconnexion wprowadziła na rynek klawiaturę 3Dconnexion Keyboard Pro with Numpad, co to naturalne uzupełnienie portfolio firmy: myszy 3D SpaceMouse i myszy CadMouse. Teraz każdy inżynier, projektant, architekt, twórca oraz specjaliści innych branż, dla których klawiatura to ważne narzędzie pracy może stworzyć z produktów 3Dconnexion najlepszy, kompletny i spersonalizowany zestaw do swojej pracy.

Tylko do końca lipca 2022r dwa topowe urządzenia z oferty 3Dconnexion: klawiatura Keyboard Pro wraz z bezprzewodowym numpadem oraz mysz CadMouse Pro Wireless dostępne są w specjalnym zestawie:

klawiatura Keyboard Pro wraz z bezprzewodowym numpadem oraz mysz CadMouse Pro Wireless

Szczegóły oferty na stronie 3Dconnexion.

W portfolio 3Dconnexion znajdują się trzy kategorie produktów dedykowanych dla specjalistów CAD/CAM/BIM/DCC: myszy 3D SpaceMouse, myszy CadMouse oraz klawiatura.

Myszy 3D SpaceMouse:

Seria produktów SpaceMouse firmy 3Dconnexion pozwala na intuicyjną i precyzyjną nawigację modeli cyfrowych i widoków. Dzięki opatentowanemu czujnikowi z technologią sześciu stopni swobody ruchu (6DoF) mysz 3D SpaceMouse oferuje wyjątkową możliwość jednoczesnego przesuwania, przybliżania i obracania modeli, przy czym standardowa mysz jest w tym czasie wykorzystywana w tradycyjny sposób. Rozłożenie zadań na dwie ręce również znacznie przyspiesza pracę i zwiększa jej wydajność.

SpaceMouse Enterprise, SpaceMouse Pro i SpaceMouse Pro Wireless

Na profesjonalną linię myszy 3D składają się trzy modele: SpaceMouse Enterprise, SpaceMouse Pro i SpaceMouse Pro Wireless. Produkty te to pełnowymiarowe narzędzia wyposażone w wygodną podpórkę pod dłoń znacznie poprawiające ergonomię i wygodę pracy oraz zapewniające wysoką efektywność. SpaceMouse Enterprise wyposażony jest w 31 miękkich, wygodnie rozmieszczonych przycisków, które są w pełni konfigurowalne. Oprócz 12 przycisków funkcyjnych, których zaprogramowane funkcje pokazywane są na kolorowym wyświetlaczu, posiada między innymi pełen komplet 8 przycisków modyfikujących klawiatury (Ctrl, Alt, Shift, Esc, Enter, Space, Delete, Tab) i klawisze szybkich widoków, w tym – dostępne tylko na modelu SpaceMouse Enterprise – klawisze widoków własnych pozwalające szybko ustawić model w wybranej i zapisanej wcześniej pozycji. Na SpaceMouse Enterprise przysługuje 4-letnia gwarancja: 3 lata standardowo + 1 rok dodatkowy po zarejestrowaniu produktu na stronie 3Dconnexion. SpaceMouse Pro i SpaceMouse Pro Wireless mają 15 programowalnych klawiszy: 4 funkcyjne opisane na wyświetlaczu cyfrowym, 4 klawisze modyfikujące, klawisze szybkich widoków i inne. SpaceMouse Pro występuje również w wersji bezprzewodowej: SpaceMouse Pro Wireless, która ma wbudowany akumulator z czasem pracy do 2 miesięcy i sprzedawana jest w pakiecie z dopasowanym etui. SpaceMouse Pro i SpaceMouse Pro Wireless mają 3 lata gwarancji.

SpaceMouse Compact i SpaceMouse Wireless to modele z linii podstawowej. Mają niewielki, kompaktowy kształt i dwa programowalne przyciski. Wbudowany w SpaceMouse Wireless akumulator zapewnia 1-miesięczną pracę między ładowaniami, a dopasowany futerał chroni produkt podczas transportu. Urządzenia mają 2 lata gwarancji.

Myszy CadMouse

Myszy CadMouse to druga grupa produktów w portfolio 3Dconnexion. To jedyne na świecie myszy przeznaczone dla projektantów i architektów, z przyciskiem środkowym dedykowanym do funkcji w CAD. Myszy CadMouse wyposażone są w optyczny czujnik o wysokiej rozdzielczości, nowe, wysoce precyzyjne kółko przewijania z technologią Smart Scroll, programowalne przyciski i teflonowe ślizgacze. Konstrukcja i ergonomiczny kształt myszy CadMouse zapewniają wygodną pracę i precyzyjne ruchy.

Myszy CadMouse występują w pięciu modelach:

  • CadMouse Compact – kompaktowa, przewodowa
  • CadMouse Compact Wireless – kompaktowa, bezprzewodowa
  • CadMouse Pro – pełnowymiarowa, przewodowa
  • CadMouse Pro Wireless – pełnowymiarowa, bezprzewodowa
  • CadMouse Pro Wireless Left – pełnowymiarowa, bezprzewodowa, dla osób leworęcznych

Myszy CadMouse

Zestawy 3Dconnexion

Firma 3Dconnexion oferuje swoje produkty w atrakcyjnych zestawach.

SpaceMouse Enterprise Kit 2 zawiera najwyższe modele myszy 3D i myszy CadMouse: SpaceMouse Enterprise Kit i CadMouse Pro Wireless. Do zestawu dołączona jest również podkładka pod mysz CadMouse Pad, dwuportowy hub i kabel USB. Jest to najlepsze rozwiązanie dla najbardziej wymagających profesjonalistów CAD.

SpaceMouse Wireless Kit 2 zawiera modele bezprzewodowe: SpaceMouse Wireless i CadMouse Compact Wireless. Do zestawu dołączona jest podkładka pod mysz CadMouse Pad Compact oraz dwa dopasowane futerały zabezpieczające urządzenia podczas transportu. Zestaw ten dedykowany jest dla mobilnych inżynierów, projektantów i architektów często zmieniających swoje miejsce pracy.

Klawiatura

Klawiatura 3Dconnexion Keyboard Pro with Numpad – dla profesjonalistów CAD, grafików i twórców

Jedyna taka na rynku: klawiatura 3Dconnexion Keyboard Pro with Numpad – dedykowana do zadań projektowych, konstrukcyjnych i artystycznych. Dokładnie tak jak pozostałe produkty 3Dconnexion: myszy CadMouse i myszy 3D SpaceMouse, 3Dconnexion Keyboard Pro gwarantuje wysoką ergonomię, wygodę i wydajność pracy. Dodatkowe klawisze funkcyjne pozwalają na programowanie ulubionych komend aplikacji – przypisane funkcje widoczne są na ekranie monitora. Oddzielna klawiatura numeryczna zapewnia maksymalny komfort. Wbudowany w klawiaturę odbiornik umożliwia bezpieczne podłączenie klawiatury numerycznej 3Dconnexion Numpad oraz pięciu dodatkowych bezprzewodowych urządzeń 3Dconnexion.

Klawiatura 3Dconnexion Keyboard Pro with Numpad

Podobne artykuły