Artykuł Dodaj artykuł

Wszystko co trzeba wiedzieć o agregatach przenośnych

Przenośne generatory prądu są niezbędne w niektórych miejscach, takich jak hale magazynowe, przemysłowe oraz place budowy.

Przenośne generatory prądu są niezbędne w niektórych miejscach, takich jak hale magazynowe, przemysłowe oraz place budowy. Przydają się również prywatnym inwestorom np. w ogrodach lub podczas wyjazdu na wczasy na łono natury. Wydajne sprzęty charakteryzują się dużą mocą i są zwykle zasilane olejem. Agregat przenośny staje się niezastąpiony podczas zerwania sieci energetycznej lub w czasie awarii zasilania.

Wszystko co trzeba wiedzieć o agregatach przenośnych

Najlepszy agregat, czyli jaki?

Na wydajność agregatu przenośnego wpływa głównie jego moc znamionowa, którą określa się Kva. Im większa moc, tym wydajniejszy agregat. Przenośne urządzenia mają zazwyczaj moc do 12 kW i są zasilane olejem napędowym. Mogą być to produkty jedno lub trójfazowe. Wysokiej jakości agregat jest wyciszony, dlatego nie przeszkadza w pracy, co znacznie wpływa na komfort pracowników i osób przebywających w jego okolicy.

Agregat przenośny ma bardzo kompaktową budowę, jest dobrze zabezpieczony, przez co odporny na uszkodzenia i awarie. Nowoczesne produkty zostały wyposażone w funkcje samoistnego włączania się wtedy, kiedy następuje awaria i wyłączenie zasilania w sieci energetycznej. Pozwala to zminimalizować ryzyko przestoju oraz strat w przedsiębiorstwach, np. w chłodzeniu produktów lub maszyn.

Zalety mobilnych agregatów prądotwórczych

Agregaty przenośne mogą być wyposażone w wytrzymałe kółka. To proste rozwiązanie wpływa na wygodę używania sprzętu, wszędzie tam, gdzie staje się on niezbędny. Intuicyjny i prosty panel sterowania sprawia, że obsługa agregatu staje się bezpieczna i mało skomplikowana. Zakupiony agregat jest gotowy do pracy, napełniony paliwem oraz olejem dedykowanym do silnika. Czołowi producenci dbają o bezpieczeństwo konsumentów, dlatego ich agregaty przenośne przechodzą liczne testy, które potwierdzają trwałość i wydajność produktów.

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w mobilnych agregatach jest możliwość sterowania urządzeniem za pomocą pilota. Nowoczesne produkty mają równocześnie funkcję włączenia kluczykiem. A obecność świec żarowych zapewnia bezproblemowe odpalenie sprzętu nawet podczas mrozu. Najważniejszą częścią, w jaką wyposażony jest agregat przenośny, jest silnik. Najlepsi producenci korzystają jedynie ze sprawdzonych silników, które pracują niezawodnie przez wiele lat. Silnik pracuje bardzo wydajnie, nie zużywa dużo paliwa i jest wykonany jedynie z wytrzymałych komponentów. Agregat powinien posiadać odpowiednią certyfikację i atest — te dokumenty dają klientowi pewność, że wybrał najlepszy produkt, który posłuży mu przez lata.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.