Artykuł Dodaj artykuł

Nowości produktowe Bruk-Bet - siła natury, ekologii i funkcjonalności!

W branży architektonicznej i budowlanej także panują trendy!

W branży architektonicznej i budowlanej także panują trendy! To one wyznaczają kształt, rozmiar i kolor pojawiających się nowości produktowych. Bruk-Bet w tym roku oferuje kilka ciekawych propozycji płyt i kostek brukowych, które zachwycą fanów naturalnych realizacji, a także odpowiedzą na potrzeby wszystkich, którzy poszukują stylistycznej harmonii – ta jest wymagana nie tylko we wnętrzach, lecz także na posesji.

Taras jak marzenie

Minimalizm dał początek modzie na większe formaty, która przyjęła się, jeśli chodzi o utwardzenie nawierzchni wokół budynków – zwłaszcza tarasów. Do ich realizacji coraz częściej wykorzystuje się duże kafle, które śmiało mogą konkurować z kamieniem naturalnym czy ceramiką. Kuszą nie tyle znacznie lepszymi parametrami wytrzymałościowymi, ile designem; surowym oraz nawiązującym do autentycznych wzorów. W tę modę wpisują się nowe płyty tarasowe Maestro i Realit®, których powierzchnie z serii Poleryt ukazują mistrzowskie kompozycje ziaren kruszyw szlachetnych. W wyniku procesu zeszlifowania i polerowania ich warstwa wierzchnia przypomina klasyczne struktury lastryko, które potrafią zdynamizować przestrzeń. Takie wykończenie w strefie wypoczynku ożywi wystrój i będzie oryginalnym uzupełnieniem dla jednolitych odcieni fasady.

Do nawierzchni, które całkowicie odmienią wygląd tarasu należą też nowe płyty Architect® z drobnymi ziarnami kruszyw szlachetnych o naturalnych odcieniach bieli, beżu i szarości. Takie wykończenie doda przestrzeni elegancji, a jednocześnie sprawi, że aranżacja pozostanie harmonijna i praktyczna. Za ostatnią cechę odpowiada ochrona Lamino® Perlon®, której obecność zapobiega wnikaniu brudu w głąb bruku, a także ułatwia usuwanie zabrudzeń – nawet tych najtrudniejszych, jak kleksy tłuszczu, plamy po ketchupie czy czerwonym winie. Płyty wykazują znacznie mniejszą nasiąkliwość, są odporniejsze na mchy i algi, a intensywnością ich odcieni nie są w stanie zachwiać nawet silne promienie słoneczne.

maestro bruk-betMaestro
architect bruk-betArchitect

Oryginalność jest trendy

Świat bruku – zdominowany przez kwadraty – coraz częściej stawia na niebanalne formy, czego potwierdzeniem są nowe kostki Parkiet, które do złudzenia przypominają podłużne deski, a także heksagonalne płyty Novator® Hexagon, dla których inspiracją do stworzenia była sześcioboczna konstrukcja plastra miodu uznawana w świecie przyrody za idealną. Te niebanalne rozwiązania to odpowiedź na wciąż rosnącą popularność stylów nowoczesnego i modernistycznego. Dzięki nim znacznie łatwiej będzie uatrakcyjnić posesję, na której budynki mieszkalne i publiczne przybierają kompaktowych, kubicznych kształtów. Gama kolorystyczna płyt rozpościera się od stonowanych szarości, przez mocne grafity, po surowe tonacje wapienia, co daje szerokie spektrum zastosowań i pozwala nie tylko bawić się formą, lecz także barwą!

hexagon bruk-betNovator® Hexagon

Nowa rola kostki

Nowością w segmencie kostek brukowych są warianty Novator® Largo i Novator® Forte z wykończeniem Naturyt®, które oddaje szlachetność i piękno naturalnych wzorców; drewna, piaskowca czy marmuru. To propozycje, które całkowicie odmienią spojrzenie na bruk kojarzony z nostalgią miejskich uliczek i romantycznych alejek. Ich nowoczesna forma nie dość, że odegra rolę solidnego utwardzenia ciągów komunikacyjnych, takich jak chodniki czy podjazdy, to będzie też dekoracją przestrzeni – zarówno tej utrzymanej w ryzach nurtu klasycznego, jak i nowoczesnego. Te trzy nowe alternatywy łączy jedno; naturalny design, który wpisuje się w aktualne trendy projektowe. Dzięki skonfrontowaniu go z surową fakturą bruku otrzymano wyważoną mieszankę, która będzie modnym uzupełnieniem każdej posesji. Wizualną wartość dodaną stanowią też prostokątne formy Novator® Largo i Novator® Forte, co zmniejsza ilość fug. Regularnie biegnące spoiny wzmocnią wrażenie uporządkowania, a to wpłynie na estetyczny odbiór całości i harmonijnie zwieńczy scenerię.

novator largo bruk-bet

Novator® Largo

W stronę ekologii

Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną na rynku pojawiają się coraz to nowe rozwiązania, które są przyjazne dla środowiska. W ofercie Bruk-Bet taką propozycją są ekologiczne kostki i płyty brukowe dostępne w dwóch grupach produktowych: HYDROfuga® oraz HYDROplus®. Pierwsze stanowią ażurowe powierzchnie Novator® Hexagon Eco, Novator® Diagonal Eco, Novator® Linus Eco czy Promenada® Eco, które zapewniają możliwość zagospodarowania wolnych szczelin pomiędzy brukiem kruszywem, żwirkiem czy trawą, co tworzy ciekawie wyglądającą i użyteczną powierzchnie biologicznie czynną. W wyniku takiego zabiegu woda opadowa jest znacznie efektywniej odprowadzana, co odciąża ekosystem. HYDROplus® to z kolei kostki oraz płyty, których powierzchnia wykazuje wysoką przepuszczalność wody – nawet przy bardzo gwałtownych ulewach. Ma to przełożenie na redukcję powstawania kałuż czy eliminację zjawisk związanych z podtopieniami budynków. Istniejącą grupę rozwiązań tego typu w ofercie Bruk-Bet poszerzyły nowe kostki Visio® Eco, Novator® Piano Eco, Holland Eco oraz Behaton® Eco.

novator eco bruk-betNovator Eco
Novator Piano EcoNovator Piano Eco

 

Perfekcyjne dopełnienie

Aranżacja przydomowych terenów i przestrzeni wokół obiektów infrastruktury publicznej to jednak nie tylko szlaki wyznaczone przez płyty i kostki brukowe. Do dopełnienia wizerunku estetycznej i funkcjonalnej powierzchni niezbędne są też elementy dodające całości dynamizmu i ułatwiające komunikację. Należą do nich Stopnie Blokowe w postaci prefabrykowanych bloków z betonu wibroprasowanego. Bruk-Bet oferuje je w ciekawych odsłonach kolorystycznych, które pozwolą na jeszcze łatwiejsze dopasowanie do istniejących już (lub planowanych) traktów i stref. To wykończenie Poleryt®, które będzie estetyczną kontynuacją motywu lastryko, a także warianty Metalic Color (o warstwie wierzchniej mieniącej się pod wpływem światła) oraz Rustical®, które dzięki obróbce polegającej na śrutowaniu ukazuje drobnoziarniste kruszywa. Efektem tego elementy z grupy Rustical® mają chropowatą strukturę, co stanowi ich mocny atut – zarówno pod względem dekoracyjnym, jak i praktycznym. Stopnie blokowe są elementami komplementarnymi do płyt i kostek brukowych o tych samych rodzajach kolorystyki i wykończenia powierzchni.

Nowością w ofercie Bruk-Bet są też stopnie okładzinowe będące uzupełnieniem oferty płyt tarasowych z kolekcji Maestro, Realit® i Architect®. Składają się na nie kątowo docięte płyty stopnicowe oraz podstopnicowe o bardziej wygładzonej powierzchni Poleryt® imitującej faktury naturalnych surowców, a także warianty Terrazo®, których cechą charakterystyczną są widoczne mieszanki drobnych ziaren kruszyw i większych grubszych frakcji, tworzących różnorodną mozaikę.

Nowe produkty z oferty Bruk-Bet to rozwiązania tworzone w myśl idei odnoszącej się do tego, że forma i funkcja muszą stanowić jedno, dzięki czemu możliwe jest projektowanie utwardzanych nawierzchni, które nie tyle sprostają próbie czasu i zapewnią bezpieczeństwo. To też wizualna wartość, która przesądza o stylowym zwieńczeniu całości! Te możliwości można poznać na kartach katalogu Bruk-Bet, a także w oddziałach firmowych i punktach Bruk-Bet Design i Autoryzowanych Punktach Sprzedaży.

Artykuł został dodany przez firmę

BRUK-BET Sp. z o.o.

Nazwa Bruk-Bet® jednoznacznie kojarzy się z bogatą ofertą kostek brukowych oraz innowacyjnych płyt tarasowych. Jednak niezwykłą siłę firmy budują także trzy inne marki: Termalica®, Bruk-Bet Fotowoltaika, Georyt® i Intrac® będące liderami w swoich branżach na polskim rynku.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.