Artykuł Dodaj artykuł

Mała kuchnia w wielkim stylu

Architektura i rozkład większości mieszkań udowadnia, że powstały w celach socjalizacji - jest to widoczne w przeznaczeniu znacznej części metrażu na rzecz salonu i przestrzeni wspólnych.

Architektura i rozkład większości mieszkań udowadnia, że powstały w celach socjalizacji - jest to widoczne w przeznaczeniu znacznej części metrażu na rzecz salonu i przestrzeni wspólnych. Zazwyczaj odbywa się to kosztem łazienek i kuchni, w których nie pozostaje wiele miejsca. Dotyczy to również lokali, które z założenia są niewielkie, jak np. kawalerki. Często pomieszczenia te tracą na estetyce, ponieważ priorytetem staje się ich funkcjonalność. Jak odpowiednio urządzić małą kuchnię tak, aby wydobyć z niej praktyczne piękno?

zlewozmywak

Planowanie to podstawa

Duże kuchnie nie wymagają tak dokładnego przemyślenia jak mniejsze, a przesunięcie mebli o kilka centymetrów nie odbije się na ich wyglądzie bądź komforcie użytkowania. Zupełnie inaczej sprawa ma się w przypadku, gdy po wstawieniu niezbędnych sprzętów metraż kuchenny kurczy się o połowę. Warto zatem dokładnie prześledzić potrzeby i preferencje w danym przypadku, aby odpowiednio zaprojektować wnętrze - zanim podjęte zostaną ostateczne decyzje. W niewielkich kuchniach każda powierzchnia jest na wagę złota, zatem doskonale sprawdzają się rozwiązania wykorzystujące ściany i wertykalne dodatki.

Mniej znaczy więcej

Dzięki rozwijającym się technologiom design wspaniale wyraża się w materiałach, z których tworzone są elementy kuchenne. Nie ma zatem potrzeby rezygnowania ze stylu na rzecz wygody. Dobór odpowiedniego wykończenia w wyposażeniu małej kuchni jest doskonałym sposobem na osiągnięcie eleganckiego minimalizmu. Jednocześnie jest to zwrócenie uwagi na jakość elementów, które będą pozostawać w codziennym użytku przez lata. Moda na praktykę sięgnęła nawet najmniejszych kuchni, aby nie pozostawały jedynie pomieszczeniem do przygotowywania posiłków, a przebywanie w nich cieszyło oczy.

Dzięki takiej świadomości, jednym z wnętrzarskich trendów stały się np. granitowe zlewozmywaki o niezwykłej prezencji. Wiele wariantów kolorystycznych pozwala dopasować je do każdego stylu indywidualnie, a wysoka odporność na temperatury i zarysowania sprawia, że nie są wymagające w utrzymaniu.

Jakość, która trwa

Marka SINK Quality, specjalizująca się w produkcji zlewozmywaków granitowych, oferuje produkty najwyższej jakości i trwałości. Wychodząc na przeciw rozmaitym potrzebom Klientów dostępne są odpowiednio zlewozmywaki do szafki 45 cm, 50 cm i 60 cm. W niewielkich kuchniach doskonale sprawdzą się te pierwsze, pozwalając na dopasowanie wyposażenia najwyższej klasy i oszczędność miejsca.

Dopasowując granitowy zlewozmywak do mniejszej kuchni, w ofercie SINK Quality można odnaleźć modele zaprojektowane specjalnie dla takich przestrzeni. Jednokomorowe i ze skróconym ociekaczem, idealnie wpasują się w nawet najmniejsze pomieszczenie i zoptymalizują jego funkcjonowanie. Jednocześnie pojemność komory i odpowiednia ergonomia pozwolą na wygodne korzystanie ze zlewu każdego dnia, mieszcząc wiele naczyń, a blat pozostawiając wolnym od zbędnych przedmiotów.

Dodatkowym atutem jest zastosowanie automatycznych syfonów z technologią "space-saving" - w każdym ze zlewozmywaków SINK Quality. Szczegół wyjątkowo istotny w przypadku kuchni o małym metrażu, gdy zachowana przestrzeń może zostać spożytkowana w innym celu, np. jako miejsce dla środków czystości lub koszy na śmieci.

Eleganckie wykończenie i jakość użytych materiałów sprawia, że zlewozmywaki te same w sobie stają się stylowym dodatkiem wnętrza. W połączeniu z odpowiednio dobraną armaturą i blatami stworzą wyjątkowo wyjątkowo estetyczną kompozycję, bez konieczności upiększania jej zbędnymi dodatkami kradnącymi cenną przestrzeń roboczą.

Artykuł sponsorowany