Artykuł Dodaj artykuł

Mała kuchnia w wielkim stylu

Architektura i rozkład większości mieszkań udowadnia, że powstały w celach socjalizacji - jest to widoczne w przeznaczeniu znacznej części metrażu na rzecz salonu i przestrzeni wspólnych.

Architektura i rozkład większości mieszkań udowadnia, że powstały w celach socjalizacji - jest to widoczne w przeznaczeniu znacznej części metrażu na rzecz salonu i przestrzeni wspólnych. Zazwyczaj odbywa się to kosztem łazienek i kuchni, w których nie pozostaje wiele miejsca. Dotyczy to również lokali, które z założenia są niewielkie, jak np. kawalerki. Często pomieszczenia te tracą na estetyce, ponieważ priorytetem staje się ich funkcjonalność. Jak odpowiednio urządzić małą kuchnię tak, aby wydobyć z niej praktyczne piękno?

zlewozmywak

Planowanie to podstawa

Duże kuchnie nie wymagają tak dokładnego przemyślenia jak mniejsze, a przesunięcie mebli o kilka centymetrów nie odbije się na ich wyglądzie bądź komforcie użytkowania. Zupełnie inaczej sprawa ma się w przypadku, gdy po wstawieniu niezbędnych sprzętów metraż kuchenny kurczy się o połowę. Warto zatem dokładnie prześledzić potrzeby i preferencje w danym przypadku, aby odpowiednio zaprojektować wnętrze - zanim podjęte zostaną ostateczne decyzje. W niewielkich kuchniach każda powierzchnia jest na wagę złota, zatem doskonale sprawdzają się rozwiązania wykorzystujące ściany i wertykalne dodatki.

Mniej znaczy więcej

Dzięki rozwijającym się technologiom design wspaniale wyraża się w materiałach, z których tworzone są elementy kuchenne. Nie ma zatem potrzeby rezygnowania ze stylu na rzecz wygody. Dobór odpowiedniego wykończenia w wyposażeniu małej kuchni jest doskonałym sposobem na osiągnięcie eleganckiego minimalizmu. Jednocześnie jest to zwrócenie uwagi na jakość elementów, które będą pozostawać w codziennym użytku przez lata. Moda na praktykę sięgnęła nawet najmniejszych kuchni, aby nie pozostawały jedynie pomieszczeniem do przygotowywania posiłków, a przebywanie w nich cieszyło oczy.

Dzięki takiej świadomości, jednym z wnętrzarskich trendów stały się np. granitowe zlewozmywaki o niezwykłej prezencji. Wiele wariantów kolorystycznych pozwala dopasować je do każdego stylu indywidualnie, a wysoka odporność na temperatury i zarysowania sprawia, że nie są wymagające w utrzymaniu.

Jakość, która trwa

Marka SINK Quality, specjalizująca się w produkcji zlewozmywaków granitowych, oferuje produkty najwyższej jakości i trwałości. Wychodząc na przeciw rozmaitym potrzebom Klientów dostępne są odpowiednio zlewozmywaki do szafki 45 cm, 50 cm i 60 cm. W niewielkich kuchniach doskonale sprawdzą się te pierwsze, pozwalając na dopasowanie wyposażenia najwyższej klasy i oszczędność miejsca.

Dopasowując granitowy zlewozmywak do mniejszej kuchni, w ofercie SINK Quality można odnaleźć modele zaprojektowane specjalnie dla takich przestrzeni. Jednokomorowe i ze skróconym ociekaczem, idealnie wpasują się w nawet najmniejsze pomieszczenie i zoptymalizują jego funkcjonowanie. Jednocześnie pojemność komory i odpowiednia ergonomia pozwolą na wygodne korzystanie ze zlewu każdego dnia, mieszcząc wiele naczyń, a blat pozostawiając wolnym od zbędnych przedmiotów.

Dodatkowym atutem jest zastosowanie automatycznych syfonów z technologią "space-saving" - w każdym ze zlewozmywaków SINK Quality. Szczegół wyjątkowo istotny w przypadku kuchni o małym metrażu, gdy zachowana przestrzeń może zostać spożytkowana w innym celu, np. jako miejsce dla środków czystości lub koszy na śmieci.

Eleganckie wykończenie i jakość użytych materiałów sprawia, że zlewozmywaki te same w sobie stają się stylowym dodatkiem wnętrza. W połączeniu z odpowiednio dobraną armaturą i blatami stworzą wyjątkowo wyjątkowo estetyczną kompozycję, bez konieczności upiększania jej zbędnymi dodatkami kradnącymi cenną przestrzeń roboczą.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.