Artykuł Dodaj artykuł

Części do wózków widłowych - ile kosztują części zamienne?

Nawet w przypadku najwyższej jakości wózków widłowych przychodzi kiedyś ten czas, gdy w wyniku intensywnej eksploatacji lub po prostu zaleceń resursu - konieczna jest wymiana którejś z części. Co wtedy robić? Gdzie je kupić? I jak nie dać się oszukać? Tego wszystkiego dowiecie się z poniższego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Części do wózków widłowych - ile kosztują części zamienne?

Nawet w przypadku najwyższej jakości wózków widłowych przychodzi kiedyś ten czas, gdy w wyniku intensywnej eksploatacji lub po prostu zaleceń resursu - konieczna jest wymiana którejś z części. Co wtedy robić? Gdzie je kupić? I jak nie dać się oszukać? Tego wszystkiego dowiecie się z poniższego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Ile kosztują części do wózków widłowych?

Kategoria części do wózków widłowych jest naprawdę bardzo szeroka. Zalicza się do niej zarówno niewielkie elementy takie jak śruby czy nakrętki, których koszt to parę złotych, jak i duże w pełni zmontowane mechanizmy - np. maszt, którego zakup to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Zatem podstawową kwestią w przypadku ceny jest sam typ części do wózka widłowego, która będzie potrzebna.

W następnej kolejności ceny części do wózków widłowych uzależnione są od tego, czy są to oryginalne elementy czy ich zamienniki. W tym przypadku zazwyczaj dedykowane części są droższe niż te niemarkowe, jednak przed wyborem tych drugich warto przemyśleć dobrze swoją decyzję. Głównie ze względu na bezpieczeństwo.

Tańsze zamienniki oryginalnych części swoją niższą cenę zawdzięczają zazwyczaj gorszej jakości materiałów z jakich się je wykonuje. Słabsze spoiny czy cieńsze elementy nieoryginalnych części sprawiają, iż odznaczają się one znacznie mniejszą wytrzymałością, a co za tym idzie - łatwiej mogą ulec zniszczeniu i częściej trzeba je wymieniać. Finalnie zatem może okazać się, iż inwestowanie w tańsze części jest mniej opłacalne niż zakup markowych elementów.

Gdzie zamówić części do wózków widłowych?

Jeśli zamówieniem części do wózków widłowych chcesz się zająć osobiście, konieczne jest abyś dobrze znał parametry zarówno urządzenia, jak i elementów, które będziesz zamawiać. Ważne są wszystkie szczegóły.

Części do wózków widłowych - ile kosztują części zamienne?

Jeżeli z kolei nie czujesz się na siłach i nie posiadasz wystarczającej wiedzy, aby samodzielnie dokonywać zakupu - o pomoc poproś konserwatora wózków widłowych, który zajmuje się stanem technicznym floty Twoich wózków.

Obecnie, w dobie internetu, większość części do wózków widłowych zamówić można online. Jest to bardzo wygodny sposób, gdyż dzięki niemu zakupy są:

  • szybsze - wystarczy zaledwie kilka kliknięć, nie trzeba nigdzie jeździć, sprawdzać okolicznych i dalszych składów i sklepów z częściami,
  • tańsze - przede wszystkim - czas to pieniądz, wyszukanie oraz zamówienie artykułów w sieci przebiega szybciej i sprawniej niż wielogodzinna podróż po sklepach, a zużycie prądu komputera czy baterii telefonu generuje znacznie mniejszy koszt niż zużycie paliwa przez samochód,
  • wygodniejsze - wielkogabarytowe części zamienne do wózków widłowych bywają trudne w transporcie, zamawiając je online - nie musisz się martwić o ich przewiezienie.

Warto jednak przed zakupem upewnić się, że części do wózków pochodzą z autoryzowanych źródeł, tak aby ich jakość była wysoka, a one same posiadały gwarancję na zakup. Ponadto, istotne jest sprawdzenie czasu dostawy.

Części zamienne a naprawa w serwisie

Części do wózków widłowych - ile kosztują części zamienne?

Kompleksowym rozwiązaniem dla posiadaczy widlaków jest korzystanie z ofert serwisów wózków widłowych. Zapewniają one pełną opiekę nad stanem technicznym urządzeń, kompleksowe przeglądy oraz, co najważniejsze, zajmują się zarówno zamawianiem, jak i wymianą części.

Zaletami wyboru usługi serwisowania są także:

  • profesjonalna pomoc ze strony fachowców,
  • gwarancje na wykonane naprawy,
  • szybki i łatwy dostęp serwisów do części zamiennych (zazwyczaj posiadają one lub współpracują z magazynami części),
  • możliwość skorzystania z zastępczych wózków na czas usuwania większych awarii lub renowacji urządzeń (opcjonalnie - nie każdy serwis wózków posiada taką opcję - warto o nią zapytać przed podpisaniem umowy).

Co istotne z punktu widzenia właścicieli wózków widłowych - koszt zakupu części zamiennych przez serwis bywa często znacznie niższy niż ceny dla indywidualnych klientów. Wynika to z wieloletniej współpracy i upustów jakie w ramach niej otrzymuje serwis wózków widłowych.

Części do wózków widłowych - podsumowanie

Gdy wózek widłowy wymaga naprawy lub wymiany części - nie warto z tym zwlekać. Odkładanie w czasie koniecznych napraw może jedynie pogorszyć jego stan techniczny, a nawet przyczynić się do powstawania jeszcze gorszych awarii. Dlatego też jak najszybciej zamów części do wózków widłowych przez internet lub skorzystaj z pomocy serwisu wózków widłowych - by nie tracić czasu i jak najszybciej przywrócić dobry stan techniczny pojazdu.

Podobne artykuły