Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Geokrata – wszechstronny produkt czy wielkie oszustwo?

Czy istnieje prawdopodobieństwo spotkania produktu budowlano-instalacyjnego o uniwersalnym zastosowaniu, charakteryzującym się nie tylko doskonałą estetyką, ale i dobrym wpływem na środowisko?

Czy istnieje prawdopodobieństwo spotkania produktu budowlano-instalacyjnego o uniwersalnym zastosowaniu, charakteryzującym się nie tylko doskonałą estetyką, ale i dobrym wpływem na środowisko? Jak najbardziej. Hurtownia instalacyjna Cetel jest jednym ze sklepów specjalizujących się w sprzedaży materiałów instalacyjnych, które posiadają w swojej ofercie geokratę komórkową.

Geokrata – wszechstronny produkt czy wielkie oszustwo?

Geokrata – czym jest?

Geokrata słusznie zyskuje coraz większą popularność dzięki ciekawym cechom oraz wszechstronnemu przeznaczeniu, a także właściwościom sprzyjającym ekologii, ekonomii. Ma formę struktury (złożonej z wielu komórek) łudząco przypominającej plaster miodu. Najczęściej jest sprzedawana wielu rozmiarach i  kolorze zielonym bądź czarnym. Do grona znaczących zalet geokraty komórkowej należą łatwość montażu i demontażu, trwałość, odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne, a także działanie przeciwerozyjne.

Geokrata – może to oszustwo?

Specjaliści i zadowoleni klienci twierdzą zgodnie, że geokrata jest bardzo dobrym produktem. Przeciętni użytkownicy wykorzystują ją do aranżacji lub zagospodarowania ogrodu. Budownicy uważają ją za niezwykle pomocną przy stabilizacji i wzmocnieniu gruntów (skarp, wałów przeciwpowodziowych, podjazdów, a nawet linii brzegowych). Geokrata komórkowa przydaje się również w różnorakich instalacjach przy podbudowie kanałów i rurociągów, a budownicy zajmujący się pracami remontowo-budowlanymi na terenach zamieszkałych doceniają ją podczas budowy podjazdów, chodników, parkingów, dróg leśnych. Można by powiedzieć – w takim razie geokrata komórkowa musi szkodzić środowisku! Otóż nie. Produkt jest ekologiczny, nie zanieczyszcza przyrody, może być wielokrotnie używany (nie ląduje na wysypisku śmieci), a także poddawany recyklingowi. Jej cena zależy od wymiarów oraz materiału, jednak jest to stosunkowo niewielka kwota, dlatego każdego powinno stać na geokratę. Geokrata dopiero zdobywa popularność, jednak druzgocąca przewaga opinii pozytywnych nad negatywnymi wyraźnie świadczy o jej przydatności oraz fenomenie. 

Artykuł sponsorowany