Artykuł Dodaj artykuł

Wysokoefektywne systemy RAC Panasonic zapewnią najwyższy komfort chłodzenia i ogrzewania w domach

Panasonic Heating and Cooling zapewnia rozwiązania spełniające wszelkie potrzeby gospodarstw domowych dzięki swojej ofercie urządzeń typu RAC.

 • Poprawa jakości powietrza dzięki technologii nanoe X i filtrowi PM2.5
 • Wbudowana lub opcjonalna łączność WiFi 
 • Innowacje dla użytkowników końcowych (design jednostki wewnętrznej, zdalny sterownik) i instalatorów (łatwa instalacja)
 • Wysoka efektywność energetyczna

Panasonic Heating and Cooling zapewnia rozwiązania spełniające wszelkie potrzeby gospodarstw domowych dzięki swojej ofercie urządzeń typu RAC. Portfolio obejmuje systemy Split i Multi Split wraz z szeroką gamą jednostek wewnętrznych. W celu zapewnienia jeszcze większego komfortu użytkownikom, wyższej efektywności, a także prostszej instalacji i konserwacji, wiele z nich zostało niedawno udoskonalonych.

Wysokoefektywne systemy RAC Panasonic zapewnią najwyższy komfort chłodzenia i ogrzewania w domach

Jednostki naścienne

Urządzenia naścienne firmy Panasonic można dyskretnie zamontować w dowolnym miejscu. Najnowsza generacja klimatyzatorów obejmuje serię Etherea (VKE), która szczyci się najwyższą klasą energetyczną A+++ zarówno w zakresie chłodzenia, jak i ogrzewania. Jednostkę wyróżniają smukłe i eleganckie wzornictwo oraz inteligentne technologie zapewniające wygodę użytkownikom, w tym wbudowana funkcja WiFi. Urządzenie jest też wyposażone w technologię oczyszczania powietrza nanoe X, która wykorzystuje czyszczące właściwości rodników hydroksylowych (OH).

Rodniki hydroksylowe hamują wzrost zanieczyszczeń, takich jak bakterie, wirusy, pleśnie i nieprzyjemne zapachy, rozkładając je. Technologia nanoe X znacznie zwiększa skuteczność rodników hydroksylowych, wydłużając czas ich życia z mniej niż jednej sekundy do ponad 10 minut. 

Udoskonalona została również konstrukcja serii TZ firmy Panasonic. Jednostki wewnętrzne mają mniejszy korpus o szerokości zaledwie 779 mm i zachowują przy tym imponującą moc i wydajność. W przypadku systemów do 5 kW jednostki wewnętrzne są wystarczająco małe do instalacji nad drzwiami, dzięki czemu idealnie nadają się do ograniczonej przestrzeni. Dodatkowo modele mają wbudowane WiFi dla wygody użytkowników. Z kolei dla utrzymania jakości powietrza jednostki są wyposażone w filtr wychwytujący szkodliwe cząstki stałe (PM2.5), często zawieszone w powietrzu – w tym kurz, niebezpieczne zanieczyszczenia, pyłki, brud, dym i kropelki cieczy. 

Ponadto podstawowa gama jednostek naściennych Panasonic oferuje imponujące możliwości ogrzewania i chłodzenia oraz nową, stylową konstrukcję obudowy, która umożliwia łatwą instalację. 

Wszystkie jednostki naścienne posiadają żaluzje Aerowings - dwie niezależne żaluzje koncentrują przepływ powietrza w celu schłodzenia pomieszczenia w jak najkrótszym czasie i pomagają równomiernie rozprowadzać powietrze. Aerowings zapewniają większą kontrolę nad kierunkiem przepływu powietrza, dzięki czemu żadne miejsce nie jest poddawane ciągłemu zimnemu podmuchowi.

Uproszczona konstrukcja ułatwia instalację i konserwację

W odpowiedzi na potrzeby instalatorów Panasonic udoskonalił konstrukcję jednostek TZ i podstawowych modeli RAC, tak by urządzenia były zoptymalizowane pod kątem instalacji i konserwacji. Innowacje obejmują:

 • Nowe płyty montażowe zapewniają większą stabilność i wytrzymałość
 • Blokada suwaka do łatwego blokowania/odblokowania
 • Brak zaślepek śrubowych ułatwia dostęp 
 • Wbudowany wspornik ułatwia bezpieczny montaż i serwisowanie
 • Łatwy dostęp do przyłączy i węża odprowadzania skroplin 
 • Nowa płytka PCB umożliwia łatwe podłączanie przewodów; jest też łatwa w demontażu, nie wymaga zdejmowania listwy zaciskowej
 • Łatwy do demontażu wentylator poprzeczny

Innowacyjne rozwiązania grzewcze i chłodzące

Konsola podłogowa jest idealnym rozwiązaniem do zastąpienia starych systemów z kotłem. Generuje szum na poziomie jedynie 20 dB(A), co oznacza, że jednostka jest supercicha. Ma też elegancką konstrukcję, która dobrze pasuje do typowych europejskich wnętrz, a jej kompaktowe rozmiary pozwalają na montaż w ograniczonej przestrzeni, np. pod oknami. Konsola podłogowa zapewnia podwójny kierunek przepływu powietrza, aby utrzymać stałą temperaturę w całym pomieszczeniu. Jest wyposażona w innowacyjną technologię nanoe X firmy Panasonic, która oczyszcza powietrze zarówno w trybie ogrzewania, jak i chłodzenia.

Również jednostki kanałowe Panasonic mają kompaktową konstrukcję o wysokości zaledwie 200 mm i oferują supercichą pracę na poziomie 23 dB(A). Urządzenia tego typu posiadają pompę regulującą odpływ wody i filtr powietrza, które zapewniają dodatkową wygodę. 

Z kolei 4-kierunkowa jednostka kasetonowa 60x60 jest superkompaktowa i ma tylko 260 mm wysokości, aby idealnie dopasować się do każdego sufitu. Zapewnia cichą pracę na poziomie 22 dB(A). Jest także wyposażona w zdalny sterownik Sky Controller, który zapewnia skuteczną i inteligentną kontrolę. 

Systemy Multi Split 

Oprócz szerokiej gamy jednostek wewnętrznych, seria RAC firmy Panasonic oferuje zaawansowane technologicznie jednostki zewnętrzne typu Multi Split, które umożliwiają podłączenie do 5 jednostek wewnętrznych z indywidualnym sterowaniem. Oferta Multi Split zapewnia szeroki wybór dla projektów, umożliwiając podłączenie różnych typów jednostek wewnętrznych - odpowiednich dla każdego pomieszczenia. Ponadto wszystkie modele naścienne są wyposażone we wbudowaną funkcję WiFi.

Inteligentna łączność i funkcja WiFi

Wszystkie jednostki naścienne Panasonic oferują funkcję WiFi - część w standardzie (Etherea, TZ), podczas gdy inne mają możliwość podłączenia WiFi w celu inteligentnego sterowania urządzeniami. Opcja ta umożliwia również korzystanie z aplikacji Panasonic Comfort Cloud, dzięki czemu użytkownicy mogą zdalnie sterować wszystkimi funkcjami związanymi z ogrzewaniem i chłodzeniem, w tym monitorować zużycie energii w celu uzyskania większych oszczędności i ograniczenia kosztów. 

Ponadto połączenie z Internetem pozwala korzystać z funkcji sterowania głosem, dostępnej w różnych językach. Funkcja ta oferuje liczne korzyści zarówno w budynkach komercyjnym, jak i mieszkalnych. Przykładowo właściciele domów, którzy przyzwyczajeni są do sterowania oświetleniem i urządzeniami audio za pomocą głosu, mogą teraz kontrolować również system klimatyzacji Panasonic, zapewniając sobie komfortowe warunki.

Systemy RAC firmy Panasonic są dostępne z wieloma dodatkowymi akcesoriami pomagającymi zoptymalizować każde rozwiązanie w zakresie ogrzewania i chłodzenia. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.aircon.panasonic.eu.

Artykuł został dodany przez firmę

Panasonic Marketing Europe Gmbh

Firma Panasonic liderem w branży ogrzewania i klimatyzacji. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji systemów grzewczych i chłodniczych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły