Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Najmodniejsze kolory i trendy we wnętrzach w 2020 roku. Poznaj je wszystkie!

Czeka Cię gruntowny remont mieszkania? Poszukujesz inspiracji do stworzenia własnych aranżacji? Jeśli tak, ten poradnik na pewno Ci się przyda.

Czeka Cię gruntowny remont mieszkania? Poszukujesz inspiracji do stworzenia własnych aranżacji? Jeśli tak, ten poradnik na pewno Ci się przyda. 

Z roku na rok coraz większą wagę przykładamy do tego, w jakich warunkach mieszkamy. Nasze oczekiwania względem standardu i wystroju mieszkań diametralnie poszły w górę. Jeżeli stoisz przed wyzwaniem urządzenia domowego wnętrza na nowo, zajrzyj do naszego poradnika, aby przyjrzeć się trendom na 2020 rok. 

Najmodniejsze kolory i trendy we wnętrzach w 2020 roku. Poznaj je wszystkie!

 

Kolor roku: Classic Blue

Według Pantone Institute, kolorem 2020 roku jest Classic Blue, katalogowo oznaczony numerem 19-4052. To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy cenią sobie niebieski kolor we wnętrzach. Mocny akcent wprowadza sporo świeżości i ożywienia, przy okazji harmonizując przestrzeń. Na fali popularności błękitu powstają całe kolekcje tapet, wykorzystujących tę barwę – i to nie tylko w morskim kontekście.

Natura w centrum zainteresowania

Bliżej natury, bliżej zieleni, bliżej naturalnych materiałów. Ten trend, oparty na czymś głębszym, na szacunku do planety i chęci czerpania z jej zasobów z umiarem, z pewnością pozostanie z nami na dłużej. Wykorzystanie tkanin o naturalnych fakturach, sięganie po surowce w postaci kamienia czy drewna, stonowana paleta barw, oscylująca wokół zieleni, brązu i beżu – tak w skrócie można scharakteryzować trend oparty na chęci obcowania z naturą. Wybierając stoły do salonu, warto uwzględnić tę tendencję i sięgnąć raczej po model wykonany z drewna, bogato usłojony i utrzymany w naturalnej tonacji niż po egzemplarz z tworzywa sztucznego. Koniecznie ustaw na stole wazonik z garścią naturalnych traw, które podkreślą eko charakter całej aranżacji. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach!

Kojąca szałwia

Wśród modnych barw 2020 roku nie mogło zabraknąć szałwii. Ten delikatny, rozbielony odcień zieleni świetnie współgra z nurtem ekologicznym, uzupełniając go i dopełniając. Wprowadź do wnętrza odrobinę brązu i beżu pod postacią modnych dodatków, takich jak bawełniane i lniane obrusy czy narzuty, żeby stworzyć przytulną przestrzeń. Ustaw też kilka roślin doniczkowych. Dla spotęgowania efektu, możesz przełożyć je do donic wyplecionych z wikliny czy hiacynta wodnego. Jeśli chcesz dokupić nowe krzesła pikowane, możesz postawić właśnie na tapicerkę w szałwiowym odcieniu. Szeroki wybór interesujących modeli krzeseł znajdziesz w sklepie online https://halomeble.pl/316-krzesla-pikowane.

Naturalny kamień z mocnym rysunkiem

W 2020 roku kamień będzie bardzo często pojawiać się we wnętrzach. Popularnością cieszy się przede wszystkim ten o bogatym rysunku. Interesujący wzór to cecha charakterystyczna terazzo, znanego również pod nazwą lastryko. Kamienne kuchenne blaty, kamienne parapety, wreszcie kamienne kominki – ten motyw możesz wprowadzić do domowego wnętrza pod różnymi postaciami. 

Roślinne akcenty

Soczyście zielone rośliny będą pojawiać się w dobrze urządzonych wnętrzach w formie żywej, doniczkowej i ciętej, ale również pod postacią ilustracji, plakatów, obrazów i tapet. Każdy tego typu akcent przybliża człowieka do natury, pozwala się wyciszyć i odprężyć po ciężkim dniu pracy. Uspokaja, koi zmysły i łagodzi skołatane nerwy. 

Podobne artykuły