Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Naturalny kamień elewacyjny – wizytówka każdego domu.

Rodzaj elewacji na domach to pierwsza rzecz, na którą spoglądamy przybywając do kogoś w odwiedziny. To swoista wizytówka, z której wiele można wyczytać. Zadbana i wykonana z dobrych materiałów, z pewnością zrobi odpowiednie wrażenie i zyska uznanie w oczach gości. Warto dołożyć wszelkich starań, aby dobrze się prezentowała.

Naturalny kamień elewacyjny – wizytówka każdego domu.

Rodzaj elewacji na domach to pierwsza rzecz, na którą spoglądamy przybywając do kogoś w odwiedziny. To swoista wizytówka, z której wiele można wyczytać. Zadbana i wykonana z dobrych materiałów, z pewnością zrobi odpowiednie wrażenie i zyska uznanie w oczach gości. Warto dołożyć wszelkich starań, aby dobrze się prezentowała.

Na rynku jest dostępna szeroka gama materiałów elewacyjnych, począwszy od paneli betonowych, drewnopodobnych, aż do wykonanych z przeróżnych tworzyw sztucznych. Niestety, większość tych produktów posiada poważne wady i po instalacji często okazują się wielkim rozczarowaniem. Co w takim razie wybrać aby nie żałować ? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę ?

Wybór jest prosty. Zdecydowanie warto postawić na naturalny kamień elewacyjny. Określenie – naturalny kamień elewacyjny, jest jednak nadużywane przez handlowców. Często pod tą nazwą ukrywane są materiały, które jedynie imitują kamień naturalny, i mogą wprowadzić nas w błąd. Dlatego podczas zakupów należy z uwagą przyglądać się poszczególnym produktom i wybierać tylko te z prawdziwego kamienia. Taki produkt z pewnością nas nie rozczaruje i spełni wszystkie pokładane w nim w nadzieje.

Dlaczego warto wybrać naturalny kamień elewacyjny ?

Kamień naturalny ma tak wiele zalet, że trudno wybrać tą dominującą. Wszystkie jednak składają się na zdecydowanie pozytywny obraz produktów z kamienia naturalnego.

Najważniejszą zaletą elewacji z kamienia jest jego wyjątkowa trwałość i wytrzymałość. Decydując się na takie elewacje możemy być pewni, że będą służyć nam i naszym wnukom przez wiele, wiele lat. Kamień na ścianach domu narażony jest na codzienny kontakt z różnymi warunkami atmosferycznymi. Często jest to deszcz, śnieg czy grad. Również mróz czy intensywne nasłonecznienie są czynnikami, które mocno oddziałują na ściany domów. Elewacja z kamienia doskonale zniesie wszystkie te zagrożenia, bez uszczerbku dla jej wyglądu.

Dzięki wysokiej odporności na zarysowania, uderzenia czy inne uszkodzenia mechaniczne elewacja z kamienia stanowi inwestycję wręcz idealną. Szczególnie wrażliwą na uszkodzenia częścią domu jest tak zwana podmurówka lub cokół. To tędy często do domu dostaje się wilgoć, co może powodować powstawanie pleśni i grzyba na ścianach. Ich obecność w pomieszczeniach jest niebezpieczna i naraża nas na poważne choroby układu oddechowego. Dzięki wyjątkowo niskiej nasiąkliwości kamień nie chłonie, i nie magazynuje wody. To pozwala na ochronę i zabezpieczenie tych newralgicznych elementów domu. Decydując się na ułożenie kamienia naturalnego na cokołach, zapewniamy sobie estetyczną dekorację domu oraz dodatkowo solidną warstwę ochronną.

Nieszablonowość i oryginalność jest dzisiaj bardzo wysoko ceniona. Jeżeli zależy nam na stworzeniu unikalnej aranżacji, to inwestycja w kamień elewacyjny z pewnością na to pozwoli. Kamień naturalny to materiał w całości tworzony przez naturę. Dzięki temu gama kolorów i wzorów jest nieograniczona i jedyna w swoim rodzaju. Bloki kamienne pochodzące nawet z tego samego złoża, zawsze różnią się między sobą. Ta cecha kamienia gwarantuje, że bez względu czy wybierzemy łupek, granit czy kwarcyt, zawsze możemy być pewni, że nasze panele będą unikatowe. Polecamy zapoznanie się z ofertą sklepu internetowego Kamienne Wnętrza https://kamiennewnetrza.pl/kamien-naturalny/kamien-elewacyjny - posiadają bogatą ofertę kamieni elewacyjnych.

Kamienne panele elewacyjne to szybki i prosty montaż.

Naturalny kamień elewacyjny – wizytówka każdego domu.

Argumentem, który często przekonuje klientów do zakupu kamiennych paneli jest ich bezproblemowy montaż. Do ich instalacji nie są wymagane jakieś specjalne narzędzia czy środki. Aby prawidłowo zamontować panele należy tylko odpowiednio oczyścić i osuszyć ściany, a następnie położyć cienką warstwę specjalnego kleju. Panele przykleja się na tzw. zakładkę. Po ułożeniu i wypoziomowaniu pierwszego panela, resztę układa się jak klocki. Nie musimy martwić się nierównościami ścian, panele wszystko idealnie zamaskują.

Aby panele elewacyjne cieszyły nas swoją urodą, należy je co kilka lat poddawać procesowi impregnacji. Dzięki temu wzmocni się ich walory wytrzymałościowe oraz utworzy warstwę ochronną, która będzie zapobiegać zabrudzeniom.