Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

E-book z kuchennymi i łazienkowymi poradami wnętrzarskimi od Ceramiki Tubądzin

Grupa Tubądzin we współpracy z popularnymi blogerkami wnętrzarskimi – Ulą Michalak (InteriorsDesingBlog.com), Kasią Bobocińską-Czerwińską (ConchitaHome.pl), Kasią Szostakowską (PoliszDesign.pl) – przygotowała e-book z poradami, jak stylowo wyremontować łazienkę i kuchnię.

Logo Tubądzin

Grupa Tubądzin we współpracy z popularnymi blogerkami wnętrzarskimi – Ulą Michalak (InteriorsDesingBlog.com), Kasią Bobocińską-Czerwińską (ConchitaHome.pl), Kasią Szostakowską (PoliszDesign.pl) – przygotowała e-book z poradami, jak stylowo wyremontować łazienkę i kuchnię. 

W dzisiejszym świecie ciągłego pośpiechu łazienka spełnia funkcje w dużej mierze związane z odpoczynkiem, relaksem czy chwilą potrzebnej samotności.

Dobrze zaprojektowana, spełnia potrzeby estetyczne i funkcjonalne wszystkich użytkowników, tworzy przemyślaną przestrzeń, która nie tylko odzwierciedla pożądany styl, ale pozwala cieszyć się nim przez co najmniej kilka lat. 

Natomiast nowoczesna kuchnia to spójność – nie tylko w wyborze płytek i wykończenia, ale także AGD i dodatków. W wielu przypadkach nie jest to już osobne pomieszczenie, pełniące także funkcję jadalni, ale otwarta przestrzeń, często połączona z salonem wyspą kuchenną.

Możliwości aranżacji i projektu kuchni jest tyle, ile przestrzeni mieszkalnych i preferencji użytkowników.  

Grupa Tubądzin we współpracy z popularnymi influencerkami wnętrzarskimi – Ulą Michalak (InteriorsDesingBlog.com), Kasią Bobocińską-Czerwińską (ConchitaHome.pl), Kasią Szostakowską (PoliszDesign.pl) – przygotowała e-book z poradami, jak stylowo wyremontować łazienkę i kuchnię. 

E-book z kuchennymi i łazienkowymi poradami wnętrzarskimi od Ceramiki TubądzinŁazienka Uli Michalak, z wielkoformatową kolekcją Specchio Carrara projektu Macieja Zienia 

E-book „Remont łazienki i kuchni oczami blogerek wnętrzarskich” można pobrać na stronie https://www.tubadzin.pl/poradnik-wnetrzarski/. W materiale znajdują się nie tylko porady i inspiracje, jak zaprojektować łazienkę i kuchnie oraz jakie wykończenie wnętrza wybrać, ale również pomysły na aranżacje innych pomieszczeń w mieszkaniu.

Łazienka – oaza spokoju z modnymi akcentami  

Statystycznie łazienkę remontujemy średnio co 15 lat, a do jej metamorfozy podchodzimy jak do wielkiego projektu – chcemy pomysłu, który połączy funkcjonalność z estetyką. Dlatego Ula Michalak sugeruje, aby inspiracji szukać na targach wnętrzarskich oraz w ofercie czołowych producentów ceramiki. Jej serce skradła kolekcja płytek Macieja Zienia inspirowana marmurem, która sprawdzi się we wnętrzach minimalistycznych (połączona z bielą i czernią) lub w pomieszczeniach z dodatkami w stylu modern glamour. Autorka bloga InteriorsDesing podkreśla jednak, że styl glamour może być dzisiaj błędnie interpretowany: To nie kryształowe żyrandole czy pikowane, fioletowe sofy. To elegancja i klasa. Właśnie dlatego w mojej łazience nie znajdziesz spektakularnego chandeliera. Zamiast niego wybrałam elegancką lampę, która subtelnie zahacza o mid-century.

Kasia Bobocińska-Czerwińska w swojej łazience połączyła klimat przedwojennych aranżacji z lat 30. z nowoczesnymi rozwiązaniami. Blogerka wybrała białe i czarne płytki ceramiczne  i stworzyła łazienkę typową dla pałacowych wnętrz. Całość dopełniła ścianą pomalowaną na czarno.

Autorka bloga ConchitaHome do czarno-białej aranżacji wybrała również złote akcenty dekoracyjne. Kasia Bobocińska-Czerwińska radzi, aby w urządzaniu łazienki uważać na wybór dodatków. W swoim mieszkaniu postawiła na połączenie klasyki i nowoczesności: Głównym założeniem było zbliżenie się w jak największym stopniu do klasyki i jednoczesne uniknięcie stylizowanych elementów, np. kranów w stylu retro. W łazience pojawił się  współczesny grzejnik oraz elektroniczne baterie. 

E-book z kuchennymi i łazienkowymi poradami wnętrzarskimi od Ceramiki Tubądzin

Łazienka Kasi Bobocińskiej-Czerwińskiej z mozaiką Tower Hill

Kuchnia – projektowanie od zera czy mały lifting? 

Statystycznie kuchnie poddajemy remontowi częściej niż łazienkę, ale, jak podkreśla influencerka Kasia Szostakowska, remont może być różnie definiowany: Nie zawsze chodzi o aranżowanie wnętrza od zera. Oczywiście najłatwiej będzie zdemontować wszystkie sprzęty i meble, zaprojektować pomieszczenie na nowo i użyć w 100% nowych materiałów. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, to zastanów się, jakie elementy chcesz wymienić najbardziej.  

Mieszkanie Kasi ma tzw. otwartą strefę dzienną, gdzie kuchnia jest połączona z salonem oraz przedpokojem. Urządzanie takiego wnętrza jest dość trudne. Należy wziąć pod uwagę spójność całej przestrzeni, nie tylko jednego pomieszczenia. I tak dobrać materiały, aby wszystko do siebie pasowało. W aranżacjach tego typu świetnie sprawdza się wyspa kuchenna i to właśnie od dodania tego elementu do wnętrza influencerka zaczęła lifting swojego mieszkania. Autorka bloga PoliszDesign zdecydowała się na blat wykonany z gresu, a dokładnie na płytę wielkoformatową marki MONOLITH. Jak podkreśla architekt Grupy Tubądzin, Tomasz Smus: Wybór wielkoformatowych płyt gresowych na okładziny mebli kuchennych to rozwiązanie zdobywające w Polsce coraz więcej zwolenników. Wszelkiego rodzaju inspiracje, kamienne czy betonowe, to tylko kwestia gustu i ich właściwego doboru do charakteru wnętrza.   

Całą aranżację kuchni dopełniają dodatki i małe AGD, które warto połączyć kolorystycznie i stylistycznie z elementami wykończenia – blatem czy frontami szafek.

E-book z kuchennymi i łazienkowymi poradami wnętrzarskimi od Ceramiki Tubądzin

Kuchnia Kasi Szostakowskiej – blat z kolekcji Pietrasanta, marki Monolith

Jeśli zamiast nowoczesnego lub eklektycznego stylu kuchni wolimy wnętrza w aranżacji retro, to warto zainspirować się kuchnią Kasi Bobocińskiej-Czerwińskiej. Influencerka połączyła elegancki marmur z ciepłym naturalnym drewnem.  

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 50 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in.  Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły