Artykuł Dodaj artykuł

Podsumowanie "Tubądzin Arena Design - Zero Waste" w Europie Środkowej i Wschodniej oraz zmiana formuły spotkań

W związku ze światową pandemią koronawirusa, wywołującego chorobę COVID-19, trwają prace nad nową formułą międzynarodowej współpracy z architektami w ramach Tubądzin Arena Design. Jednocześnie Grupa Tubądzin podsumowuje pierwszy kwartał działań na Ukrainie i w Mołdawii.

Logo Tubądzin

W związku ze światową pandemią koronawirusa, wywołującego chorobę COVID-19, trwają prace nad nową formułą międzynarodowej współpracy z architektami w ramach Tubądzin Arena Design. Jednocześnie Grupa Tubądzin podsumowuje pierwszy kwartał działań na Ukrainie i w Mołdawii.

Sukcesy „Tubądzin Arena Design  – wellbeing” w 2019 r. na Ukrainie i na Węgrzech spowodowały ogromny popyt wśród branży architektonicznej na podobne wydarzenia w naszej części Europy. Porównywalne problemy i wyzwania, z którymi mierzą się biura architektoniczne i projektowe w Europie Środkowej i Wschodniej sprawiły, że międzynarodowe spotkania branży cieszą się ogromnym powodzeniem.

Podsumowanie "Tubądzin Arena Design - Zero Waste" w Europie Środkowej i Wschodniej oraz zmiana formuły spotkań

 Tubądzin Arena Design – Zero Waste, Charków, Ukraina

Niestety, w związku ze światową pandemią, a także zakazami podróży oraz uszczelnieniem granic, formuła bezpośrednich spotkań musi zostać tymczasowo zawieszona. Zdrowie  i bezpieczeństwo osób biorących udział w spotkaniach jest dla firmy najważniejsze, dlatego Grupa Tubądzin pracuje obecnie nad alternatywnymi możliwościami kolektywnej wymiany wiedzy i inspiracji w branży. Korzystając z możliwości technologicznych wirtualnej rzeczywistości i zachowując podstawowe założenia Tubądzin Arena Design, dyskusja  o najważniejszych wyzwaniach w branży nadal jest możliwa i potrzebna. O wszystkich zmianach Tubądzin będzie na bieżąco informował krajowych i zagranicznych partnerów oraz media. 

Tymczasem za nami pierwszy kwartał międzynarodowych spotkań w środkowoeuropejskim regionie, który warto podsumować. Do udziału w tegorocznej edycji zaproszono, oprócz biur węgierskich i ukraińskich, najlepsze biura projektowe i architektów z Mołdawii i Rosji. W 2020 r. odbyły się spotkania na Ukrainie i w Mołdawii: we Lwowie (23 stycznia), Dnieprze (29 stycznia), Kijowie (19 lutego), Kiszyniowie (5 marca) i Charkowie (12 marca). Zaplanowane spotkania Tubądzin Arena Design w Kaliningradzie, Budapeszcie i Odessie zostały wstrzymane i przesunięte w czasie.

W Charkowie pracowaliśmy już na tematach, które są tu i teraz. Teraz właśnie jest czas na zmierzenie się z realiami zmiennego i niepewnego świata. Dlatego najbardziej potrzebna jest jasna wizja tego dokąd zmierzamy jako branża oraz konsekwencja w realizacji tej wizji. W czasach kryzysu widzimy jak ważna jest jakość ludzkiego życia, rozumiana zarówno jako więzi międzyludzkie, ale też otoczenie, w którym żyjemy. Podczas spotkania w Charkowie uczestnicy Tubądzin Arena Design wykorzystywali swój potencjał do wypracowania kierunku działań i zmian na najbliższy czas. I mimo, że dalszą współpracę z zagranicznymi partnerami musimy chwilowo zawiesić i przenieść do Internetu, wydarzenia, które odbyły się w pierwszym kwartale oraz ogromna dynamika ostatniego spotkania na Ukrainie pokazały nam, że nawet jeśli zmienimy tymczasowo formułę, to rozmowy i praca nad dobrostanem przyszłego życia, także w kontekście architektury, jest obecnie bardzo potrzebna. – mówi Ewa Kryszkiewicz, Development and Cooperation with Architects Manager, pomysłodawczyni Tubądzin Arena Design.

Podsumowanie "Tubądzin Arena Design - Zero Waste" w Europie Środkowej i Wschodniej oraz zmiana formuły spotkań

Ewa Kryszkiewicz oraz zespół srzedażowy Grupy Tubądzin (od lewej): Mikhajlo Levytsky (Mołdawia, Ukraina), Vitaljy Baglyuk (Ukraina), Lyuboyr Kolisnyk (Ukraina)

Ideą edycji programu z zagranicznymi partnerami w 2020 r. jest hasło „zero waste” czyli praca nad nowym podejściem do korzystania z zasobów przy tworzeniu obiektów, przestrzeni czy produktów, które służyć mogą odbiorcom przez długie lata. Program Tubądzin Arena Design skupia się w tym roku na zmianach zachodzących w życiu nie tylko człowieka, ale też pokoleń. Z tej szerokiej i długotrwałej perspektywy przygląda się odpowiedzialności architekta związanej ze zrównoważonym planowaniem przestrzeni oraz obiektów – zarówno prywatnych, jak i użyteczności publicznej.

Partnerami dotychczasowych wydarzeń na Ukrainie było Biuro Architektoniczne i Projektowe Agencja Zdorenko. Patronatem i wsparciem objął je także najważniejszy magazyn wnętrzarski  – Prima Interior. 

Podczas wszystkich wydarzeń Tubądzin Arena Design, poza merytorycznymi dyskusjami, uczestnicy ilustrowali swoje pomysły kreatywnymi moodboardami. Miały one na celu wzajemne inspiracje  i dzielenie się wiedzą, a najlepsze z nich mogą liczyć na wsparcie i promocję ze strony firmy Tubądzin. 

Podsumowanie "Tubądzin Arena Design - Zero Waste" w Europie Środkowej i Wschodniej oraz zmiana formuły spotkań

 Tubądzin Arena Design – Zero Waste, Charków, Ukraina

Na rynku ukraińskim, dzięki zaangażowaniu i świadomym rynkowo działaniom przedstawicieli handlowych firma zbudowała silne relacje z architektami, owocujące zaufaniem i ścisłą współpracą. Tubądzin jest na Ukrainie bardzo znaną i cenioną marką w branży płytek ceramicznych. W dotychczasowych panelach w 2019 i 2020 r. wzięło już  udział ponad 800 architektów i przedstawicieli branży – z Ukrainy i spoza niej. 

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120x240 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni,, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin. W roku 2019 firma sprzedawała swoje produkty do 50 krajów.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in.  Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowe konkursy dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.  

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły