Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Dekton Uyuni, najbielszy wśród płyt wielkoformatowych

Wielkoformatowe powierzchnie Dekton, produkowane przez hiszpańską firmę Cosentino, oferowane są w kilkudziesięciu oryginalnych wzorach, pasujących do każdej przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej.

Wielkoformatowe powierzchnie Dekton, produkowane przez hiszpańską firmę Cosentino, oferowane są w kilkudziesięciu oryginalnych wzorach, pasujących do każdej przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej. Odcień Uyuni, który swą nazwę zaczerpnął z solnej pustyni w Boliwii, to całkowicie nowe spojrzenie na biały kolor. Najnowsza propozycja innowacyjnej i bardzo zaawansowanej technologicznie powierzchni, pozwala architektom i klientom realizować projekty o wyjątkowej wyrazistości. 

Dekton Uyuni CosentinoDekton Uyuni Cosentino

Producenci powierzchni ultrakompaktowej Dekton Cosentino znów wprowadzają małą rewolucję do branży architektury i designu. Uyuni ma być najbardziej ekstremalną, czystą i gładką bielą wśród dostępnych na rynku kwarcowych materiałów wykończeniowych. 

Biały odcień, uderzający swym lodowatym i krystalicznym wyglądem, powstał jako efekt inspiracji boliwijską Uyuni - największą naturalną pustynią solną na świecie. Podczas prac nad najnowszym odcieniem Dektonu, starano się uchwycić niezwykłe piękno i czystość tego niekwestionowanego cudu natury. Jego delikatnie teksturowana powierzchnia wzbogaca matowe wykończenie sprawiając, że materiał jest niezwykle przyjemny w dotyku, a prostota i jego wyrafinowane wykończenie pozwala tworzyć piękne, innowacyjne przestrzenie, dające wrażenie przestronności, światła, porządku i świeżości.

Carmen González Peregrin, Product Manager Dekton, mówi o najnowszej propozycji: “Żyjemy w czasach ciągłych zmian, klienci poszukują nowości i oczekują od nas propozycji materiałów, tekstur i wzorów, które odzwierciedlać będą obecne trendy kolorystyczne. Chcieliśmy stworzyć coś nowego i unikalnego, biel inną niż ta znana na rynku powierzchni kamiennych. Uyuni to ekstremalnie biały, wręcz krystaliczny kolor, charakteryzujący się delikatnym niebieskim odcieniem, który nadaje mu lodowaty i nieskazitelnie czysty wygląd.” 

Będąc częścią światowej premiery “The Collection Dekton 2020”, wprowadzającej szereg innowacyjnych kolorów dla architektury, Uyuni dołącza do serii Dekton Chromica, złożonej z kolorów głębokich i nasyconych, inspirowanych najbardziej niezwykłymi i odległymi zakątkami Ziemi. Uyuni uzupełni paletę innych rodzajów bieli, dostępnych w portfolio Dekton. Dołączając do pozostałych odcieni o cieplejszym charakterze, nowy odcień rozszerzy możliwości projektowe i pozwoli tworzyć idealne kompozycje bieli. 

Dzięki wielkoformatowym rozmiarom, płyty Uyuni mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów, wewnątrz i na zewnątrz. To doskonały materiał na blaty kuchenne i łazienkowe, podłogi, okładziny ścian czy fasady, gwarantujący najlepsze właściwości techniczne i mechaniczne. Zapewnia je rewolucyjna technologia spiekania cząsteczek kwarcu, szkła i porcelany, wykorzystywana przy produkcji powierzchni ultrakompaktowej Dekton.

Podobne artykuły