Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Jak urządzić łazienkę w nowoczesnym stylu?

Odpowiednio zaaranżowana i wyposażona łazienka powinna być nie tylko użyteczna, ale również stylowa i elegancka.

Odpowiednio zaaranżowana i wyposażona łazienka powinna być nie tylko użyteczna, ale również stylowa i elegancka. Dlatego też urządzając to pomieszczenie, warto zwrócić uwagę na funkcjonalność, jak również wygląd poszczególnych elementów. W jaki sposób więc odpowiednio urządzić łazienkę w stylu nowoczesnym? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Jak urządzić łazienkę w nowoczesnym stylu

  1. Stonowana kolorystyka
  2. Nowoczesna armatura i grzejniki

Stonowana kolorystyka

Pierwszym krokiem podczas urządzania łazienki, powinien być dobór płytek oraz armatury do pomieszczenia. W łazienkach nowoczesnych dominuje minimalizm, przejawiający się w określonej kolorystyce. Zazwyczaj więc właściciele decydują się na płytki w kolorze czerni, bieli oraz odcieniach szarości. Kolorowe dodatki zdarzają się rzadko, a jeśli tak, to zwykle pojawiają się one jako niewielkie gadżety czy też meble. Do nowoczesnych łazienek coraz częściej wkraczają również płytki drewnopodobne, czyli imitujące kolorystyką oraz fakturą prawdziwe drzewo. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszą się też płytki z naturalnych materiałów, takich jak łupek, gres, marmur czy też płytki cementowe lub betonowe. Warto przy tym pamiętać, że odpowiedni dobór kafli podłogowych i ściennych pozwala uzyskać konkretny efekt wizualny.

Nowoczesna armatura i grzejniki

Armatura w nowoczesnej łazience czy pokoju kąpielowym opiera się przede wszystkim na prostokątnych albo kwadratowych kształtach oraz prostych formach, takich jak modele dostępne na https://heban.net/armatura-i-grzejniki. Są one nie tylko estetyczne wizualnie i znakomicie wpisujące się w trend minimalizmu, ale również wysoce funkcjonalne. Dużym zainteresowaniem klientów ciesza się szczególnie nablatowe umywalki, pozwalające na wykorzystanie wolnej przestrzeni wokół umywalki. Są one produkowane z nowoczesnych materiałów i kompozytów, a także wyposażone w innowacyjne systemy, dzięki którym możliwe są np. znaczne oszczędności wody. Ponadto umywalki tego typu są zazwyczaj bardzo solidne i wytrzymałe, ale równocześnie lekkie i cienkie.

Podobnie przedstawia się kwestia grzejników. Ich trwała, stabilna konstrukcja idzie w parze z wizualną lekkością. Są one zazwyczaj dostępne w kolorze białym lub też stalowym, choć coraz częściej natrafić można również na modele czarne.

Należy przy tym pamiętać, aby przy wyborze armatury czy grzejników, kierować się nie tylko ich wyglądem, ale także (a może przede wszystkim) ich jakością oraz użytecznością. Dobrej klasy urządzenia pozwalają uzyskać w łazience nie tylko ciekawy design, ale przede wszystkim poczucie wysokiego komfortu użytkowania.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły