Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Ogrzewanie na podczerwień - innowacyjne, oszczędne, zdrowe

W dobie, kiedy to zwracamy tak baczną uwagę na ochronę środowiska, oszczędności oraz zdrowie, coraz chętniej przyglądamy się alternatywnym sposobom ogrzewania.

W dobie, kiedy to zwracamy tak baczną uwagę na ochronę środowiska, oszczędności oraz zdrowie, coraz chętniej przyglądamy się alternatywnym sposobom ogrzewania. Kaloryfery nie są bowiem w stanie zapewnić takiego komfortu, jakiego oczekujemy. Pod względem oszczędności i estetyki, także pozostają daleko w tyle. Ze wszystkich metod grzewczych, do innowacyjnych należy ogrzewanie na podczerwień. Jakie niesie ze sobą zalety?

Ogrzewanie na podczerwień - innowacyjne, oszczędne, zdrowe

Komfortowe wnętrza w niższej cenie

Uzyskanie ciepła w mieszkaniu czy domu, to spory wydatek. Nie chodzi tylko o wybrane instalacje grzewcze, ale koszty związane z eksploatacją, rachunkami, ewentualnymi naprawami. Sezon grzewczy weryfikuje zarówno nasze potrzeby, jak i możliwości portfela. Jesienią i zimą zmagamy się z coraz niższą temperaturą, a w budynkach mieszkalnych często nie możemy liczyć na taki komfort termiczny, jakiego oczekujemy. Z kolei chłodną wiosną czy latem, kiedy to pogoda nie sprzyja, znów podwyższają się rachunki, bo jest nam nie tylko zimno, ale i mamy problem z suszeniem garderoby.

Ogrzewanie na podczerwień jest w stanie rozwiązać powyższe problemy. Znosi niedogodności, czego nie mogą zaoferować inne systemy grzewcze. Jak działa? Emitowane przez źródło fale podczerwone, w momencie zetknięcia się powierzchnią przedmiotu lub ciałem człowieka, wytwarzają ciepło. Jest ono absorbowane, zarówno przez istoty żywe, jak i rzeczy znajdujące się w pomieszczeniach, a następnie oddawane. Dzięki temu odczuwane jest ciepło o 2-3 stopnie wyższe niż faktycznie panujące we wnętrzu. Komfort cieplny uzyskuje się w stosunkowo krótkim czasie, co jest kolejną zaletą.

Naturalnie i zdrowo

Dla człowieka promieniowanie podczerwone jest całkowicie naturalne. Instalacja paneli grzewczych czy grzejników działających na podczerwień, na przykład modeli wybranych w sklepie Econovli.pl, to krok w stronę nie tylko ciepła, ale i lepszego samopoczucia. Ogrzane w ten sposób pomieszczenia poprawiają samopoczucie osób się w nich znajdujących.

Ten typ ogrzewania minimalizuje ruch powietrza. Dzięki temu we wnętrzach nie unosi się kurz, jak to ma miejsce w przypadku korzystania z tradycyjnych kaloryferów. Kurz jest szczególnie uciążliwy dla alergików, stąd ogrzewanie na podczerwień dla nich jest najzdrowsze. Warto również wiedzieć, że nie przyczynia się ono do rozwoju pleśni, jak i minimalizuje pojawianie się nadmiaru wilgoci. Te dwie kwestie, to ponownie wpływ na zdrowie, jak i stan budynku.

Wygodny montaż, estetyka i odzyskane miejsce

Grzejniki na podczerwień mają często formę paneli, które można montować na ścianach, sufitach i podłogach. Zajmują minimum miejsca, czego nie można powiedzieć o klasycznych kaloryferach ani standardowych grzejnikach. Są estetyczne, a do tego proste w montażu. Umiejscowione na zalecanej wysokości, nie stanowią zagrożenia dla ludzi i zwierząt.

Estetyka we wnętrzach jest dla nas równie ważna, co komfort przebywania w nich. Ciekawe efekty wizualne z kaloryferami? To niemożliwe! Z panelami grzewczymi na podczerwień – zdecydowanie tak. Poza standardowymi konstrukcjami, na rynku można znaleźć ogrzewanie na podczerwień, które kryje się za lustrem lub grafiką przypominającą obraz.

Ekologicznie, czyli zdrowo dla środowiska

Grzejniki i panele na podczerwień, są zdrowe nie tylko dla ludzi i zwierząt. Ten typ ogrzewania nie wiąże się z wydzielaniem szkodliwych substancji do środowiska. Nie jest potrzebne żadne paliwo. Nie ma ryzyka wycieków, awarii, kosztownej eksploatacji. Tym samym, można liczyć na komfort cieplny, ale uzyskiwany w zgodzie z ekologią. Środowisko naturalne nie zmaga się z zanieczyszczeniami powstałymi w wyniku spalania, bo w przypadku ogrzewania na podczerwień, produkty spalania po prostu nie występują.

Ten typ ogrzewania to inwestycja w komfort, wygodę, równomierny rozkład temperatury, małe zużycie ciepła i brak ryzyka strat. Do tego możliwość swobodnego aranżowania wnętrz, w których nieciekawe kaloryfery ustępują miejsca nowoczesnym, estetycznym panelom.

Podobne artykuły