Artykuł Dodaj artykuł

Do domu, do kina, do zakładu pracy – Paroc prezentuje wszechstronne maty lamellowe do izolacji systemów wentylacyjnych

Aby utrzymać wydajność systemów wentylacyjnych, czy to w budynkach jednorodzinnych, czy obiektach wielkopowierzchniowych, niezbędne jest zastosowanie izolacji dostosowanych do zróżnicowanych funkcji, takich jak utrzymanie temperatury czynnika czy ochrona przed kondensacją wilgoci na powierzchni centrali lub przewodów. W te potrzeby doskonale wpisują się sprawdzone maty lamellowe Paroc.

PAROC logo

Aby utrzymać wydajność systemów wentylacyjnych, czy to w budynkach jednorodzinnych, czy obiektach wielkopowierzchniowych, niezbędne jest zastosowanie izolacji dostosowanych do zróżnicowanych funkcji, takich jak utrzymanie temperatury czynnika czy ochrona przed kondensacją wilgoci na powierzchni centrali lub przewodów. W te potrzeby doskonale wpisują się sprawdzone maty lamellowe Paroc.

Maty lamellowe do izolacji systemów wentylacyjnych firmy PAROC

Trudności z zachowaniem właściwej temperatury to typowa bolączka systemów HVAC. W przypadku przewodów grzewczych ochłodzenie transportowanego medium oznacza niepotrzebne straty cennej energii, a niekiedy także ryzyko przenoszenia przez ciepłą wodę bakterii szkodliwych dla zdrowia użytkowników budynku. Niekontrolowana zmiana temperatury powietrza w kanałach wentylacyjnych może z kolei prowadzić do kondensacji wilgoci na ich zewnętrznej bądź wewnętrznej powierzchni, a w konsekwencji do korozji i zniszczenia stalowych elementów instalacji. Problemy rosną wprost proporcjonalnie do wielkości izolowanych urządzeń i przekrojów przewodów. Z myślą właśnie o tego typu zastosowaniach powstały rozwiązania Paroc.

Maty lamellowe – pewna ochrona

Maty lamellowe do izolacji systemów wentylacyjnych firmy PAROCMaty lamellowe Paroc to niepalne produkty z wełny kamiennej przeznaczone do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwkondensacyjnej okrągłych lub prostokątnych przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, niskotemperaturowych kotłów, zbiorników, rurociągów oraz innych powierzchni cylindrycznych. Ze względu na zróżnicowane maksymalne temperatury stosowania, produkty dzielą się na segmenty PAROC Hvac Lamella Mat do zastosowań budownictwie indywidualnym i komercyjnym (do 250°C), a także PAROC Pro Lamella Mat, przeznaczone do zastosowań przemysłowych (do 500°C). Ze względu na prostopadłą orientację włókien do izolowanej powierzchni, maty lamellowe pozostają mocne i sprężyste oraz znakomicie zachowują pierwotną grubość, także na ostrych krawędziach i narożnikach. Dzięki temu produkty bardzo dobrze radzą sobie z ochroną powierzchni wypukłych i wklęsłych.

Nie tylko izolacja termiczna

Dobre właściwości termiczne mat (współczynniki przewodności cieplnej produktów zaczynają się od 0,038 W/mK) ułatwiają ograniczanie i kontrolowanie potencjalnych strat energii, a wysokie parametry dźwiękochłonności i dźwiękoizolacyjności pozwalają skutecznie tłumić hałasy generowane przez działające instalacje. Co więcej, produkty posiadają klasy reakcji na ogień A1 oraz A2-s1,d0 które odpowiadają klasyfikacji „wyrób niepalny”. Oznacza to, że maty lamellowe Paroc dodatkowo spełniają wymagania stawiane w przepisach ochrony przeciwpożarowej dla izolacji technicznych systemów HVAC.

Różne pokrycia, jedna ochrona przeciw kondensacji

Co więcej, rozwiązania z serii PAROC Hvac Lamella Mat i PAROC Pro Lamella Mat dostępne są w różnych typach wykończenia, dostosowanych do konkretnego miejsca zastosowania. Kanały biegnące wzdłuż szachtów instalacyjnych z powodzeniem zabezpieczymy produktami pokrytymi zbrojoną folią aluminiową AluCoat. Z myślą o estetycznym wykończeniu odkrytych przewodów wentylacyjnych powstało zaś pokrycie GreyCoat, które dodatkowo pomalowane zostało lakierem w neutralnym, szarym kolorze.

Maty z pokryciem Clad z trwałego aluminium i zbrojoną tkaniną z włókien szklanych służą zaś do ochrony wysokotemperaturowych rurociągów i urządzeń przemysłowych usytuowanych na zewnątrz budynków. Niezależnie od typu pokrycia, wszystkie maty lamellowe Paroc mogą się pochwalić współczynnikiem oporu dyfuzyjnego pary wodnej (μ) na poziomie MV2 według EN 14303:2009. Oznacza to, że przy zastosowaniu grubości 100 mm, produkty stawiają identyczny opór dyfuzyjny, co warstwa nieruchomej warstwy powietrza o grubości 20 m.

Artykuł został dodany przez firmę

Paroc Polska sp. z o.o.

Grupa Paroc jest międzynarodowym producentem izolacji z kamiennej wełny mineralnej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.