Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Wnętrze „Z nutą czerni” – czyli inspiracje z TrendBooka 2018!

03-07-2018, 00:00

Czerń stanowi synonim elegancji. Zastosowana we wnętrzu podnosi walory wizualne przestrzeni, kreując w niej niepowtarzalny klimat. Aby jednak nie przytłoczyć aranżacji, warto stosować ją z umiarem oraz w towarzystwie odpowiednich materiałów i kolorów.

Aranżacje oparte na czerni wyglądają pięknie, wyrafinowanie i przede wszystkim elegancko, bo stylowe wnętrza nie boją się ciemnych barw. W nowoczesnych projektach stawia się jednak jedynie na jej akcenty, dzięki czemu przestrzeń pozostaje lekka. Czerń zestawiona z drewnem w głębokich odcieniach, szlachetnym marmurem, szkłem czy innymi ciemnymi odcieniami, tworzy niezwykle udane kompozycje, idealnie wpisujące się w najgorętsze trendy prezentowane na najważniejszych światowych wydarzeniach branży wnętrzarskiej. W TrendBooku 2018 marki Komandor można znaleźć inspiracje na stworzenie wspaniałych wnętrz z nutą czerni w tle.

Akcent czerni w Twoim wnętrzu

Wnętrze „Z nutą czerni” – czyli inspiracje z TrendBooka 2018!
System Opal jest wprost stworzony do nowoczesnych wnętrz
Fot. Komandor

Odpowiednie zastosowanie czerni we wnętrzu może wykreować wyjątkowo oryginalną aranżację. Użycie tej barwy powinno być jednak uzależnione od rozkładu światła i gabarytów pomieszczenia. Wykorzystanie jej w zbyt dużej ilości w zaciemnionym miejscu lub na niewielkim metrażu może przełożyć się na przytłoczenie aranżacji oraz jej optyczne pomniejszenie. Nie należy jednak unikać tego koloru – zastosowany w pomieszczeniu w odpowiedniej ilości, będzie stanowił w nim ponadczasowy i elegancki akcent. Według specjalistów marki Komandor, czerń wyjątkowo dobrze komponuje się z drewnem w ciepłych, głębokich kolorach.

- Wykonanie mebli na wymiar z płyt ze strukturą imitującą drewno orzechów, wiązów czy dębu w ciepłych koniakowach i czekoladowych tonacjach zestawionych z czarnymi ramami sprawi, że nabiorą one ponadczasowego charakteru, idealnie wpisującego się w koncepcję wnętrza osadzonego w trendzie „Z nutą czerni”. Osobom, które pragną wprowadzić właśnie taki klimat do swoich wnętrz przypadnie do gustu system do drzwi uchylnych Opal w kolorze głębokiej czerni, który dzięki połączeniu ze szkłem zyskuje na lekkości, pozostając wyrafinowanym i eleganckim meblem do salonu czy garderoby – mówi Joanna Misiun, architektka wnętrz i współautorka Trendbooka.

Czerń doskonale sprawdzi się także pod postacią ramy profilu drzwiowego szafy, okalającego jedynie jednolitą powierzchnię płyty do złudzenia przywodzącej na myśl naturalną kolorystykę i usłojenie drewna.

Czerń i co jeszcze?

Wnętrze „Z nutą czerni” – czyli inspiracje z TrendBooka 2018!
Czerń, marmur i drewno to kwintesencja współczesnego designu
Fot. Komandor

Czerń, jako najdostojniejszy kolor w całej palecie barw, doskonale komponuje się ze szlachetnymi materiałami, takimi jak drewno, ale także marmur. Takie zestawienie to jeden z trendów, który został opisany w najnowszym TrendBooku marki Komandor. Zabudowa kuchenna wykonana z fornirowanej płyty, zwieńczona blatem wykonanym z naturalnego kamienia, pozwoli uzyskać bardzo atrakcyjną i harmonijną kompozycję. Marmur można zastosować także w formie mniejszych elementów wyposażenia – blatu stolika kawowego czy dekoracji. Ponadto czerń bardzo dobrze czuje się w towarzystwie innych ciemnych tonacji – głównie przygaszonej zieleni, granatu oraz antracytu. Kolory te można zastosować jako całkowite wypełnienie szafy posiadającej czarną ramę lub jedynie jako wstawki na frontach, a także na tapicerowanych elementach wyposażenia, tkaninach czy tekstyliach. Połączenie czerni z takimi kolorami, podkreśli wyrafinowany smak mebla oraz każdemu wnętrzu doda bardzo wyszukanego wyrazu. 

Wnętrze „Z nutą czerni” to przestrzeń, w której króluje ponadczasowa elegancja. To miejsce, w którym piękne dekory imitujące drewno przenikają się ze szlachetnością marmuru, a ciemne kolory świetnie współgrają ze szkłem. To trend, który nigdy nie przeminie.

Podobne artykuły