google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 19.06.2019
  1 USD
  3.8104
  0.0007
  1 EUR
  4.2673
  0.0042
  1 CHF
  3.8157
  0.0058
  1 GBP
  4.7888
  0.0152
  1 RUB
  0.0596
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Poznaj 4 czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze magazynu

  Dysponowanie magazynem o odpowiedniej powierzchni i lokalizacji stanowi kluczowy element organizacji wielu biznesów, zarówno tych związanych z branżą spożywczą, ogrodniczą, jak też odzieżową czy chemiczną. Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przy wyborze magazynu?

  Poznaj 4 czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze magazynu

  Czynnik pierwszy: kwestie dotyczące przechowywania

  Weź pod uwagę wszelkie udogodnienia, które możesz zapewnić sobie i swoim pracownikom podczas czynności związanych z pakowaniem, sortowaniem, przygotowaniem do wysyłki czy rozładunkiem towaru. Zwróć uwagę na to, czy Twoje produkty są z kategorii tych niebezpiecznych, łatwopalnych lub kruchych. Upewnij się, że w wybranym przez siebie rodzaju magazynu towary będą przechowywane w odpowiedni sposób. Hale rolnicze powinny zapewniać maksymalny poziom użyteczności, elastyczności i funkcjonalności. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z zakresem usług firmy Gaj Stal http://www.gaj-stal.com/oferta/hale-rolnicze.html, która specjalizuje się w produkcji rozwiązań dla biznesu rolnego, roślinnego i wielu innych, oferując niezawodne i trwałe hale stalowe, takie jak te http://www.gaj-stal.com/oferta/hale-stalowe.html.

  Czynnik drugi: upewnij się co do dostępności usług przewoźnika w danej okolicy

  Jeżeli Twój handel będzie uzależniony od zewnętrznych firm, na przykład dostawców, rozważ magazyn usytuowany w takiej lokalizacji, który znajduje się w jego bezpośredniej bliskości lub w okolicy cechującej się dobrym dojazdem. Kwestie logistyczne są w tym przypadku bardzo ważne, choćby dla zapewnienia sprawności łańcucha dostaw i dużej dostępności produktów. Jeśli Twój magazyn znajduje się w pobliżu obiektów przewoźnika, usprawni to proces wysyłania produktów do klienta. Znajdź lokalizację, która zapewnia zarówno wygodę, jak i bliskość do klientów, a także usługę przewoźnika, dzięki czemu proces wysyłki będzie łatwiejszy i szybszy zarówno dla Twojej firmy, jak i klientów.

  Czynnik trzeci: dostosuj lokalizację do bazy konsumenckiej

  Dokonując wyboru lokalizacji magazynu, pamiętaj o miejscu zamieszkania swoich klientów. Określ bazę konsumentów i kontrahentów, a następnie wskaż region lub regiony, które będziesz chciał obsłużyć. Posiadanie magazynu w pobliżu bazy konsumentów pozwoli na szybsze dostawy i większe zadowolenie odbiorców. Dostawy będą nie tylko szybsze, ale i tańsze, pozytywnie wpływając na ogólne wrażenia klientów z zakupu oraz większą skłonność do utrzymania stałej relacji z Twoją firmą.

  Czynnik czwarty: planuj z wyprzedzeniem

  Nie trać czasu na znalezienie powierzchni magazynowej, która za kilka lat okaże się zbyt mała i potrzebne będą kolejne inwestycje, związane z urządzeniem nowej przestrzeni. Już teraz oceń przewidywany wzrost biznesu, aby precyzyjnie określić wielkość obiektu, którego będziesz potrzebować teraz i w przyszłości. Istotne jest to, czy dany magazyn sprawdzi się do przechowywania towarów za kilka lat, gdy firma będzie obsługiwać coraz więcej klientów i dysponować jeszcze bogatszym asortymentem.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.