Tubolit DG Plus firmy Armacell to nowoczesna izolacja instalacji sanitarnych, grzewczych i c.w.u, która pozwala zredukować straty energetyczne na przesyle aż do 90%. Odznacza się też niskim poziomem wpływu na zdrowie i środowisko naturalne co zostało potwierdzone niezależnymi ekspertyzami i wykazane w kartach zgodności z certyfikatami BREEAM i LEED.
Z badań przeprowadzanych na całym świecie wynika, że smog akustyczny to jeden z najczęstszych problemów dotyczących zarówno przestrzeni komercyjnych, jak i mieszkalnych.
Tubolit S to izolacja do stosowania na instalacjach grzewczych, ciepłej i zimnej wody użytkowej oraz kanalizacyjnych w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. Jej właściwości w zakresie termicznym, akustycznym, a także bezpieczeństwa pożarowego, uzyskały niezależne potwierdzenie w laboratoriach COBR i Efectis NL.
Dom, mieszkanie czy biuro powinny być oazą spokoju oraz ciszy, dlatego tak ważnym elementem jest akustyka budynków, na którą istotny wpływ ma między innymi odpowiednia izolacyjność akustyczna przegród otaczających wnętrza. Dotyczy to szczególnie ścian i stropów oddzielających od siebie lokale mieszkalne, czy pomieszczenia głośne, jak szyby wind, wentylatornie i obszary techniczne. Na co warto zwrócić uwagę w przypadku wyciszania obiektu podpowiada Maria Witkowska, dyrektor techniczny ds. obsługi rynku z firmy Armacell.
Zanieczyszczenie hałasem to jedno z najpoważniejszych zagadnień, z którymi musimy mierzyć się we współczesnym świecie.
Instalacje sanitarne to swoisty krwiobieg naszego domu, na który składają się systemy centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjne, a coraz częściej także wentylacji mechanicznej i klimatyzacji.
Odpowiednia akustyka pomieszczeń to jeden z czynników istotnie wpływających na ostateczny odbiór danego budynku zarówno przez inwestorów, jak i użytkowników. Nic więc dziwnego, że i jedni i drudzy oczekują perfekcyjnej izolacji akustycznej. Warto zatem już na etapie planowania obiektów uwzględnić rozwiązania, które ograniczą ilość niepożądanych odgłosów dobiegających m.in. z rur kanalizacyjnych oraz wewnętrznych części systemów odprowadzających wodę deszczową. Z myślą o poprawie kontroli hałasu w budynkach firma Armacell stworzyła efektywne i wszechstronne rozwiązania izolacyjne pozwalające szybko i łatwo spełnić wymogi zdrowego i komfortowego mieszkania.
Ciszy zobaczyć się nie da. Ale wszystkie okładziny czy warstwy izolacji akustycznej, które mają zapewnić ochronę przed hałasem już tak i jak pokazuje praktyka w tradycyjnym wykonaniu nie zawsze są to widoki, którymi warto się chwalić.
Nadmierna wilgoć w połączeniu z kurzem i brudem, zazwyczaj występującymi w większości pomieszczeń, stanowią wystarczającą pożywkę dla obfitego rozwoju mikroorganizmów. Wśród drobnoustrojów znajdujących się w i na instalacjach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych (HVAC) znajdują się bakterie wydzielające zarodniki, komórki i inne lotne elementy organiczne.
Hałas w coraz większym stopniu wpływa na nasze życie. Szczególnie dokuczliwy jest w miejscu pracy, gdyż utrudnia skuteczną komunikację oraz negatywnie oddziałuje na nasze samopoczucie i wydajność.
Jednym z największych problemów środowiskowych naszych czasów jest hałas. W pracy, w budynkach użyteczności publicznej czy w domu – prawie nic nie przeszkadza nam tak bardzo jak nieprzyjemne odgłosy.
Kondensacja to jeden z największych wrogów izolacji technicznych. Występuje ona w momencie, gdy wilgoć osadza się na powierzchni rur lub para wodna wnika w materiał z zewnątrz. Niestety, nie zawsze jest to widoczne, ponieważ zjawisko te zachodzi w izolacji lub na powierzchni rury.
W instalacjach klimatyzacyjnych i chłodniczych za każdym razem, gdy niezbędne jest zainstalowanie uchwytu, istnieje ryzyko powstania mostka termicznego. Oznacza to możliwość bezpośredniego przepływu ciepła pomiędzy rurą a zamontowaną na niej obejmą.
Jednym z największych problemów środowiskowych naszych czasów jest hałas. W pracy, w budynkach użyteczności publicznej czy w domu – prawie nic nie przeszkadza nam tak bardzo jak nieprzyjemne odgłosy. Chociaż izolacja akustyczna zewnętrznych elementów konstrukcyjnych często okazuje się skuteczna, denerwujące dźwięki wewnątrz budynku mogą znacznie pogorszyć jakość życia.
Nieprzyjemne bulgotanie dobiegające z rur kanalizacyjnych oraz instalacji centralnego ogrzewania to jedna z częstszych niedogodności spotykanych w obiektach mieszkalnych czy biurowych.