Artykuł Dodaj artykuł

Jak wybrać najlepsze regały do sklepu?

Na dobrą sprzedaż w sklepie wpływa mnóstwo czynników, wśród których niebagatelne znaczenie odgrywają m.in. odpowiednie regały półkowe.

Na dobrą sprzedaż w sklepie wpływa mnóstwo czynników, wśród których niebagatelne znaczenie odgrywają m.in. odpowiednie regały półkowe. Jaki typ regałów wybrać, aby były one solidne oraz przede wszystkim funkcjonalne? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Jak wybrać najlepsze regały do sklepu?

  1. Dopasowanie do wymagań sklepu
  2. Przestrzeń magazynowa

Dopasowanie do wymagań sklepu

Dobrej klasy regały sklepowe, takie jak oferowane przez LOG-SYSTEM, powinny być przede wszystkim idealnie dopasowane do – często niestandardowej – przestrzeni w sklepie. Ponadto muszą one doskonale wpasować się w ściśle określony przez każdą sieć sklepową rozkład poszczególnych działów w obiekcie. Powinny być również odpowiednio wysokie, aby móc zmieścić na nich sporą ilość towaru, ale równocześnie owa wysokość powinna być na tyle optymalna, aby klient mógł bez większych trudności ściągnąć produkty nawet z najwyższej półki. Ponadto powinny też cechować się odpowiednią głębokością, która pozwoli zarówno na zmieszczenie w nich sporej ilości towaru, jak i na wygodne wyciąganie ich z półek.

W przypadku dużych sklepów, w których używane są wózki na kółkach, dobrze jest wybrać regały z gumowymi cokołami. Zabezpieczenie to pozwoli na skuteczną ochronę regałów przed uszkodzeniami w przypadku wielokrotnych uderzeń wózkami przez klientów. Rozwiązanie to jest szczególnie zalecane do wielkich sklepów, po których jeżdżą wózki widłowe (tzw. paleciaki). Gumowy cokół zabezpieczy regał nawet przed silnym uderzeniem jadącego wózka.

Wybierając regały sklepowe, dobrze jest też zwrócić uwagę na ich konstrukcję. Polecaną opcją są modele z półkami drucianymi. Na drutach nie osadza się kurz, więc nie trzeba ich sprzątać. Są one bardzo wytrzymałe, a także funkcjonalne. Nawet po wykupieniu części towaru z półek, dzięki drucianej kratce widać doskonale pozostałe produkty, a także towary znajdujące się na półkach obok (górnych lub dolnych).

Przestrzeń magazynowa

Poza odpowiednio dopasowanym umeblowaniem przestrzeni sprzedażowej, nie wolno zapominać również o tzw. zapleczu. Magazyn jest równie ważny, co część widoczna dla klientów. Przestrzeń ta musi być więc przede wszystkim wysoce funkcjonalna. Pracownicy powinni więc móc łatwo i szybko ściągnąć produkty z półek. Ponadto pomiędzy poszczególnymi regałami należy zostawić odpowiednią ilość miejsca, aby bez trudu mogły po tak utworzonych alejkach jeździć np. wózki paletowe. Umeblowanie powinno być solidne, trwałe, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, a także dostatecznie mocne, aby unieść nawet bardzo dużą ilość towaru. Polecanym rozwiązaniem są regały magazynowe, a nawet całe systemy wysokiego składowania sterowane komputerowo. W zależności od rodzaju obiektu czy specyfiki biznesu, dobrą opcją mogą być również np. stoły warsztatowe.

Artykuł napisany z pomocą: skuteczni.pl

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły